معمولاً طراحان داخلی برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن در پروژه های جاری خود از بکارگیری هیچ متریالی چشم پوشی نمی کنند از آن جمله می توان به استفاده از شیشه و آینه بعنوان یکی از اصلی ترین آیتم های به کار رفته در ساختمان اشاره کرد. این دو متریال نقش کلاسیک و کلیدی در ساختمان های مسکونی و اداری-تجاری همچون پنجره ها و آینه های داخل سرویس های بهداشتی ایفا می نمایند. در این مبحث می خواهیم از کاربردهای رایج شیشه و آئینه در فضاهای داخلی و خارجی ساختمان غافل شویم و به استفاده خلاقانه از آنها توسط معماران داخلی در بخشهای گوناگون منزل بپردازیم. امروزه یکی از محبوب ترین کارها در دکوراسیون داخلی منازل مسکونی لوکس استفاده از پارتیشن شیشه ای می باشد. 

در کل پارتیشن به جدا کننده هایی اطلاق می گردد که در فضاهای داخلی ساختمان جهت تفکیک قسمتهای مختلف از یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند. این جداکننده ها انواع مختلفی دارند که معمولاً با متریال های ساختمانی همچون آجر و سفال اجرا می گردند مانند دیوار فی ما بین اتاق ها و یا تیغه هایی که سرویس های بهداشتی و حمام را از دیگر قسمت های منزل جدا می کنند. این روش ها کاملاً حالت عمومی داشته و در اکثریت غریب به اتفاق خانه ها به چشم می خورد لیکن در برخی از خانه های سوپر لوکس و متفاوت خلاف این قضایا نیز اتفاق می افتد به طور مثال برای جدا کردن حمام در اتاق مستر از پارتیشن شیشه ای استفاده می گردد. در این قبیل پروژه ها طراح با تفکر بزرگتر نشان دادن اتاق خواب و با بکارگیری پارتیشن شیشه ای بعنوان دیوار جدا کننده حمام نسبت به ایجاد فضایی متفاوت و خاص تلاش می کند . بدیهی است با در نظر گرفتن دیدگاه های مختلف در برخی موارد با استفاده از شیشه های مات و یا مشجر دید به داخل حمام را محدود می کنند و در برخی موارد از شیشه های شفاف برای این پارتیشن های شیشه ای جهت تفکیک حمام از اتاق خواب مستر استفاده می نمایند .در داخل حمام برای جدا کردن و نیز جلوگیری از مرطوب شدن دیگر قسمتها از پارتیشن دوش استفاده می شود که در سالهای اخیر استفاده از این محصول بسیار مرسوم شده است.ساختار کلی پارتیشن های دوش معمولاً از شیشه تشکیل شده است ولی در برخی از موارد از طلق بعنوان جایگزین شیشه استفاده می شود که این تغییر فقط بدلیل ایمنی از شکست ناگهانی شیشه شکل گرفته است.قابل ذکر است از انواع شیشه های مشجر نیز در قالب این گونه از پارتیشن های شیشه ای می توان استفاده کرد .


در اکثر موارد ایده استفاده از پارتیشن های شیشه ای در منازل برای استفاده بهینه و سخاوتمندانه از نور طبیعی در داخل ساختمان می باشد و این امر مهم با بکارگیری شیشه های شفاف و همچنین با استفاده از شیشه های مات و طرح دار قابل اجرا خواهد بود.
در فضاهای داخلی ساختمان برای جدا کردن فضاهای هم سو مانند آشپزخانه از سالن غذاخوری و یا اتاق نشیمن و اتاق TV که ورودی نور مشترک دارند و یا از یک پنجره نور می گیرند بهره بردن از پارتیشن شیشه ای ایده ای بسیار شیک و بجا می باشد. با طراحی های مختلف بر روی این شیشه ها می توان علاوه بر استفاده از متریال محبوب و انتخابی خود ،زیبایی آن را نیز دو چندان نمود و از نظر طراحی داخلی مطابق با بقیه قسمتها نمود. برای طراحی بر روی شیشه این دسته از پارتیشن ها می توان از تکنیک متفاوتی استفاده کرد از آن جمله می توان به : سندبلاست، اسیدشور، ویترای، استیکر و پرینت بر روی شیشه اشاره نمود .

پارتیشن های شیشه ای منزل معمولاً فقط جنبه جدا کننده فضا را ایفا می نمایند و خیلی از نظر صوتی و یا محدود کردن دید بصری مدنظر قرار نمی گیرند لذا انتخاب آن بسیار متفاوت خواهد بود و نیاز به تفکر بیشتری در زمان طراحی دارند.
برای طراحی و اجرای تخصصی پارتیشن شیشه ای منزل یا دفتر کار خود با کارشناسان با تجربه ما در مجموعه پیرامید طرح تماس حاصل فرمایید.