با توجه به اهمیت به سزای پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون داخلی دفاتر کار ، تصمیم گرفتیم در این مبحث به موضوع یراق آلات مورد استفاده در درب های پارتیشن شیشه ای بپردازیم. به جرات می توان گفت پارتیشن های شیشه ای فریم لس نماد سادگی و مینیمالیسم در دفاتر اداری محسوب می شوند. این نسل از پارتیشن ها چون غالباً از شیشه تشکیل شده اند از ظاهری بسیار ساده برخوردار بوده و بدین منظور نیاز به یراق آلات شیک و تعبیه شده برای این قسم از پارتیشن ها دارند. درب های پارتیشن تک جداره شیشه ای با توجه به نیاز پروژه از نظر وسعت یا کم بودن فضا یا میزان تردد از دربها به صورت بازشو و ریلی قابل اجرا می باشند. یراق آلات درب های بازشو در پارتیشن تمام شیشه معمولاً زمانیکه ارتفاع درب ها تا 220 سانتیمتر باشد از دو عدد لولا و یک عدد دستگیره تشکیل می گردد که متعاقباً با بالا رفتن ارتفاع درب جهت استحکام شیشه در فریم آلومینیوم چهارچوب به تعداد لولاها اضافه می گردد. جهت درک بهتر موضوع در ذیل عکس هایی از نمونه های اجرا شده مذکور را مشاهده می نمایید.

همانطور که گفته شد پارتیشن های فریملس دارای یراق آلات مخصوص به خود می باشند و معمولاً این یراق آلات در بازارهای عمومی به سهولت یافت نمی شوند. یراق آلاتی که برای شیشه هایی از 8 میلیمتر تا حداکثر 12 میلیمتر طراحی و ساخته شده اند و در اغلب موارد مدل های آنها از انگشتان دست تجاوز نمی کند که در ذیل به شرح برخی از آنها می پردازیم.
یراق آلات ریلی:
امروزه با توجه به کوچک شدن متراژ فضاهای اداری و دفاتر کار و از طرف دیگر نیاز شرکت ها به داشتن اتاق ها یا فضاهای مرتبط کاری استفاده از درب های شیشه ای که به صورت ریلی باز و بسته می شوند بسیار به چشم می خورد. این سری از دربها به علت این که در هنگام باز و بست فضای اشغال بسیار کمی دارند معمولاً مورد پسند معماران قرار می گیرد. رنگ بندی این سری از یراق آلات در اکثر موارد نقره ای و طلایی می باشد که به دو صورت مات و براق ارائه می گردد. یراق آلات ریلی غالباً محصول کشور چین می باشد که دارای قیمت مناسبی می باشند.قابل ذکر است کیفیت های بالاتری از این قسم از ریل ها در مجموعه پارتیشن ساز قابل ارائه می باشد که محصول کشور های اروپایی است.


یراق آلات مرونی و هوپه :
این سری از یراق آلات پارتیشن شیشه ای یکی از معمول ترین نمونه های استفاده شده در اکثر نمونه های اجرا شده در پارتیشن های فریم لس می باشد. آنها محصول کشورهای اروپایی هستند و از کیفیت خوبی برخوردار می باشند و چون مخصوص کشورهای آسیایی و خاورمیانه تولید شده اند دارای قیمت های مناسبی نسبت به نمونه های تولید شده اروپایی خود می باشند.عموماً در پارتیشن های شیشه ای از این نوع یراق آلات استفاده می شود. این یراق آلات نمونه تقلبی چینی نیز دارد که به هیچ عنوان توصیه نمی گردد زیرا در قسمت لولاها بسیار شکننده بوده و قفل های بسیار بی کیفیتی دارند که می توانند خسارات جبران ناپذیری را در پی داشته باشند.


مجموعه پارتیشن ساز برای پارتیشن های شیشه ای با پروفیل مشکی ، یراق آلات مرونی مشکی اختصاصی ساخت اروپا را مختص پروژه های جاری خود ارائه می دهد که ترکیب جذاب و وصف ناشدنی را در دکوراسیون فضای اداری شما به ارمغان خواهد آورد.

 


در حال حاضر لولای برند هوپه در بازار ایران موجود نمی باشد و معمولاً بجای آن از لولای مرونی استفاده می گردد که این دو به لحاظ کیفی از ترکیب بسیار خوبی برخوردار می باشند چون هر دوی آنها بر اساس یک سبک تولید گردیده و جنس رنگ آنها یکی است و به همین لحاظ برند هوپه اصل فقط به رنگ نقره ای در ایران یافت می شود.


یراق آلات فرودگاهی:
علت نام گذاری این سری از دستگیره ها با عنوان فرودگاهی به این علت است که اولین بار در ایران از این یراق آلات در فرودگاه بین المللی مهرآباد استفاده شد و همچنین بیشترین طرحی که در بازارهای اروپا یافت می شود بسیار شبیه به طرح دستگیره فرودگاهی می باشد ولی در ایران به علت اینکه مدل چینی آن با قیمت بسیار پایین تری یافت می شود کمتر مجموعه ای اقدام به وارد کردن نمونه اروپایی آن نموده است . در این بین نمونه آلمانی این محصول با برند کروما مدتی است که در دسترس قرار گرفته است. ظرافت نمونه آلمانی و همچنین جنس رنگ آن بسیار مشهود است و قابل مقایسه با نمونه های چینی نمی باشد. رنگ بندی یراق آلات فرودگاهی بصورت مشکی و نقره ای قابل تهیه می باشد که نمونه آلمانی آن با تکسچر براش تولید گردیده و وارد کشور شده است.

 


مجموعه پارتیشن ساز با سالها تجربه و فعالیت در خصوص تولید و نصب پارتیشن شیشه ای فریملس این امکان را به شما دوستان عزیز می دهد که از پارتیشن شیشه ای با بهترین نوع یراق آلات درب با حق انتخاب در زمینه رنگ فریم آلومینیوم و یراق آلات مناسب با دکوراسیون فضای اداری خود استفاده نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تخصصی ما با شماره های 09124398678 و 09121054610 در تماس باشید.