در سالهای اخیر با توجه به محبوبیت استفاده از پارتیشن با متریال های گوناگون جهت جداسازی بخش های مختلف فضاهای اداری و بهره بردن از محاسن هر یک از این محصولات، بهتر دیدیم که در خصوص یکی از انواع پارتیشن های اداری به نام پارتیشن شیشه و استیل که در سالهای گذشته در بین افراد مختلف بسیار پر طرفدار بوده و در پروژه های اداری و تجاری به کرات مورد استفاده قرار می گرفته توضیحات مختصری را خدمت شما دوستان عزیز ارائه دهیم.

استفاده از شیشه به عنوان پارتیشن اداری مربوط به سالیان گذشته می باشد و از نظر طراحان داخلی به لحاظ داشتن ظرافت و جذابیت در بکارگیری آن به عنوان پارتیشن همیشه بحث و تبادل نظر بوده و می باشد. پارتیشن های شیشه ای تقریباً از حدود سالهای 1370 به بعد در دفاتر اداری به کار گرفته شده اند ولی در آن زمان دارای معایب بسیاری نیز بوده اند. در آن زمان شیشه های پارتیشن ها به صورت دو تکه در ارتفاع و به عبارت دیگر از یک کتیبه و بدنه تشکیل می شدند که به لحاظ نوع دستگاه های تولید شیشه سکوریت محدودیت های بسیاری جهت تولید در عرض و ارتفاع شیشه های سکوریت وجود داشت که این عوامل موجب ایجاد خطوط متعدد در شیشه در ارتفاع و طول پارتیشن ها می شد که از منظر زیباشناختی بسیار از زیبایی آن کم می کرد. یکی دیگر از معایب این نسل از پارتیشن ها وجود اتصالات فی ما بین شیشه ها بود که در آن زمان پولکی نامیده می شد و در ظاهر پارتیشن شیشه ای تک جداره تاثیر منفی ایجاد می نمود. با گذشت سالها از آن زمان و تاثیر پیشرفت تکنولوژی شاهد تغییرات بسیار زیادی در تولید و نصب پارتیشن های شیشه ای هستیم که از آن جمله می توان به مواردی همچون بزرگتر شدن ابعاد شیشه ها با امکان اجرا از کف تا سقف با هر ارتفاعی از شیشه های یک تکه و زیبایی وصف ناپذیر پارتیشن شیشه ای فریملس اشاره کرد . 

در ابتدا برای نصب پارتیشن های تمام شیشه از پاسار استفاده می شد. پاسارها پروفیل های U شکلی بودند از جنس آلومینیوم که شیشه ها را در قسمت های متصل به زمین و دیواره ها ثابت نگه می داشتند و شیشه ها بصورت کشویی داخل آنها قرار می گرفتند و برای جلوگیری از لرزش شیشه ها فضای مانده در کنار شیشه و آلومینیوم با واشرهای لاستیکی و یا سیلسکون پر می شد. در آن زمان که پاسار آلومینیوم تمامی بازار را به خود اختصاص داده بود طراحان داخلی به فکر تغییر در ظاهر همیشگی این فریم بودند تا زمانی که یک تعداد فریم استیل روانه بازار شد. این فریم ها در گام نخست بسیار جلوه کردند و مخاطبین خاص خود را داشتند. یکی از اصلی ترین دلایل آن شاید روکش براق و چشمگیر آنها بود ولی به دلیل عدم تطابق فنی با شیشه به سرعت از بازار جمع آوری شدند. میزان ظریب انبساط طولی شیشه و استیل با هم انطباق نداشت و در کمترین تغییرات دمایی شیشه ها دچار شک می شد و می شکست که بسیار خطرناک بود و استفاده از این محصول را غیر ممکن می کرد بنابر این به علت معایب عنوان شده پروفیل های استیل مذکور از بازار خارج شد ولی همچنان فکرها به دنبال برق استیل نقره ای و طلایی می گشت تا بعد از چند سال پروفیل پاسار آلومینیومی با روکش استیل روانه بازار شد و بسیار مورد استقبال قرار گرفت و تا چندی پیش نیز در بازار حکمرانی می کرد. این پروفیل گذشته از نکات مثبت و منفی بسیاری که داشت می توان گفت اصلی ترین علت کم رنگ شدن این سبک از پارتیشن ها در بازار امروزی قیمت های سرسام آور آن و همچنین ابعاد بزرگ پروفیل های استیل عنوان گردیده است.

در حال حاضر پارتیشن شیشه ای فریملس به سبب ظرافت فریم آلومینیوم و ابعاد بزرگ شیشه های سکوریت آن و رضایت کارفرمایان مختلف از این محصول به علت تردد کافی نور طبیعی، عایق برودتی-حرارتی مناسب و همچنین ایجاد شکست صدا تا 70% در محیط اداری از پرطرفدارترین نوع پارتیشن های موجود در بازار می باشد.

مجموعه پارتیشن ساز با سالها فعالیت و کسب تجربه در تولید انواع پارتیشن های اداری و امکان ارائه انواع متنوعی از پروفیل های آلومینیوم در رنگها و متریال های گوناگون بهترین انتخاب جهت تجهیز پارتیشن شیشه ای دفتر کار شما می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و توضیحات تکمیلی در این خصوص با کارشناسان تخصصی ما در مجموعه پارتیشن ساز با شماره های 09124398678 و 09121054610 تماس حاصل فرمایید.