در سالهای اخیر با توجه به روی آوردن مدیران شرکت های خصوصی به استفاده از واحدهای اداری با متراژ پائین نیاز به بهره بردن از حداکثر نور طبیعی و جلوگیری از به چشم آمدن کوچک بودن فضا در این موارد بسیار احساس می شود که این موضوع باعث محبوبیت پارتیشن های شیشه ای در دفاتر کار اداری شده است چرا که علاوه بر زیبایی ، مناسب ترین گزینه جهت جداسازی برخی از قسمتها به لحاظ بهره بردن کافی از نور طبیعی در محیط بوده و همچنین دارای شکست صدا تا 70% می باشد.                     

در ساختار پارتیشن های شیشه ای فریملس علاوه بر انتخاب نوع و رنگ بندی پروفیل آلومینیوم و یراق آلات درب ها ، انتخاب درب مناسب منطبق با فضای جاری شما از اهمیت بسزایی برخوردار است . پارتیشن های تمام شیشه به لحاظ ساختار متفاوتی که دارند امکان بکارگیری چندین طرح و مدل درب را دارا هستند. درب های پارتیشن شیشه ای را می توان به دو نوع درب های لولایی و درب های ریلی تقسیم نمود که درب های نوع اول یا همان درب های لولایی می بایست همراه با یک چهارچوب فلزی و قدرتمند برای کنترل درب و محل نصب لولا ها اجرا گردند ولی درب های ریلی نیاز به چهارچوب ندارند . برای درک بهتر این موضوع و آگاهی شما دوستان عزیز به صورت مختصر به بررسی انواع درب پارتیشن شیشه ای می پردازیم.

1- درب ریلی شیشه ای :
این نوع از درب ها به لحاظ ساختاری و عدم اشغال فضایی به عنوان حریم بازشو درب مورد توجه طراحان و معماران می باشد . معمولاً برای این نوع درب از ریل های اسپایدر استفاده می شود که بسیار مقاوم هستند و از عمر بالایی نیز برخوردار می باشند . درب های ریلی به لحاظ نوع عملکرد آن با فاصله 2 الی 3 سانتی متر (بسته به نوع و مدل ریل بکار رفته شده در ساختار درب) جلوتر از بدنه پارتیشن نصب می شوند و یک درز در اطراف درب به وجود می آید که در شکست صدای محیط تاثیر بسزایی دارد . هر چند درز اطراف درب بوسیله زوار های پلاستیکی پوشیده می شود ولی شکست صدای این درب ها به دلیل این فاصله بوجود آمده تفاوت بسیاری با سایر درب های لولایی دارد . با توجه به فضای اشغال بسیار کم این درب ها به شکست صدای پایین آن غلبه نموده و جزو پر فروش ترین نوع درب ها به شمار می آیند .

2- درب لولایی شیشه ای :
طراحی استراکچر اصلی پارتیشن های شیشه ای بر اساس درب های تمام شیشه انجام شده است . این نسل از درب ها به دو صورت قفل دار و بدون قفل قابل اجرا هستند که با نظر طراح و همچنین با توجه به کاربری فضا انتخاب می شوند . برای درب های قفل دار پارتیشن شیشه ای از دو عدد لولای ساده به همراه یک دستگیره قفل دار استفاده می شود که این نسل از درب ها مانند درب های چوبی اتاق دارای دستگیره قفل می باشند که غالباً هم قفل آن سویچی می باشد . این درب ها از لحاظ امنیتی دارای ضریب بالایی هستند و ظاهری بسیار جذاب را برای پارتیشن به ارمغان می آورند. از مدل های مطرح این دسته قفل و لولا می توان به برند مرونی اشاره کرد . قابل ذکر است این دستگیره ها به بالا بردن شکست صدای پارتیشن شیشه ای کمک شایانی می نمایند .
در درب های بدون قفل پارتیشن شیشه ای از دو لولا استفاده می گردد که یکی از آنها خاصیت آرام بند را داشته و دیگری لولای معمولی یا همان لولای هرزگرد می باشد ولی به جای دستگیره و قفل از یک هندل لوله ای شکل استفاده می گردد . در این سیستم از درب های پارتیشن شیشه ای شکست صدا بسیار پایین می باشد ولی به لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه تر از سایر نمونه ها مذکور هستند .

3- درب های ام دی اف :
بنا به نظر طراحان داخلی درب های پارتیشن شیشه ای به صورت ام دی اف نیز قابل اجرا خواهند بود. این نسل از درب پارتیشن شیشه ای با انواع رنگ بندی و علی الخصوص انواع طرح چوب قابل تولید و نصب می باشند . این قسم از درب ها به لحاظ وزن و مشخصات ساختاری فقط برای سیستم های پارتیشن شیشه ای سری بی ام قابل نصب می باشند زیرا پروفیل فریم چهارچوب پارتیشن شیشه ای می بایست قدرت بالایی در نگهداری وزن درب داشته باشد .

4- درب های ام دی اف و شیشه :
هویت طراحی این سری از درب های پارتیشن شیشه ای به صورت ترکیبی از سایر مدل های بالا می باشد که امکان اجرا بصورت ریلی و لولایی را دارا هستند . در این سری از درب ها که با یک ایده مدرن طراحی و اجرا شده اند تا ظاهری بسیار متفاوت و در عین حال جذاب برای پارتیشن شیشه ای رقم بزنند .
مجموعه پارتیشن ساز با سالها تجربه و فعالیت در زمینه تولید و نصب پارتیشن فریملس و دکوراسیون داخلی فضاهای لوکس و مدرن اداری آماده ارائه خدمات به شما دوستان عزیز می باشد . برای طراحی و اجرای معماری داخلی خاص و زیبای محیط اداری خود با کارشناسان ما در این مجموعه با شماره های 09124398678 و 09121054610 تماس حاصل فرمایید و از مشاوره و بازدید رایگان بهره مند شوید .