امروزه با توجه به استقبال گسترده افراد و شرکت های متعدد از پارتیشن جهت تفکیک بخش های مختلف یک دفتر اداری از یکدیگر ، در نظر داریم در خصوص یکی از بهترین انواع این نوع پارتیشن ها یعنی پارتیشن شیشه ای فریملس توضیحات تکمیلی ارائه دهیم که شما دوستان عزیز بدانید <<چرا پارتیشن شیشه ای بهترین گزینه جهت جداسازی فضای اداری شما می باشد؟>> .
در اغلب موارد زمانی که کاربر نیاز به استفاده از این محصول در دفتر کار خود احساس می کند با دغدغه و سوالات زیادی مواجه می شود که یکی از مهمترین آنها این است که که کدام پارتیشن از لحاظ کیفی و کمی برای فضای اداری فوق بهتر و مناسب تر است . برای اینکه به این مهم پی ببریم بهتر است مختصری در خصوص تاریخچه کلی پارتیشن و پارتیشن بندی در کشورمان بدانیم تا در تصمیم گیری و انتخاب نوع پارتیشن ها دچار سردرگمی نشده و به بهترین نتیجه ممکن دست یابیم .
در حدود سال 1369 که سیستم اداری در ایران در حال بازسازی و نوسازی بعد از جنگ بودند نیاز به ایجاد فضاهای موقت با کاربری های متفاوت بسیار احساس می شد . این فضاها که غالباً در محیط های مسکونی که تغییر کاربری داده بودند وجود داشت بسیار محدود و به دور از هر گونه دسترسی به نور طبیعی روز به وجود می آمدند که در طول روز کاری بسیار خسته کننده بوده و احساس بی رمقی و خستگی را در کارمندان تشدید کرده و در نتیجه باعث پایین آمدن راندمان کاری می گردید . طراحان داخلی در آن زمان با بهره گیری از چوب و نئوپان روکش شده اقدام به ایجاد دیوارهای نازک و موقت می نمودند که این دیواره ها به دور از هر گونه روزنه برای عبور نور طبیعی ساخته می شدند .
در همین زمان بود که چند شرکت به صورت همزمان اقدام به واردات یک تیپ پروفیل آلومینیوم مشابه به همراه یراق آلات مربوطه نمودند که به نام پارتیشن های مدولار اداری معروف شدند . این نسل از پارتیشن ها به وسیله یک سری پروفیل هشت تولید و اجرا می شد . مشکل اساسی در این نسل از پارتیشن ها این بود که به علت اینکه برای سازه های موقت نمایشگاهی طراحی و تولید شده بودند خیلی سریع از رگلاژ خارج شده و نیاز به سرکشی ماهانه داشتند و در زمان کوتاهی از شکل اصلی خارج می شدند .

 

 برای همین یک مجموعه تولیدکننده مبلمان اداری در آن زمان اقدام به واردات و مشابه سازی یک سیستم پارتیشن اداری از جنس ام دی اف نمود. در این نسل از پارتیشن ها برای عبور نور در هر چند دهنه یکی را شیشه ای تولید می کردند . با توجه به اینکه در آن زمان رنگ های ماهاگونی و تیره ام دی اف بسیار پرطرفدار بود و با وجود پنجره های محدود در استراکچر این نوع پارتیشن ها ، فضای تاریکی را در آن سوی پارتیشن ایجاد می کرد که در نتیجه برای رفع این مشکل پنجره های روی پارتیشن ها همه گیر شدند و رو به بزرگتر شدن حرکت کردند تا به آنجا که در آخرین نسل از پارتیشن شیشه ای ، شیشه های به کار رفته در آن با درب ها هم ارتفاع بودند ولی به دلیل به کارگیری ام دی اف های تیره و طرح چوب باز هم استفاده از این نسل از پارتیشن ها به خلق یک فضای روشن و دلباز منجر نمی شد و به لحاظ ایمنی در این نسل از پارتیشن ها امکان نصب شیشه از ارتفاع 200 سانتی متر به بالا وجود نداشت و با توجه به این موضوع در برخی از پارتیشن ها که ارتفاع آنها از حد استاندارد (200 سانتی متر) بالاتر می شد مشکلاتی از قبیل انتقال صداها ، لرزش و حتی خطر ریزش و شکست شیشه ها را در پی داشت . نسل پارتیشن های ام دی اف به چند دلیل از بازار کنار رفت که برخی از این دلایل به شرح زیر می باشد .

1- قیمت بالای آن در مقایسه با کیفیت پایین
2- قطر زیاد پارتیشن و سطح اشغال زیاد
3- شکست صدای نامطلوب با وجود ساختار دو جداره آن
4- وجود پرده های کرکره گران قیمت و عمر کوتاه نخ های آن
5- عدم عبور نور به میزان کافی

تغییر تفکر مدیران برای بهتر دیده شدن داخل فضاهای اداری را نیز می توان مکمل خوبی برای خارج شدن پارتیشن های ام دی اف از بازار امروزی دانست . بعد از پارتیشن های ام دی اف نوبت به پارتیشن های دو جداره آلومینیومی رسید . این نسل از پارتیشن ها که امروزه مخاطبین خاص خود را داراست بسیار با کیفیت و زیبا می باشند و در عبور نور و روشن تر نمودن فضای داخلی ساختمان نقش بسزایی را ایفا می نمایند . در این نسل از پارتیشن ها امکان اجرای درب به صورت دوجداره وجود ندارد و وجود درب های تک جداره در ساختار این محصول اجازه بالاتر رفتن شکست صوتی محیط را نسبت به پارتیشن های شیشه ای تک جداره نمی دهد ولی هزینه های آن به دلیل دو جداره بودن شیشه های سکوریت شده بسیار بالا می باشد و با توجه به وجود دید محیطی در تمامی نسل های جدید پارتیشن اداری ، اولویت با آخرین نسل های پارتیشن یعنی پارتیشن شیشه ای تک جداره می باشد که از شکست صدا تا 70% برخوردار هستند .

پارتیشن های شیشه ای فریم لس با وجود ساختار زیبا از شیشه و فریم آلومینیوم با رنگ بندی و ظرافت مثال زدنی ، شکست صدای بسیار مناسبی در محیط ایجاد می نماید و همچنین سخاوتمندانه نور را از خود عبور می دهند . با بررسی نسل های مختلف پارتیشن اداری به این نتیجه می رسیم که نور طبیعی روز نقش بسزایی در روحیه فردی پرسنل و بالا بردن پتانسیل عملکرد افراد یک شرکت یا اداره ایجاد می نماید پس در انتخاب نوع پارتیشن دفتر کار خود دقت نماییم و بگذاریم نور با تمام قوا در فضای داخلی جاری شود و به بالا بردن عملکرد کارمندان و مدیران ما کمک شایانی نماید .

 

مجموعه پارتیشن ساز با سالها تجربه و فعالیت در زمینه تولید و نصب پارتیشن شیشه ای فریملس این امکان را به شما دوستان عزیز می دهد که از پارتیشن شیشه ای با بهترین نوع یراق آلات درب با حق انتخاب در زمینه رنگ و نوع پروفیل آلومینیوم و متناسب با دکوراسیون داخلی دفتر کار خود استفاده نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تخصصی ما با شماره های 09124398678 و 09121054610 در تماس باشید.