امروزه استفاده از پارتیشن های شیشه ای تک جداره برای جداسازی فضاهای پزشکی ایده ای بسیار جذاب و منحصر به فرد به شمار می آید . تا قبل از این همیشه این تفکر برای مطب پزشکان و یا دندان پزشکان وجود داشت که داخل اتاق پزشک نباید قابل روئیت باشد .
همانطور که در ذهن اکثر ما وجود دارد یکی از فضاهایی که از بچگی همیشه از رفتن به آن بیزار بودیم مطب پزشک بوده است . با ریشه یابی موضوع به این موضوع می رسیم که یکی از علل این طرز تفکر این است که فضاهایی که اغلب از نظر طراحی بسیار ضعیف بوده و غالبا محیطی بسته و بدون نور برای انتظار بیماران به وجود می آورند حس راحتی و نشاط را از مخاطب یا مشتری خود سلب می نمایند . از سوی دیگر تحمل این شرایط با وجود وقت دهی متراکم برخی از پزشکان که فضای سالن انتظار را بسیار شلوغ و مملو از جمعیت می نمایند غیر ممکن می باشد چرا که این جمعیت که معمولا از افراد بیمار تشکیل می شوند فضایی خسته کننده و بسیار منزجر کننده را به وجود می آورد البته در چند سال اخیر استفاده از یک تلویزیون برای سرگرم کردن مراجعه کنندگان بسیار باب شده است و این بیشترین تغییری است که در اکثر درمانگاه ها یا مطب پزشکان به چشم می خورد ولی این سیستم نه تنها جذابیتی برای بیماران ندارد بله موجب بیشتر شدن شدت بیماری آنها یا سر و صدای نامطلوب می گردد .
اگر از دید یک طراح داخلی به این موضوع مهم نگاه کنیم به راحتی می توان با یک تغییرکوچک آن هم در متریال دیوارها و تعویض آن از گچ و سیمان به شیشه شفاف و تمام قد و حتی شیشه های مات به جذاب تر و دل باز شدن مطب پزشک کمک شایانی نمود . در قسمت های ورودی و حتی داخل اتاق پزشکان استفاده از پارتیشن شیشه ای فریم لس موجب باز دیده شدن کل فضا و از طرف دیگر تردد فراوان نور طبیعی در تمامی قسمت های مطب خواهد شد . قابل ذکر است در برخی از فضاها به دلیل مسائل و کاربری های خاص خود از جمله اتاق های معاینه و یا فضاهایی که از اشعه در آنها استفاده می گردد ، می توان دیوارهای ساختمانی را نگه داشت و برای هماهنگی با بقیه بخش ها از درب شیشه ای استفاده نمود و دیگر فضاها را با پارتیشن شیشه ای تفکیک کرد .
برای درک بهتر موضوع در ذیل تصاویر زیبایی از یک مطب دندان پزشکی در محدوده شهرک غرب تهران را به اشتراک می گذاریم که با استفاده از پارتیشن های شیشه ای تکجداره که بر روی آن فیلم های مات کن نصب شده فضایی بسیار متفاوت و طراحانه ای ایجاد نموده است که با بهره گیری از فیلم های مات کن دید محیطی را برای مراجعین کنترل کرده است .
مجموعه پارتیشن ساز با سالها تجربه و فعالیت در زمینه تولید و نصب پارتیشن فریملس و دکوراسیون داخلی فضاهای لوکس و مدرن اداری آماده ارائه خدمات به شما دوستان عزیز می باشد . برای طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی خاص و زیبای محیط اداری خود با کارشناسان ما در این مجموعه با شماره های 09124398678 و 09121054610 تماس حاصل فرمایید و از مشاوره و بازدید رایگان بهره مند شوید .