دوستان زیادی درصدد برآورد قیمت پارتیشن بندی دفاتر اداری خود با ما تماس می گیرند. بعضی ها جهت مقایسه قیمت ها، عده ای برای برآورد قیمت و تعدادی نیز جهت اجرای پارتیشن بندی.این شد که لازم دیدیم اطلاعاتی جهت قیمت و نحوه قیمت گذاری پارتیشن بندی اداری را برای شما عنوان نماییم.

موارد زیادی در قیمت گذاری پارتیشن دخیل هستند که می توان از آن به تعدادی از مهمترین آنها اشاره کرد تا درخواست کنندگان محترم این محصول با آگاهی بیشتری نسبت به انتخاب پارتیشن موردنیاز خود تصمیم بگیرند.
*زمان تولید و نصب:
از مهمترین نکات در قیمت گذاری پارتیشن بندی ،مدت زمان مورد نیاز برای تولید و نصب محصول می باشد. این زمان بندی فقط و فقط با بهره گیری ازچندین نیروی متخصص به همراه به کارگیری ماشین آلات روز دنیا قابل کنترل و کم شدن می باشد .برای درک بهتر این موضوع در نظر بگیریم هر گروهی که برای پارتیشن بندی محیط کار خود برنامه ریزی می کند، نیاز به تسریع در اجرای پارتیشن بندی و تجهیز فضا به عنوان بستر اصلی کار آن مجموعه دارد .کنترل و تسریع زمان بندی و تجهیز این بستر کار نیاز به استفاده از نیروی مجرب دارد که تامین این نیروی انسانی نیازمند هزینه می باشد. تهیه ماشین آلات هم به نوبه خود از این قاعده مستثنی نخواهد بود. حال اگر این اجرا در زمان بلندتری اتفاق بیفتد موجب به تعویق افتادن برنامه ها و نیز بازده های مالی آن مجموعه خواهد بود و جالب تر این که تفاوت قیمت پارتیشن ارزان با عناوین مختلف در داخل مجموعه هزینه خواهد شد.
*کیفیت در اجرا:
نکات بسیار زیادی درکیفیت اجرای این محصولات نقش دارد که با برآورد قیمت پارتیشن ارتباط مستقیم دارد. از مهمترین آنها می توان به نوع ام دی اف در پارتیشن های ام دی اف اشاره کرد. بعضی از تولیدکنندگان با استفاده از ام دی اف خارجی قیمت این محصول را بالاتر برده حال با توجه به این مسئله که تولیدکنندگان خارجی ام دی اف برای سهولت در حمل و نقل از دانسیته آن کم می کنند. نکته مهم دیگر استفاده از اتصالات درست و تفکر به قابلیت جابجایی محصول است. برای هر مجموعه ای ممکن است تغییراتی هر چند کوچک لازم باشد تا موجبات استفاده بهینه از فضای خود را فراهم آورد. این تغییرات نباید به تعویض کل پارتیشن بندی فضا منجر شود. همانطور که دیدیم استفاده صحیح از مواد اولیه در قیمت گذاری تاثیر بسزایی دارد.
*اجرای کامل:
اجرای کامل و صحیح پارتیشن از نکات بسیار تاثیرگذار در قیمت این محصول می باشد. هر نوع محصولی را می توان با کسر قسمت هایی از آن به قیمت کمتری عرضه کرد ولی اگر نیاز به این قطعات نبود پس چرا از ابتدا در طراحی منظور گردیده؟ مثلاً وجود پرده در پارتیشن های اداری دو جداره ! ومهمتر قسمت پایه یا به اصطلاح پاخور که یکی از اصلی ترین قسمت های یک پارتیشن محسوب می گردد که اگر بخواهیم پارتیشن را یک ساختمان در نظر بگیریم پاخور حکم فونداسیون و پی یک ساختمان را دارد و متاسفانه برخی برای پایین آوردن قیمت ها اقدام به حذف قسمت های مهم پارتیشن می نمایند.
نکات بسیار مهم دیگری نیز وجود دارد که درقیمت گذاری یک محصول باید مورد نظر قرار بگیرد.حال برای آن دسته از دوستانی که جهت بر آورد قیمت نیاز به قیمت های حدودی دارند می توانند از جدول زیر کمک بگیرند.

 

شرح کالا

حداقل قیت(ریال)

حداکثر قیت(ریال)

پارتیشن ام دی اف دوجداره

2/800/000

3/500/000

پارتیشن ام دی اف تک جداره

1/800/00

2/400/000

پارتیشن تمام شیشه

950/000

3/200/00