همانطور که می دانید در معماری به هر نوع جداکننده محیط در ساختمان،پارتیشن گفته می شود لیکن این مفهوم در مورد پارتیشن های اداری کاملاً متفاوت است.

پارتیشن اداری به نوعی از جداکننده ها اطلاق می گردد که حتماً با شیشه تلفیق شده که این ترکیب به این دلیل شکل گرفته است تا امکان ایجاد اتاق های مختلف در یک فضا را بدون در نظر گرفتن پنجره ها و نور محیط به راحتی داشته باشیم.

در ابتدای مسیر، اجرای این پارتیشن ها فقط با قرار دادن یک پنجره کوچک در قسمت میانی کل پارتیشن به اجرا در می آمد که مابقی آن با ام دی اف پوشانده می شدند. پس از مدتی برای استفاده بیشتر از نور محیط این پنجره های کوچک در تمام طول پارتیشن تکرار شد که معمولاً این پنجره ها با پرده کرکره پوشانده می شدند.

طراحان و معماران داخلی با تفکر بر روی اصطلاح "نور بیشتر،فضای بزرگتر" اقدام به طراحی نسل سوم پارتیشن های اداری با استفاده از شیشه های بلندتر نسبت به نسل قبلی آنها نمودند.در این سبک از پارتیشن بندی،شیشه ها که در یک قاب ام دی اف قرار می گرفتند از نزدیک زمین شروع شده و تا ارتفاع حدود 2 متر ادامه پیدا می کردند و ارتفاع های بالاتر آن با ام دی اف بسته می شد. وجود حجم بالای ام دی اف در این سیستم از پارتیشن ها موجب محصور شدن دفاتر اداری می گردید و میزان نور را به حداقل می رساند.

در جدیدترین سیستم پارتیشن های اداری که با بهره گرفتن از پروفیل های آلومینیوم امکان استفاده بیشتر از شیشه را فراهم نموده است ، شیشه بصورت تمام قد مورد استفاده قرار می گیرد تا بیشترین میزان نور را به محیط های اطراف خود انتقال دهد.استفاده از این سبک وسعت دید بیشتری را برای بیننده و کاربر فراهم می نماید و موجب بزرگتر دیده شدن فضای دفاتر کار می شود و البته امکان ایجاد حریم خصوصی برای کارمندان و مدیران را نیز فراهم می کند. در این سیستم، پارتیشن ها  بصورت دوجداره و تک جداره تولید می گردند و بدلیل استفاده از یراقآالات درجه یک علاوه بر زیبایی دارای کیفیت و عمر بالایی نیز می باشند.