ایده های پارتیشن

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

با توجه به استقبال چشمگیر از پارتیشن شیشه ای فریملس در دکوراسیون داخلی فضاهای اداری گوناگون، در نظر داریم در این مبحث جهت آگاهی بیشتر شما عزیزان به توضیح گذرا در خصوص پروفیل آلومینیوم به کار رفته در ساختار این محصول بپردازیم.
شیشه های سکوریت همراه با اتصالات آن از زمان ساخت ساختمان معروف پلاسکو وارد ایران شد. طراحی اولین بلند مرتبه مدرن تهران به صورتی انجام گرفته بود که طبقات پایینی آن به فروشگاه ها و طبقات بالاتر به واحد های اداری اختصاص یافته بود. طبق طراحی انجام گرفته برای جداسازی واحدهای تجاری از راهروها و بستن دهانه فروشگاه ها از یک سیستم تمام شیشه استفاده گردید که در آن مقطع زمانی این کار توسط شرکت میرال انجام گرفت و بعدها شیشه هایی که برای جداسازی دهانه فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گرفت به همین نام یعنی میرال معروف شد. برای این سری از جداکننده ها از شیشه 10 میلیمتری که در پروسه تولید یک فرآیند حرارتی خاص روی آن انجام می گرفت و اصطلاحاً به آن سکوریت گفته می شد، مورد استفاده قرار گرفت. به دلیل استفاده از یراق آلات و تکنیک های رایج آن زمان این شیشه ها به دو صورت کتیبه و قواره در نصب به کار می رفت. تکنیک نصب به گونه ای بود که برای نصب درب های آنها از یک سری یراق آلات با نام اسپیدی که ساخت اروپا بود استفاده می گردید که شامل استپ لولای 101 ، لولای 102 و... بود.

در حال حاضر با گذشت سالها از افتتاح این ساختمان یعنی از سال 1341 تا به امروز به دلایل مختلف بسیاری از تولید کننده ها، نصاب ها و بنگاه داران این صنف همچنان از همان تکنیک در طراحی و تولید این نسل از جداکننده های شیشه ای اتفاده می کنند ولی پارتیشن های شیشه ای که یک نسل جدید از جداکننده ها در مبحث معماری داخلی ساختمان های اداری و تجاری می باشند می توانند تمام کننده طراحی و تولید قدیمی ترین تکنیک نصب جدا کننده های شیشه ای باشند. در این نسل از پارتیشن های شیشه ای تک جداره دیگر نیازی به آهنکشی های سنگین و زمخت در زیر سقفها و حفر چاله در زیر درب ها برای نصب استپ درب نمی باشد و نسل قدیم این محصول با هزاران معایب و محاسن خود در حال خروج از بازار می باشد.
پارتیشن های تمام شیشه با استفاده از یک پروفیل که مانند یک قاب دور شیشه را در بر می گیرد نصب می شوند. در اولین نسل از این پروفیل های تولیدی، فریم پارتیشن شیشه ای در حدود 15 سال پیش با ابعاد 40X120 میلی متر وارد بازار شد. پروفیل های مذکور در نصب بسیار ضخیم به نظر می آمدند و چند سالی در بازار حکمرانی کردند.با گذشت سالها و کوچکتر شدن ابعاد فضاهای اداری و اهمیت فضای اشغال شده و از طرف دیگر مهم بودن زیبایی و ظرافت کار از سوی طراحان داخلی در این نسل از پروفیل ها تفکر استفاده از پروفیل های باریک تر و ظریف را ایجاد نمود و این ایده تا آنجا پیش رفت که آخرین نسل از این پروفیل ها دارای ابعاد 12X5 میلی متر می باشند و به واسطه چسب های بسیار قوی به شیشه متصل می شوند که تا این لحظه امکان واردات آن به کشور محقق نشده است ولی آخرین مدل این پروفیل ها که وارد کشور شده اند با ابعاد 25X20 میلی متر در دسترس می باشد که با نام سریBM مشهور گردیده اند و بسیار ظریف طراحی و تولید شده اند. این پروفیل های پارتیشن شیشه ای با بکارگیری یک آلیاژ خاص تولید گردیده تا توان نگهداری وزن بالای شیشه را داشته باشند.
در نسل قبل از پروفیل های سری BM از یک پروفیل دو وجهی استفاده می شد که ابعادی حدود 40X60 میلی متر را دارا بود. این پروفیل ها از چهار قسمت تشکیل می شد و تکنیک نصب آن به این صورت بود که یک قطعه ال شکل روی سطح مورد نظر برای نصب متصل می گردید و شیشه در پهنه ال قرار می گرفت بعد از تراز شدن شیشه ها یک درپوش روی شیشه ها قرار می گرفت و در فواصل 3 الی 4 سانتیمتر یک بار به وسیله پیچ الن به پروفیل ال شکل دوخته می شد تا توان نگهداری شیشه را داشته باشد. در نظر بگیرید که پروفیل های سری BM می بایست چقدر اصولی و مقاوم تولید شوند که توان نگهداری شیشه ها را در یک فضای داخلی داشته باشند.

پروفیل های سری BM از دو طرح سطح مقطع تشکیل شده اند که یکی برای فریم شیشه و دیگری برای چهارچوب مورد استفاده قرار می گیرند.پروفیل های فریم شیشه از دو قسمت بدنه و درپوش ساخته می شوند تا در هنگام نصب امکان بالا بردن دقت در تراز کردن شیشه ها را بیش از پیش داشته باشند. حد فاصل آلومینیوم و شیشه از یک زوار لاستیکی استفاده می شود تا بالاترین ضریب شکست صدا را دارا باشند که از محاسن این قسم از پارتیشن ها می باشد. در قسمت دوم پروفیل های چهارچوب هستند که از یک سو حکم پروفیل فریم را دارند و از یک سو حکم چهارچوب درب و محلی برای نصب لولا ها باشند.
مجموعه پروفیل های پارتیشن شیشه ای سری BM به دوصورت آنودایز و الکترواستاتیک رنگ آمیزی شده اند و طیف گسترده ای از رنگها را دارا هستند. بهره گیری از کیفیت بالای آلومینیوم مصرفی و رنگ بندی زیبا و بی نقص، این سری از پروفیل های پارتیشن شیشه ای را به یکی از بهترین ها در این زمینه تبدیل نموده است.
مجموعه پارتیشن ساز نماینده انحصاری پروفیل هایBM در ایران می باشد و در پارتیشن های فریم لس نصب شده خود به وفور از این دسته از فریم آلومینیوم استفاده کرده است.برای داشتن پارتیشن با کیفیت و ایده آل در محل کار خود با کارشناسان ما در این مجموعه با شماره های 09124398678 و 09121054610 تماس حاصل فرمایید و از مشاوره و بازدید رایگان بهره مند شوید.