ایده های پارتیشن

امتیاز کاربران

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

 

در سالهای اخیر با توجه به گسترش درخواست افراد برای استفاده از پارتیشن های شیشه ای فریم لس جهت جداسازی بخشهای مختلف سازمانی خود در اکثر ادارات و شرکت های خصوصی، لازم دیدیم تا شما عزیزان را در جریان مراحل طراحی و اجرای این سیستم از پارتیشن ها به طور مفصل و تخصصی قرار دهیم و در این مبحث به بیان نکات مهم و اصولی در خصوص طراحی پارتیشن می پردازیم.

1-طراحی پارتیشن :
از آنجایی که هر یک از پروژه های ارجاع شده نیازمند پارتیشن دارای شرایط و نیازهای انحصاری خود هستند در زمان طراحی و انتخاب هر یک از سیستم های پارتیشن اداری طراح می بایست پس از بررسی دقیق محل قرارگیری پارتیشن شرایط اصولی و ایده آل را برای اجرا آماده نماید. نکات خاصی که باید در کف، سقف و دیواره ها اجرا شود کاملاً مرتبط با نحوه نصب و اجرا و همچنین وزن و نوع پروفیل پارتیشن متغییر بوده که باید در نظر گرفته شود. بطور مثال برای نصب شیشه های سکوریت به طور معمول می بایست یک پروفیل 40X80 در زیر سقف به صورت تراز قرار گیرد که این پروفیل در سیستم های پارتیشن شیشه ای اصلاً نیاز نیست. بدین منظور در نظر داریم در این قسمت به شرح کلی مشخصات تمامی فضاهای معمول برای طراحی و اجرای پارتیشن فریملس شیشه ای بپردازیم .
*مشخصات سقف ها برای طراحی پارتیشن شیشه ای:
با توجه به تجربیات کسب شده از مراحل مختلف دیزاین و نصب این قسم از پارتیشن ها و مشاهده فاینال کار و آمار قابل ارائه از میزان رضایت مندی اشخاص گوناگون به طراحان داخلی توصیه می گردد در طراحی پارتیشن شیشه ای به این نکته توجه ویژه ای معطوف گردد که اتصال پارتیشن به سقفها الزامی است زیرا به علت قطر بسیار کم پارتیشن های شیشه ای تک جداره در دهانه های بالای 5/2 مترطول لرزش ها بسیار مشهود می باشند.
در پارتیشن های تمام شیشه برای اتصال شیشه به سقف هر نوع سقف غیر معلق مانند گچی، کناف، کاذب و... مورد تایید است و نیاز به پروفیل آهن و آهن کشی وجود ندارد ولی برای انواع سقف های معلق مانند سقف های کششی پارچه ای، تایل های 60x60 و... حتماً یک پروفیل مستحکم در پشت سقف های کاذب مورد نیاز است.
*مشخصات دیوارها برای نصب پارتیشن شیشه ای:
یکی دیگر از خصوصیات اصلی در نصب پارتیشن های تکجداره که باید بدانید این است که اتصال حداقل یک طرف پارتیشن به دیوار توصیه می گردد. برای داشتن یک پارتیشن شیشه ای مستحکم نیاز به دیوار محکم و قابل اطمینان داریم و اجرای این محصول در اغلب ساختمان های اداری و تجاری کشور ایران که معمولاً دیوارها با مصالح ساختمانی از جمله آجر و سفال ساخته می شوند بسیار مناسب می باشد ولی امروزه در ساخت برخی از برج ها دیواره های کناف و چوبی استفاده می گردد. در مواردی که دیوارهای چوبی در داخل آن به کار رفته است برای اتصالات فی ما بین چوبها نیاز به بررسی میدانی وجود دارد و درخصوص آیتم هایی که از کناف در دیوارهای آنها استفاده شده است نیاز است که یک سازه مضاعف کناف درست در محل اتصال پروفیل به دیوارها قرار گیرد زیرا گچ برگ های کناف امکان پیچ شدن ندارند .
*مشخصات کف ها برای نصب پارتیشن شیشه ای:
با توجه به اینکه در ایران کف سازی های کاذب چندان رایج نیست و غالباً کف سازی با مصالح ساختمانی انجام می شود نکته خاصی در مورد کف ها وجود ندارد ولی برای برخی کف سازی ها که از متریال خاص تهیه شده اند یا واحد به صورت استیجاری در اختیار کارفرما قرار گرفته است و نباید سوراخکاری روی آنها صورت گیرد می توان از چسب های مخصوص برای نصب پارتیشن استفاده کرد به صورتی که تفاوتی در ساختار اصلی پارتیشن شیشه ای فریم لس ایجاد نگردد.برای کف های کاذب و نمایشگاهی حتماً نیاز به کنترل میدانی وجود دارد.
پس از بررسی محل نصب پارتیشن های فریملس و شنیدن صحبت های کارفرما جهت رفع نیاز مجموعه فوق ، حال زمان تهیه نقشه های دوبعدی رسیده است و طراح با در نظر گرفتن چند اصل مهم که در زیر به شرح آن می پردازیم شروع به ترسیم نقشه ها می نماید.

*اصول طراحی پارتیشن شیشه ای:
- درب های پارتیشن شیشه ای فقط از سمت لولای در می توانند به دیوار متصل می شوند در غیر این صورت باید چهارچوب درب از دو طرف به شیشه متصل شود .
- حداقل عرض ممکن در شیشه های کنار درب ها می بایست 20 سانتی متر در نظر گرفته شود .
- حداکثر ارتفاع ایمن برای دربها 300 سانتی متر می باشد که البته به دلیل بالا رفتن وزن درب کار به صورت سفارشی تولید می شود و می بایست تعدا لولاها اضافه گردد.
- حداکثر ارتفاع مجاز برای پارتیشن های شیشه ای فریم لس 330 سانتی متر می باشد.
- حداکثر طول پارتیشن شیشه ای 1200 سانتی متر می بایست در نظر گرفته شود.
- بر اساس استاندارد عرض دربها 96 و 86 سانتی متر در نظر گرفته می شود که ارتفاع استاندارد 214 سانتی متر می باشد.
- در طراحی عرض هر کدام از شیشه های پارتیشن بین 20 تا 120 سانتی متر باید محاسبه شود و در نهایت سایزهای فوق با شرایط حمل به طبقات هر پروژه مطابقت داده می شود.

با توجه به قوانین رعایت شده فوق در هر پروژه حال امکان ترسیم و تکمیل نقشه های دوبعدی جهت ارائه به کارفرما میسر شده است.
اطلاعات اعلام شده در مقاله مذکور پروسه رعایت شده در مجموعه پارتیشن ساز و پارتیشن شیشه ای ارائه شده توسط این مجموعه با مشخصات کلی پروفیل های آلومینیوم و نوع شیشه به کار رفته در ساختار این پارتیشن ها را معرفی می نماید که پس از سالها طراحی و اجرای انواع پارتیشن اداری و آزمون و خطا و سوالات رایج اغلب افراد به دست آمده و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.مجموعه پارتیشن ساز با سالها تجربه و تلاش مستمر مدیران و نیروهای حرفه ای خود در زمینه تولید و نصب پارتیشن شیشه ای تک جداره آماده ارائه خدمات به شما دوستان عزیز در زمینه طراحی و اجرای پارتیشن شیشه ای می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما با شماره های 09124398678 و 09121054610 تماس حاصل فرمایید.