Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

می توان به پارتیشن های شیشه ای فریم لس به عنوان جلوه ای از زیبایی نگاه کرد چرا که امکان استفاده از طیف وسیعی از رنگ ها و طرح ها در جداره شیشه آن وجود دارد. خود شیشه های قابل استفاده در این سیستم پارتیشن بندی دارای انواع گوناگونی است که از آن جمله می توان به نمونه های فوق اشاره نمود. شیشه شفاف، شیشه ساتینا،شیشه لاکوبل و بسیار انواع دیگر که در ذیل به شرح برخی از نمونه های فوق می پردازیم.

شیشه شفاف :
تفکر و تجسم اولیه غالب افراد از شیشه ،شیشه شفاف می باشد که نور را تا حد زیادی از خود عبور می دهد. سطح مقطع آن رنگی نزدیک به سبز یا آبی دارد و در اکثر موارد از این نوع شیشه استفاده می گردد. بالاترین کیفیت این دسته از شیشه ها به شیشه های سوپرکلیر بر می گردد که به خاطر کیفیت بالای مواد اولیه آن فاقد هر گونه موج در نقاط موجود بطن شیشه می باشند و برای پارتیشن های شیشه ای فریم لس بسیار مناسب می باشند.

شیشه کریستالی:
شیشه کریستال یا شیشه سرب‌دار یکی از انواع شیشه‌های سیلیکاتی است که در ترکیب خود حاوی اکسید سرب می باشند. این نوع شیشه، دارای ظاهری درخشنده و شبیه به کریستال‌های کوارتز است و به نظر می‌رسد علت نامگذاری آن نیز به دلیل همین شباهت می باشد. شیشه های کریستالی دارای شفافیت بالایی بوده تا آنجا که سطح مقطع آن نیز شفافیت خاصی دارد و به رنگ سبز یا قرمز متمایل نیستند. از امتیازات استفاده این دسته از شیشه ها در پارتیشن های شیشه ای فریم لس این است که علاوه بر کیفیت بالای آن باعث کمتر دیده شدن درز فی مابین شیشه ها گردیده و در نتیجه ظاهر زیباتری به پارتیشن القا می نمایند.

شیشه ساتینا:
شیشه ساتینا از دسته شیشه های مشجر به حساب می آید. در زمانی که محدود کردن دید در تمامی قسمت های شیشه لازم دیده می شود ،یکی از راه حل ها استفاده از شیشه ساتینا می باشد.برای تولید این شیشه از اسید ﻓﻠﻮﺋﻮرﯾﮏ (HF) استفاده می شود به این صورت که یک طرف شیشه را به وسیله اسید شستشو داده تا جایی که سطح آن خورده شود و حالت مات شده به خود بگیرد. این روش بسیار بهتر از روش های دیگر از جمله سندبلاست می باشد چرا که سطح مات شده با اسید بسیار یکنواخت تر از سندبلاست می باشد.

شیشه لاکوبل:
شیشه لاکوبل به عنوان شیشه رنگی در پارتیشن شیشه ای فریم لس کاربرد فراوانی دارد. این شیشه ها با وجود داشتن طیف گسترده ای از رنگ ها می توانند در دکوراسیون داخلی فضاهای اداری و مسکونی نقش بسزایی در زیبایی و خاص شدن محیط پیرامون خود را داشته باشند. در تولید این نوع از شیشه ها، یک طرف شیشه را با رنگ مخصوصی پوشش داده و موجب می شود تا هیچ گونه نوری از شیشه عبور نکند.بدیهی است این شیشه ها در پارتیشن شیشه ای فریم لس به صورت یک رو اجرا می شوند.

شیشه لمینیت:
شیشه لمینیت نسبت به شیشه‌های معمولی از ضریب ایمنی بیشتری برخوردار است. شیشه معمولی در اثر شکست به قطعات درشت و برنده مبدل شده که می‌تواند منجر به خسارات جانی و مالی عظیم گردد. شیشه‌های سکوریت در مقایسه با شیشه‌های معمولی وضعیت بهتری دارند. این شیشه‌ها در اثر شکست به قطعات ریز و غیر برنده تبدیل می شوند که هیچ گونه خطر جانی برای افراد در بر نداشته اما در هر صورت با وارد کردن ضربه سنگین شیشه فرو می‌ریزد. فلسفه پیدایش شیشه‌های لمینیت مرتفع نمودن مشکل اجرای رنگی کردن شیشه ها به صورت یک رو بود. در فرآیند لمینیت میان دو یا چند لایه شیشه، لایه‌های پلیمری قرار گرفته و کل مجموعه تحت فشار و حرارت به صورت دائمی یکپارچه می‌گردند. مهمترین مشخصه شیشه‌های لمینیت الگوی شکست آنهاست. شیشه‌ها در اثر ضربه می‌شکنند اما تکه‌های شکسته به میان لایه چسبیده و شیشه یکپارچگی خود را حفظ می‌نماید. قابل ذکر است این شیشه های از بقیه انواع نام برده شده فوق گران تر می باشند.

برای طراحی و اجرای تخصصی و زیبای پارتیشن شیشه ای فریم لس فضای اداری خود با مجموعه پارتیشن ساز تماس حاصل فرمایید.