امتیاز کاربران

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

همانطور که می دانید در صنعت ساختمان کلمه پارتیشن به محصولی اطلاق می گردد که از آن بعنوان جداکننده در فضاهای مختلف اداری و مسکونی استفاده می شود که با مواد و متریال های مختلفی همچون کناف، شیشه و ام دی اف قابل اجرا می باشد.

امروزه یکی از محبوب ترین انواع پارتیشن های اداری، پارتیشن شیشه ای فریم لس می باشد که به علت داشتن مزایای فراوانی همچون تردد حداکثر نور طبیعی در فضا و همچنین عایق مناسب صوتی و برودتی و حرارتی از محبوبیت خاصی در بین مخاطبین خود برخوردار است. پارتیشن های شیشه ای با ساختاری متشکل از شیشه های 10 میلیمتری شفاف سکوریت در قالب سازه ای از آلومینیوم طراحی و اجرا می شوند. یکی از انواع پارتیشن های شیشه ای که امروزه در بین طراحان داخلی و افراد مختلف بسیار پر طرفدار شده است، پارتیشن های شیشه ای با درب ام دی اف (MDF) یا همان پارتیشن شیشه ای با درب چوبی می باشد.

* ترکیب پارتیشن شیشه ای با ام دی اف:

همانطور که می دانید در حالت نرمال پارتیشن شیشه ای به صورت دیواری از شیشه های تمام قد طراحی و تولید می گردد. تمامی ویژگی ها و ساختار کلی پارتیشن شیشه ای در پارتیشن شیشه ای با درب ام دی اف یکسان می باشد و تنها برای بالا بردن جذابیت کار و ایجاد تنوع در محیط از این ترکیب نو و خاص استفاده می شود. ترکیب شیشه و ام دی اف در کنار یکدیگر در ساختار پارتیشن اداری از نظر دید بصری جذاب و چشم نواز بوده و بسیار خلاقانه می باشد.

پارتیشن شیشه ای با درب چوبی دارای عایق صدا بسیار بالاتری نسبت به پارتیشن شیشه ای می باشد چرا که علاوه بر بهره بردن از شیشه در ساختار کلی پارتیشن، جنس ام دی اف استفاده شده در درب پارتیشن در فضاهای اداری شلوغ و پر ازدحام دست به کار شده و شکست صدا را بهبود بخشیده و دو چندان می نماید.

* درب ام دی اف :

درب ام دی اف خواص و مشخصات متفاوتی دارد. این نوع از چوب در مقابل رطوبت مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد. همچنین در مقابل آفات و حشرات نیز مقاوم و ایمن است، وجود همین قابلیت‌ها و ویژگی‌ها است که باعث می‌شود بتوانید از این متریال با خیال آسوده در ساختمان سازی استفاده نمایید.

اگر به طور اصولی به ظاهر و ترکیب پارتیشن شیشه ای با درب چوبی بپردازیم به این نتیجه می رسیم که زیبایی و دوام بالایی که این نوع درب دارد و از طرف دیگر استفاده از آن در کنار شیشه‌های سکوریت باعث می‌شود که محصول نهایی کاملاً مقاوم، ایمن و قابل اعتماد باشد. پارتیشن شیشه ای با درب ام دی اف گزینه ای بسیار مناسب و محبوب در ادارات است که از آن برای جلوگیری از القا یکنواختی و سادگی در فضا و ایجاد نوآوری و جذابیت استفاده می‌شود.

* نصب پارتیشن شیشه ای با درب چوبی و ام دی اف :

در اغلب مواقع روند تولید و نصب پارتیشن های شیشه ای به این صورت است که پس از بازدید اولیه از پروژه و ارائه فاکتورهای فروش مربوطه، حداکثر 72 ساعت پس از اخذ تاییدیه از کارفرما مبنی بر بررسی دقیق فضا به لحاظ آماده بودن بستر اجرای کار،  پروفیل های آلومینیوم فریم شیشه به همراه تیم نصب به محل پروژه اعزام می شوند. در ابتدا ترسیم میدانی محل قرار گیری پارتیشن ها با کمک نقشه های موجود و بهره گیری از طراح پروژه انجام می پذیرد. پس از مشخص شدن محل دقیق پارتیشن ها پروفیل های فریم نصب می گردد تا امکان برداشت دقیق ابعاد شیشه ها میسر شود. در مرحله بعد چهارچوب درب با پروفیل های اختصاصی مجموعه پارتیشن ساز که به صورت دقیق مورد ارزیابی قرار گرفته اند آماده خواهد شد. با مشخص شدن ابعاد و مشخصات دقیق پارتیشن بندی از شیشه های مورد نیاز پروژه یک ازبلت و در نهایت نقشه های آن ترسیم می گردد و برای کارخانه شیشه ارسال خواهد شد. طبق زمان بندی اعلام شده توسط کارخانه در خصوص آماده سازی و زمان تحویل، شیشه ها  بسته بندی و برای نصب به محل پروژه ارسال می گردند و پس از حمل به طبقات در محل های مورد نظر طبق اولویت نصب خواهند شد.

در این مرحله اگر درب ها شیشه ای باشد که همزمان با سایر شیشه های پارتیشن نصب و آماده تحویل می گردند ولی در صورت نیاز به درب های چوبی می بایست درب ها طی فرآیند دیگری در کارخانه آماده سازی شده و به صورت جداگانه برای نصب ارسال شوند که بعد تکمیل مرحله اتصال شیشه ها،  درب های ام دی اف به چهارچوب مربوطه توسط لولاهای مخصوص متصل شده و قابل بهره برداری می باشند.

به علت سهولت در اجرای پارتیشن شیشه ای با درب ام دی اف یک مرحله استاندارد سازی برای درب های چوبی صورت گرفته است در این خصوص ابعادی استاندارد 209X90 برای داخل  چهارچوب درب ها بسیار ایده آل به نظر می رسد. استاندارد سازی درب های پارتیشن به این خاطر انجام گرفت تا در ابتدای سفارش پارتیشن شیشه ای با درب چوبی امکان ساخت درب ها بر اساس رنگ و مشخصات درخواستی میسر گردد و زمان اجرای پروژه به حداقل زمان ممکن تقلیل یابد.

* قیمت پارتیشن شیشه ای با درب چوبی و ام دی اف :

به طور کل قیمت پارتیشن به صورت متر مربع محاسبه می گردد و ارتباط مستقیم با متراژ دقیق فضای شما دارد که پس از اعلام متراژ توسط کارفرما یا بازید از پروژه و برداشت نقشه محیط توسط کارشناس مربوطه قابل محاسبه و ارزیابی می باشد. قیمت پارتیشن شیشه ای با درب ام دی اف متفاوت تر از پارتیشن شیشه ای با درب شیشه می باشد چرا که در آیتم هایی همچون نوع ام دی اف مصرفی (ایرانی یا وارداتی) در ساختار درب و همچنین قیمت یراق آلات درب امکان انتخاب بیشتری دارید تا به قیمت دلخواه خود نزدیک تر شوید.
ما به شما توصیه می کنیم که در انتخاب یراق آلات درب دقت کافی نمایید چرا که کیفیت یراق آلات انتخابی شما بر عملکرد درب و پارتیشن شیشه نصب شده در فضا تاثیر فراوانی دارد. در صورت استفاده از یراق آلات بی کیفیت در ساختار پارتیشن خود به دردسر افتاده و نیاز به تعویض و تعمیر یراق آلات یا حتی درب پارتیشن شما در آینده بیشتر خواهد شد و بایستی هزینه گزافی بابت آن بپردازید.

* مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای با درب چوبی و MDF:


در سالیان اخیر استفاده از پارتیشن های شیشه ای در جداسازی فضاهای اداری و مسکونی بسیار باب شده است. به طور کلی زمانی از شیشه برای تفکیک محیط پیرامون خود استفاده می کنیم که خواهان گسترده تر شدن دید محیطی و عبور بی واسطه نور طبیعی باشیم.
با این حال برخی افراد هستند که با توجه به شرایط خاص یا کاربری های متفاوت فضای جاری خود به محدود کردن دید محیطی احتیاج دارند به طور مثال در کلوزت روم فضاهای مسکونی یا اتاق کنفرانس شرکت و سازمان های بزرگ که این امر با پیشرفت علم و تکنولوژی و وجود محصولاتی همچون استیکرهای مات کن، شیشه های سند بلاست، شیشه های هوشمند و... در بازار که هر کدام ویژگی ها و قیمت های مربوط به خود را دارند مرتفع گردیده است.
طراحی و تولید پارتیشن شیشه ای با درب ام دی اف یا درب چوبی دارای مزایای فراوانی می باشد که در ذیل به اختصار به آنها اشاره شده است.
- قیمت مناسب
- عایق صوتی مناسب
- تنوع در انتخاب نوع و رنگ بندی ام دی اف
- تنوع در انتخاب نوع و رنگ بندی یراق آلات درب
- امکان سیم کشی داخل درب برای سیستم های کنترل تردد
مجموعه پارتیشن ساز با سالها تلاش متمادی و تجربه فراوان در زمینه طراحی و تولید انواع پارتیشن های اداری موفق به عرضه این محصول با کیفیت شده است. بدین منظور می توانید جهت مشاوره و ثبت سفارش در خصوص پارتیشن شیشه ای با درب ام دی اف یا درب شیشه با کارشناسان زبده ما تماس حاصل فرمایید.