مقالات

امتیاز کاربران

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

این روزها در محیط‌ های اداری مانند مدارس و دانشگاه‌ ها از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای استفاده می‌ کنند. این نوع پارتیشن هم محیط را مدرن و جذاب می‌ کند و هم این که دیگر خبری از دیوارهای خسته کننده نخواهد بود. به همین دلیل این روزها استفاده از پارتیشن اداری و پارتیشن شیشه‌ ای بسیار مرسوم است. این موضوع در مدارس و دانشگاه‌ ها بسیار بیشتر مورد توجه است. اما چطور باید پارتیشن اداری شیشه‌ ای را برای مدارس و دانشگاه‌ ها انتخاب کرد؟ در ادامه این مقاله از پارتیشن ساز بیشتر در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

پارتیشن شیشه‌ ای چیست؟

یک محیط را در نظر بگیرید که با دیوارهای مختلف مرز بین یک اتاق با اتاق دیگر کاملا مشخص شده است. پارتیشن‌ شیشه‌ ای از نظر عملکرد شبیه به دیوار است. با این تفاوت که کیفیت و زیبایی این پارتیشن‌ ها بسیار بیشتر است.
همچنین عایق صدا بوده و در برابر آتش نیز مقاومت خوبی دارند. جداکننده‌ هایی که از نوع شیشه هستند، دارای ظرافت و زیبایی خاص خود بوده و نور و دید بهتری به شما خواهند داد. دقیقا به همین دلایل است که از پارتیشن اداری شیشه‌ ای در مدارس و دانشگاه‌ ها استفاده می‌ شود. محیط‌ های اداری کمی سنگین و هستند. بنابراین با اضافه کردن چند دیوار شیشه‌ ای نور و دید بهتری را وارد محیط کرده و شادابی بیشتری نیز به محیط وارد می‌ کنند.

انواع پارتیشن شیشه‌ ای

به طور کلی پارتیشن‌ ها از نظر کارایی به چند دسته مختلف تقسیم می‌ شوند. قطعا این نوع پارتیشن‌ های شیشه‌ ای قیمت متفاوتی هم دارند. اما پارتیشن‌ های شیشه‌ ای به موارد زیر تقسیم می‌ شوند.

 1. پارتیشن شیشه‌ ای فریم دار
  این نوع پارتیشن داری چهارچوب و فریم است.
 2. پارتیشن شیشه‌ ای فریم لس
  این نوع پارتیشن بدون این که فریم داشته باشد کنار هم قرار می‌ گیرد.
 3. پارتیشن شیشه‌ ای تک جداره
  برای درست کردن این نوع پارتیشن از شیشه سکوریت تک جداره استفاده می‌ کنند.
 4. پارتیشن شیشه‌ ای دو جداره
  برای درست کردن پارتیشن شیشه‌‌ ای دوجداره، از شیشه دو لایه شیشه سکوریت در یک فریم استفاده می‌ کنند.
 5. پارتیشن تک جداره فریم دار
  این نوع پارتیشن از یک لایه شیشه درست شده که بر روی فریم یا چهارچوب مخصوص خود قرار گرفته است.
 6. پارتیشن دوجداره فریم دار
  این نوع پارتیشن نیز دارای فریم و چهارچوب است. با این تفاوت که شیشه‌‌ ای مورد استفاده در آن از نوع دو جداره است.
 7. پارتیشن با شیشه‌ های رنگی و طرحدار
  شیشه‌ های رنگی و طرحدار جزو ترندهای محبوبی هستند که این روزها استفاده می‌ شوند. این طرح و رنگ شیشه را از حالت سرد و بی‌حالتی خود خارج کرده و می‌ توانید از طرح و نگار و رنگ مورد نیاز و هماهنگ با دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید.
 8. پارتیشن‌ های هوشمند مات شونده
  در برخی از موارد شاید ترجیح دهید که پارتیشن بندی شما اگرچه از نوع شیشه‌ ای است، به همراه حفظ حریم خصوصی نیز باشد. به همین دلیل برای پارتیشن بندی شیشه‌ ای می‌ توانید از شیشه‌ هایی استفاده کنید که به صورت هوشمند مات می‌ شوند. این شیشه‌ ها قدرت عبور نور از خود را نیز دارند. همچنین به حفظ حریم خصوصی کلاس درس یا حتی دفتر مدیریت در محیط‌ های آموزشی و اداری کمک می‌ کند.

چه عواملی بر روی قیمت پارتیشن شیشه‌ ای اداری تاثیر دارد؟

 • اگر در فکر انتخاب پارتیشن شیشه‌‌ ای برای محیط‌ های اداری مانند دانشگاه‌ ها و مدارس هستید، بهتر است به عواملی توجه کنید که بر روی قیمت آن تاثیرگذار است.
 • متراژ محلی که قرار است برای پارتیشن بندی شیشه‌ ای استفاده شود.
 • رنگ شیشه

چه پارتیشنی برای محیط اداری مانند مدارس و دانشگاه‌ ها مناسب است؟

محیط‌ هایی مانند مدارس و دانشگاه‌ ها که قرار است پارتیشن اداری برای آنها اجرا شود، نیاز به انتخاب دقیقی دارند. زیرا در این محیط‌ ها امکان بروز حوادث زیاد بوده و ممکن است کسی به دلیل ضربه با شیشه آسیب ببیند. بنابراین برای انتخاب پارتیشن مناسب این محیط‌ ها باید به عوامل زیر توجه کرد.

 1. ماندگاری بالایی داشته باشد
  یکی از مزیت‌ های استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای این است که به راحتی می‌ توان آن را جا به جا کرد. اما به شرطی که ماندگاری بالایی داشته باشد. انتظار می‌ رود که یک پارتیشن شیشه‌ا ی به خوبی تا چندین سال بدون مشکل باقی بماند. همچنین هزینه تعمیر و نگهداری آن بسیار کم خواهد بود. بنابراین انتخاب خوبی برای این محیط‌ ها خواهد بود.
 2. مقاومت خوبی داشته باشد
  دانشگاه یا مدرسه محیطی پر رفت و آمد است. بنابراین باید انتظار داشت که امکان برخورد افراد با پارتیشن‌ های شیشه‌ای بسیار زیاد است. بنابراین انتظار می‌ رود که پارتیشن در برابر فشارهای اضافی که به آنها وارد می‌ شود به خوبی مقاومت کنند.
 3. در برابر آتش سوزی مقاوم باشد
  مورد دیگری که باید به آن توجه کنید، مقاومت پارتیشن شیشه‌ ای اداری در برابر آتش سوزی است. ایمنی در این محیط‌ ها بسیار مهم است. برخی از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای دارای استاندارد آتش نشانی هستند. یعنی در برابر آتش مقاومت کرده و خرد و تکه تکه نمی‌ شوند.
 4. عایق صدا و دما باشد
  محیط‌ های اداری همواره سرشار از رفت و آمد و سر و صدا خواهند بود. به خصوص مدارس که در زمان زنگ تفریح صدای دانش آموزان بسیار بالا است. راهکار این است که از پارتیشن شیشه‌ ای استفاده شود که در عایق صدا باشد. این نوع پارتیشن بندی اگر عایق صدا و دما باشند، از ورود صدا از بیرون و از خروج صدا از داخل جلوگیری کرده و حرارت و خنکی نیز از آنها خارج نخواهد شد.

جهت مشاوره و بازدید رایگان با پارتیشن ساز تماس بگیرید :
09124398678
09121054610

 

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم تا حد امکان شما را با پارتیشن‌ های شیشه‌ ای مناسب محیط‌های اداری مانند مدارس و دانشگاه‌ ها آشنا کنیم. اگر شما اطلاعات کافی در مورد این نوع پارتیشن داشته باشید، بدون شک انتخاب بهتری خواهید داشت. همچنین بیشتر بر روی نیاز خود آگاهی دارید. اگر به دنبال تهیه و اجرای پروژه نصب و راه اندازی پارتیشن اداری شیشه‌ ای برای مدارس و دانشگاه‌ ها هستید، می‌توانید از پارتیشن ساز کمک بگیرید. ما به شما کمک می‌ کنیم بهترین انتخاب را متناسب با محیط خود انجام دهید