مقالات

امتیاز کاربران

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Inactive
 

پارتیشن‌ ها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آنها دارای مزایا و معایب مختص به خود هستند. از انواع پارتیشن‌ های اداری می‌ توان به پارتیشن شیشه‌ ای، پارتیشن شیشه‌ ای فریم لس، پارتیشن MDF، پارتیشن تک جداره ام دی اف، پارتیشن دوجداره ام دی اف، پارتیشن شیشه‌ ای تک جداره و پارتیشن شیشه‌ ای دو جداره اشاره داشت. به کمک پارتیشن‌ ها می‌ توان به راحتی بخش‌ های مختلف اداره یا شرکت را جدا کرده و فضای خصوصی ایجاد کنیم. در ادامه به مزایای نصب پارتیشن شیشه‌ ای نسبت به پارتیشن ام دی اف می‌ پردازیم.

مزایای پارتیشن شیشه‌ ای نسبت به ام دی اف

یکی از بزرگ‌ ترین دغدغه‌ های مدیران ایجاد فضای کاری کاربردی و تفکیک شده می‌ باشد. این امر امروزه با انواع پارتیشن‌ ها محقق شده است. پارتیشن‌ های شیشه‌ ای و پارتیشن‌ های ام دی اف به صورت کلی از محبوب‌ ترین انواع پارتیشن به حساب می‌ آیند که هر یک به خودی خود دارای مزایا و معایب مخصوص به خود می‌ باشند.
پارتیشن‌ های شیشه‌ ای در فضای اداری از محبوبیت زیادی برخوردار است، چرا که ظاهر آن مدرن‌ تر و زیباتر است و می‌ توانند روی عملکرد کارکنان خود نظارت داشته باشند. مزایای پارتیشن شیشه‌ ای در مقایسه با سایر پارتیشن‌ ها به شرح زیر می‌ باشد:

امکان استفاده از نور طبیعی
یکی از مهم‌ ترین فاکتورها در بازدهی کارکنان وجود نور طبیعی می‌‌ باشد. عدم وجود نور کافی موجب افت انرژی و خستگی و خواب آلودگی در محیط کار می‌ شود. با نصب پارتیشن شیشه‌ ای به راحتی می‌ توان نور مورد نیاز را تامین کرده و این مشکل را برطرف نمود.
در صورتی که پارتیشن‌ های ام دی اف نور را از خود عبور نمی‌ دهند و باعث تاریک شدن فضا می‌ شوند. به همین دلیل در این مواقع افراد مجبور به استفاده از نور‌های مصنوعی هستند.
صرفه‌‌‌ جویی در مصرف انرژی
با نصب پارتیشن‌ های شیشه‌ ای برخلاف پارتیشن‌ های ام دی اف، نیاز شما به نصب و استفاده از نور مصنوعی کاهش پیدا می‌ کند که این مسئله باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌ شود.
قیمت مناسب
پارتیشن‌ های شیشه‌ ای بخصوص پارتیشن شیشه‌ ای تک جداره جزء مقرون به صرفه‌ ترین انواع پارتیشن‌ ها می‌ باشند. شما می‌ توانید با انتخاب این نوع پارتیشن فضای مورد نظر را به صورت دلخواه تفکیک و جداسازی و در هزینه‌ های خود صرفه‌جویی کنید.
هزینه اجرای پایین
هزینه اجرای پارتیشن‌های شیشه‌ ای نسبتا پایین می‌ باشد. شما با نصب این نوع پارتیشن‌ ها به راحتی می‌ توانید با صرف هزینه پایینی در هر زمانی ساختار فضا را به صورت دلخواه تغییر داده و چیدمان جدیدی ایجاد کنید.
عایق صوتی
پارتیشن‌ های شیشه‌ ای از نظر عملکرد می‌ توانند مانند یک عایق صوتی عمل کرده و فضای آرامی را برای کارمندان فراهم کنند. دقت داشته باشید که میزان عایق صوتی بودن پارتیشن شیشه‌ ای دوجداره از نوع تک جداره بیشتر می‌ باشد.
عایق حرارت
پارتیشن‌ های شیشه‌ ای بخصوص پارتیشن‌ های دوجداره علاوه‌ بر این که عایق صوتی هستند، عایق حرارتی نیز می‌ باشند. به این ترتیب با استفاده از این پارتیشن‌ ها می‌ توانید در فصول سرد سال در مصرف انرژی صرفه‌ جویی کنید.
دقت داشته باشید که پارتیشن‌ های ام دی اف بر خلاف پارتیشن‌ های شیشه‌ ای عایق صوتی نمی باشند.در صورتی که پارتیشن‌ های ام دی اف عایق حرارتی خوبی نمی‌ باشد.
مدرن سازی فضا
ظاهر پارتیشن‌‌‌‌‌‌‌‌ های شیشه‌ ای در مقایسه با پارتیشن‌ های ام دی اف بسیار زیباتر و مدرن‌‌‌ تر می‌ باشد. با نصب پارتیشن اداری شیشه‌ ای علاوه بر بهینه سازی فضا می‌ توانید محیط بزرگ‌ تر و یکدستی را برای کارمندان فراهم کنید.
همچنین با حکاکی روی شیشه و طرح‌ دار کردن آن می‌ توانید زیبایی بصری محیط کار را افزایش دهید. توجه داشته باشید که این موضوع می‌ تواند تاثیر چشمگیری در روحیه و بازدهی کارمندان داشته باشد.
پارتیشن‌ های ام دی اف هم از تنوع بالایی برخوردار هستند، فقط هماهنگ کردن این نوع پارتیشن با دکوراسیون کمی سخت می‌ باشد.
انعطاف‌ پذیری در فضاهای کاری
پارتیشن‌ های شیشه‌ ای دارای انعطاف‌ پذیری مطلوبی در بهره‌‌‌‌ وری از فضا و تعامل پرسنل با هم می‌ باشند. پارتیشن شیشه‌ ای علاوه بر سبکی، وضوح دید خوبی برای نظارت بر عملکرد کارکنان ایجاد می‌ کند.اما پارتیشن‌ های ام دی اف امکان نظارت بر عملکرد کارکنان را فراهم نمی‌ کند.
پارتیشن‌ های ام دی اف به دلیل اینکه نسبت به رطوبت، آّب و ضربه مقاومت پایین‌ تری دارد، طول عمر آن از پارتیشن شیشه‌ ای کم‌تر می‌ باشد.
طول عمر بالا
پارتیشن‌ های شیشه‌ ای دوجداره و تک جداره، در صورت نگهداری و مراقبت صحیح از طول عمر بالایی برخوردار می‌ باشند. یعنی شما می‌ توانید تنها با یک بار صرف هزینه نه چندان بالا، از آنها در محیط کار برای مدت طولانی استفاده کنید.
پارتیشن‌ های ام دی اف به دلیل اینکه نسبت به رطوبت، آّب و ضربه مقاومت پایین‌ تری دارد، طول عمر آن از پارتیشن شیشه‌ ای کم‌تر می‌ باشد.
نظافت راحت
نظافت پارتیشن‌ های شیشه‌ ای به سادگی صورت می‌ گیرد. برای این کار می‌ توانید از دستمال‌ های تمیزکننده میکروفایبر و یا حتی شیشه پاک کن‌ های معمولی موجود در بازار استفاده کنید.
بر خلاف پارتیشن‌ های شیشه ای، نظافت پارتیشن‌ های ام دی اف کمی دشوار و پیچیده می‌ باشد؛ چرا که نسبت به رطوبت و آّب مقاوم نمی‌ باشد.
امکان حک کردن لوگو
روی پارتیشن‌ های شیشه‌ ای به راحتی می‌ توان لوگوی شرکت را حک نمود. به این صورت می‌ توانید برند خود را با ظاهری جذاب و زیبا به نمایش بگذارید.
ایجاد حریم خصوصی
حفظ حریم خصوصی کارمندان یکی از مسائل مهم در محیط کار می‌ باشد. بسیاری از کارفرمایان برای حفظ حریم شخصی کارمندان خود از پارتیشن‌ های تک جداره شیشه‌ای مات، نیمه مات و طرح‌ دار و همچنین پارتیشن دو جداره با امکان نصب پرده کرکره استفاده می‌ کنند.با استفاده از پارتیشن ام دی اف هم می‌ توان برای کارمندان حریم خصوصی ایجاد کرد. اما این کار معایب خاص خودش را دارد.
افزایش بهره‌ وری کارمندان
پارتیشن‌ های اداری شیشه‌ ای به گونه‌ ای نظارت کارفرما بر عملکردشان را راحت‌ تر می‌ کند. به همین دلیل بسیاری از کارفرمایان برای کنترل کارمندان خود از این نوع پارتیشن‌ ها استفاده می‌ کنند. به این صورت کارمندان از تنبلی و یا از زیر کار در رفتن دوری کرده و روی عملکردشان دقت می‌ کنند. همین مسئله به ظاهر کوچک باعث افزایش بهره‌ وری و مسئولیت‌ پذیری آنها می‌ شود. اما با استفاده از پارتیشن‌ های ام دی اف امکان نظارت به صورت مستقیم وجود ندارد. به همین دلیل ممکن است کارمندان کارهای خود را به درستی انجام ندهند.

جمع بندی
پارتیشن‌ های شیشه‌ ای از مقاومت خوبی در برابر خراش و رطوبت برخوردار می‌ باشند، در صورتی که امکان ترک و خرابی پارتیشن‌ های ام دی اف وجود دارد. همچنین پارتیشن‌ های ام دی اف در برابر رطوبت مقاومت پایینی داشته و دچار برآمدگی و تورم می‌ شوند. پارتیشن ساز ارائه دهنده انواع پارتیشن‌ ها با کیفیت عالی می‌ باشد. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر می‌ توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

1- جلوه پارتیشن‌ های شیشه‌ ای بهتر است یا پارتیشن‌ های ام دی اف؟

پارتیشن‌ های شیشه‌ ای ظاهر مدرن‌ تر و زیباتری دارد. این نوع پارتیشن با هر نوع دکوراسیونی همخوانی داشته و جلوه زیبایی را به وجود می‌ آورد.

2- طول عمر پارتیشن‌ های شیشه‌‌‌‌‌‌‌ ای بیشتر است یا پارتیشن‌ های ام دی اف؟

در صورت مراقبت و نگهداری صحیح، پارتیشن‌ های شیشه‌ ای در مقایسه با پارتیشن‌ های ام دی اف از طول عمر بیشتری برخوردار می‌ باشند.

3- آیا پارتیشن‌ های شیشه‌ ای به راحتی نصب می‌ شوند؟

بله؛ پارتیشن‌ های شیشه‌ ای به سادگی نصب می‌ شوند.

4- آیا امکان تغییر مکان پارتیشن‌ های نصب شده وجود دارد؟

بله؛ در صورت تمایل می‌ توانید جای پارتیشن‌ ها را عوض کرده و مجددا نصب کنید.

5- آیا پارتیشن‌ های شیشه‌ ای در برابر ضربه و رطوبت مقاوم می‌ باشد؟

به صورت کلی پارتیشن‌ های شیشه‌ ای در برابر رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار می‌ باشند. اگر ضربه با شدت و فشار زیادی همراه باشد، امکان شکستن آن وجود دارد. در غیر این صورت اتفاقی برای آن نمی‌ افتد.