مقالات

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

 

یکی از انواع پارتیشن اداری که برای جداسازی و تقسیم‌ بندی فضای محل کار استفاده می‌ شود، پارتیشن اداری متحرک است. پارتیشن متحرک کاربردها و مزایای بسیاری دارد و می‌ تواند علاوه بر ایجاد محیطی اختصاصی برای مدیران و کارمندان، به زیبایی دکوراسیون و فضای اداری نیز کمک کند. به همین دلیل در سال‌ های اخیر از این نوع پارتیشن اداری در مکان‌ های مختلف مانند دفاتر کار، سازمان‌ ها، ادارات، رستوران‌ ها و ... استفاده زیادی پیدا کرده است.
اگر شما هم قصد دارید برای زیباسازی و جدا نمودن بخش‌ های مختلف اداره و محل کار خود از پارتیشن اداری استفاده کنید، به شما پیشنهاد می‌ کنیم تا انتها با ما همراه باشید. در این مقاله از پارتیشن ساز می‌ خواهیم به به بررسی پارتیشن اداری متحرک و انواع آن بپردازیم.

آشنایی با پارتیشن اداری متحرک

پارتیشن اداری متحرک نوعی از پارتیشن است که قابلیت حرکت از طریق ریل یا چرخ را دارد و برای جداسازی موقت و یا دائمی فضاهای مختلف استفاده می‌ گردد. از پارتیشن متحرک در مکان‌ های مختلفی مانند ادارات، محیط‌ های آموزشی، دفاتر کار، مغازه، فروشگاه، هتل، بیمارستان و ... می‌ توان بهره گرفت. با به کارگیری این نوع پارتیشن می‌ توانیم به آسانی در هر زمان فضاهای مختلفی که مد نظر داریم را ایجاد کنیم.
جنس پارتیشن متحرک اداری می‌ تواند از چوب، شیشه، آلومینیوم و MDF باشد و به صورت پنل‌ های عمودی طراحی می‌ گردد. انتخاب جنس متریال مصرفی برای پارتیشن های متحرک به نوع دکوراسیون اداری فضای شما، نوع نورپردازی محیط، نوع کاربرد محیط و سلیقه شما بستگی دارد. برای حرکت دادن پارتیشن شیشه ای متحرک یا مدل‌ های دیگر از ریل‌ های سقفی و کفی و یا چرخ استفاده می‌ شود. قابلیت جابجایی پارتیشن متحرک اداری این امکان را می‌ دهد که بتوانید یک دیوار موقت داشته باشید و در مواقع لزوم آن را به کار بگیرید.

انواع پارتیشن اداری متحرک

انواع مختلفی از پارتیشن اداری متحرک در بازار موجود می‌ باشد که بر اساس نوع نیاز می‌ توانید از آنها استفاده کنید. شما باید با توجه به فضای مورد استفاده و نکات دیگری مانند توجه به دکوراسیون و زیبایی ظاهری و بودجه خود مناسب‌ ترین مدل را انتخاب کنید.

 1.  پارتیشن اداری متحرک ریلی
  شاید بتوان گفت بهترین نوع پارتیشن متحرک مدل ریلی آن است زیرا بخاطر قابلیت حرکت بر روی ریل و جمع شدگی، در فضاهای مختلف حتی فضاهای کوچک و بسته به راحتی می‌ توان از آن استفاده کرد. برای نصب پارتیشن متحرک ریلی از پنل‌ های مختلف چوبی، شیشه‌ ی و ... با فرم آلومینیومی بهره گرفته می‌ شود. این پنل‌ ها که دارای چرخ‌ های مخصوص هستند، بر روی ریل‌ هایی که در سقف و کف قرار می گیرند نصب شده و می‌ توانند به جهت‌ های چپ و راست حرکت کنند.
  پارتیشن اداری شیشه ای را می‌ توان هم به صورت ثابت و هم به صورت ریلی طراحی کرد و باعث زیباسازی محیط و ایجاد فضایی حرفه‌ ای و مدرن شد. ریل‌ ها از جنس آلومینیوم درجه یک هستند و از مقاومت خوبی برخوردارند.
 2. پارتیشن اداری متحرک آکاردئونی
  در این مدل پارتیشن هم برای حرکت دادن پنل‌ ها از ریل استفاده می‌ شود اما نوع حرکت آنها کمی متفاوت می‌ باشد. باز و بسته شدن پارتیشن شیشه ای اداری آکاردئونی به صورت لایه‌ هایی روی یکدیگر و مشابه ساز آکاردئون روی ریلی از جنس آلومینیوم صورت می‌ گیرد. از پارتیشن متحرک آکاردئونی به دلیل ظاهری زیبا و مقاومت زیاد در برابر صدا، سرما، گرما و رطوبت، برای مکان‌ های مختلفی مانند جداسازی فضاهای اداری و آموزشی، درب ورودی ساختمان‌ ها، بالکن شیشه‌ ای‌ و پنجره استفاده می‌ شود.
  پنل‌ های این نوع پارتیشن می‌ تواند از جنس‌ های مختلف چوب، شیشه، چرم، پی وی سی، پارچه یا ترکیبی باشد. برای مثال جهت جداسازی فضایی در دفتر کار که نمی‌ خواهیم ارباب رجوع آن را ببیند، می‌ توانیم از پارتیشن آکاردئونی چوبی استفاده کنیم.
 3. پارتیشن اداری متحرک چرخ دار
  برای حرکت دادن این مدل پارتیشن اداری از چرخ‌ های مخصوص و با کیفیتی استفاده می‌ شود. این چرخ‌ ها در زیر پنل‌ ها نصب شده و می‌ توان به هر جهتی پارتیشن را حرکت داد. از پارتیشن چرخ دار در بیمارستان‌ ها و فضاهای آموزشی بسیار استفاده می‌ شود.

قیمت پارتیشن اداری متحرک

پارتیشن های اداری با توجه به عوامل مختلفی مانند جنس، ابعاد و اندازه، برند تولید کننده و ... از قیمت‌ های متفاوتی برخوردارند. پارتیشن متحرک اداری نیز از این قضیه مستثنی نمی‌ باشد. قیمت پارتیشن اداری متحرک به نوع ریل، نوع چرخ‌ ها، متراژ محیط مورد استفاده، ابعاد و اندازه پنل‌ ها، جنس پنل‌ ها، گروه تولید کننده، خارجی یا داخلی بودن قطعات و لوازم و از این دست موارد بستگی دارد.

مزایای پارتیشن اداری متحرک

یکی از بهترین راه‌ های جداسازی فضا در محیط‌ های مختلف استفاده از پارتیشن اداری است. در بین انواع پارتیشن اداری پارتیشن متحرک به خاطر مزایا و ویژگی‌ های بسیار خوبی که دارد، می‌ تواند یکی از گزینه‌ های اصلی در نظر گرفته شود. از مهمترین مزایای پارتیشن اداری متحرک می‌ توان به نصب سریع، قابلیت جابجایی، ایجاد حریم خصوصی، وزن کم و سبکی، بهینه سازی فضا، قیمت مناسب، زیباسازی محیط و ... اشاره نمود.

مجموعه پارتیشن ساز با سال‌ ها فعالیت در زمینه طراحی و اجرای پارتیشن‌ های اداری آماده ارائه خدمات به شما دوستان و همکاران عزیز می‌ باشد. برای نصب انواع پارتیشن اداری متحرک با کیفیت و ایده آل در دفتر کار خود با کارشناسان تخصصی ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره و بازدید رایگان این مجموعه بهره مند شوید.