مقالات

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

 

نور و روشنایی به خصوص که اگر طبیعی باشد، تاثیر مستقیمی بر روی خلق و خوی افراد دارد. نور خورشید ملایم می‌ تواند احساس شادی و گرما را به انسان تزریق کرده و حتی بر روی بهره وری آن نیز تاثیر داشته باشد. اما در محیط‌ های اداری از پارتیشن استفاده می‌ شود. به همین دلیل نگرانی اصلی این است که چگونه هم پارتیشن بندی در محیط اداری داشته باشیم و هم از کاهش نور جلوگیری کنیم؟ در این مطلب به معرفی راه حل پرداخته و بیشتر در مورد آن با شما صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

استفاده از پارتیشن اداری بدون کاهش نور

در زمان‌ های گذشته برای پارتیشن بندی یک محیط چه مسکونی چه اداری و چه تجاری از آجر و سیمان و بعدها دیوارهای پیش ساخته استفاده می‌ کردند. اما پیشرفت تکنولوژی سری هم به دنیای ساخت و ساز و طراحی داخلی زده و اکنون از پارتیشن بندی‌ های دیگری استفاده می‌ شود.
پارتیشن ام دی اف در محیط‌ های اداری بسیار استفاده می‌ شود. اما مشکل این نوع پارتیشن‌ ها این است که نور کمی وارد محیط شده و قطعا بر روی انرژی و حتی انگیزه کارمندان تاثیر دارد.

به همین دلیل استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای جای خود را به پارتیشن‌ های ام دی اف و یا آلومینیومی داده است. این پارتیشن‌ ها انتخاب خوبی برای محیط‌ های اداری هستند که نمی‌ خواهند نور محیط کم شه و از کاهش نور به نوعی جلوگیری شود.
اما قرار نیست پارتیشن شیشه‌ ای شما در محیط اداری یک شکل بوده و یا کاملا شفاف باشد. حریم خصوصی و خارج نشدن حرارت و صدا برای محیط‌ های اداری بسیار مهم است.

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای در محیط اداری

همان طور که بیان کردیم، انتخاب پارتیشن اداری مناسب برای محیط‌ هایی که نمی‌ خواهیم نور در آن کاهش پیدا کند، بسیار مهم است. به همین دلیل است که پارتیشن‌ های شیشه‌ای پیشنهاد می‌ شوند. پارتیشن‌ های شیشه‌ ای بهترین گزینه برای جلوگیری از کاهش نور در بخش‌ های اداری هستند.
اما بدون شک استفاده از این پارتیشن‌ ها دارای مزایای خاص خود است. در ادامه به برخی از مهم‌ ترین‌ های آن اشاره خواهیم کرد.

  • دارای مقاومت عالی در برابر فشار و ضربه‌ای که ممکن است از طرف افراد مختلف به آن وارد شود.
  • قابلیت طراحی به صورت کشویی، باز شو از دو طرف و یا دارای پسورد با اثر انگشت.
  • قابلیت انتشار نور طبیعی و انعکاس آن در محیط.
  • در مقابل کاهش و یا افزایش دمای محیط مقاوم است.
  • در برابر خارج شدن و یا وارد شدن صدا و حرارت عایق است.
  • تمیز کردن و به طور کلی نظافت آن بسیار ساده بوده و در کوتاه‌ ترین زمان ممکن انجام می‌ شود.
  • نصب و راه اندازی پارتیشن‌ های شیشه‌ ای سریع انجام می‌ شود.
  • می‌ توان این پارتیشن‌های شیشه‌ای که نصب شده را دوباره از هم باز کرد و در جای دیگری مجدد آنها را نصب کرد. البته به شرطی که اندازه‌ های هر دو محیط با هم هماهنگ باشند.
  • هزینه نصب آن مناسب است.
  • می‌ توان از انواع شیشه‌ های طرح‌ دار و ساده برای پارتیشن بندی استفاده کرد.

پارتیشن‌ های شیشه‌ ای چند نوع‌ اند؟

به طور کلی دو نوع پارتیشن شیشه‌ ای وجود دارد: پارتیشن شیشه‌ ای فریم دار و پارتیشن شیشه‌ ای فریم لس یا بدون فریم. بدون شک هر کدام از این دو زیبایی و جذابیت خاص خود را داشته و مصارف مختلفی هم دارند.

هر دوی این پارتیشن‌ ها را می‌ توان در انواع لولایی و کشویی و یا به متریال‌ شیشه سکوریت، لمینت و دوجداره اجرا کرد.
پارتیشن‌ های فریم‌ دار را می‌ توان در فریم‌ هایی با رنگ‌ های مختلف سفارش داد. این رنگ‌ ها را هم می‌ توان با دکوراسیون داخلی و رنگ غالب آن نیز هماهنگ کرد.
اما پارتیشن‌ های شیشه‌ ای فریم لس نیز مشخص است که هیچ فریمی نداشته و کاملا ساده طراحی شده‌ اند. برخی از محیط‌ های اداری این نوع طراحی را پسندیده و از آن استفاده می‌ کنند.
در ساخت پارتیشن‌ ها، استفاده از نوع شیشه نیز بسیار مهم است. برای مثال شیشه سکوریت انتخاب بسیار پرطرفدار بین کسانی است که از پارتیشن‌ های شیشه‌ای استفاده می‌ کنند.
همچنین از شیشه‌ های تک جداره و دو جداره نیز برای ساخت این پارتیشن‌ ها استفاده می‌ شود. بدیهی است که نوع شیشه، ساده یا طرح‌ دار بودن آن و همچنین نوع باز شدن درب به صورت قفل ساده، لولایی، ریلی و یا پسورد دار بودن آن، کاملا بسته به انتخاب کارفرما و بودجه‌ ای است که برای این کار در نظر گرفته است.

سخن آخر

بدون شک با اهمیت پارتیشن بندی و این که چقدر می‌ تواند در تقسیم فضا و نظم دادن به آن اهمیت داشته باشد، آشنا هستید. بخش‌ های اداری برای بهتر شدن فضا از انواع پارتیشن بندی‌ ها استفاده می‌ کنند. نصب آنها ساده بوده و می‌ توان در صورت لزوم اندازه آنها را نیز عوض کرد. اما بیشتر از هر چیز بهتر است کار خود را به یک تیم خبره بسپارید. پارتیشن ساز متشکل از یک تیم خلاق و خبره است که بهترین پارتیشن‌ ها را با توجه به محیط شما تهیه و نصب می‌کند. انواع پارتیشن اداری شیشه‌ ای با جدیدترین طرح‌ ها، عایق صدا و حرارت را از پارتیشن ساز بخواهید.

سوالات متداول

چرا پارتیشن‌ های شیشه‌ ای برای محیط اداری بسیار محبوب‌ اند؟

نور طبیعی یکی از مهم‌ ترین المان‌ های طراحی داخلی محیط‌ های اداری و تجاری به حساب می‌ آید. استفاده پارتیشن‌ های شیشه‌ ای اجازه عبور نور از لایه شیشه‌ ها را داده و به حفظ نور و افزایش روحیه و کارایی کارمندان کمک می‌ کند.

با استفاده از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای حرارت یا صدا خارج نمی‌ شود؟

پارتیشن‌ های شیشه‌ ای که برای محیط اداری استفاده می‌ شوند، از نوع عایق صدا و حرارت هستند.

برای پارتیشن‌ های اداری می‌ توان از ام دی اف هم استفاده کرد؟

استفاده از پارتیشن‌ های ام دی اف طرفداران خاص خود را دارند. اما نور محیط طبیعتا کاهش پیدا کرده و نیاز به استفاده از پنجره و یا نور مصنوعی لامپ در محیط خواهد بود.

سندبلاست کردن شیشه پارتیشن اداری چیست؟

سندبلاست کردن همان طرحدار کردن شیشه‌ ها است که برای حفظ حریم خصوصی و زیبایی بیشتر شیشه‌ ها در محیط اداری از آن استفاده می‌ کنند. برای مثال راه‌ راه بودن طرح و یا مات کردن شیشه‌ ها، جزو سندبلاست‌ های محبوب است.

قیمت نهایی پارتیشن شیشه‌ ای چقدر است؟

عوامل زیادی بر روی قیمت نهایی پارتیشن‌ ها اثر می‌ گذارند. پارتیشن‌ های شیشه‌ ای بسته به نوع و طرح و اندازه‌ ای که دارند، قیمت‌ های متفاوتی هم خواهند داشت.