مقالات

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

تقسیم بندی یک فضا با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن، همیشه دغدغه شرکت ها و اداره ها بوده است. به لطف روی کار آمدن پارتیشن های اداری، امکان تقسیم بندی فضاهای بزرگ اداره ها و شرکت ها، در کوتاه ترین زمان ممکن به وجود آمده است. انواع پارتیشن اداری با کاربردهای مختلف برای اداره ها و شرکت ها قابل استفاده می باشند.

در این مقاله قصد داریم در رابطه با انواع پارتیشن اداری مدرن و ارزان صحبت کنیم که می توانند کاربردهای مختلفی در اداره و شرکت شما داشته باشند.

 

 

انواع پارتیشن اداری و کاربردهای مختلف آن ها

در هنگام خرید پارتیشن اداری، باید به انواع پارتیشن اداری موجود در بازار توجه داشت. در کنار اینکه تنوع بالایی از پارتیشن های شیشه ای در بازار وجود دارد، بهتر است که افراد بر اساس نیاز خودشان اقدام به خرید این پارتیشن ها کنند. انواع پارتیشن اداری ارزان و مدرن شامل موارد زیر می باشند.

 

  • نمونه اول؛ پارتیشن های اداری چوبی

پارتیشن اداری چوبی یکی از قدیمی ترین انواع پارتیشن های موجود در بازار است. این نوع پارتیشن برای تقسیم بندی فضاهای مختلف یک اداره مورد استفاده قرار می گیرد. پارتیشن اداری چوبی، می تواند به خوبی حریم خصوصی میان کارمندان یک اداره را حفظ کند.

اما به هر حال معایبی نیز دارد. به طور مثال، پارتیشن های چوبی اداری باعث کاهش نور در یک فضا می شوند و نیاز به استفاده از چراغ ها را در اداره افزایش می دهند.

پارتیشن اداری چوبی

 

  • نمونه دوم؛ پارتیشن مدرن اداری شیشه ای تک جداره

یکی از انواع پارتیشن اداری موجود در بازار، پارتیشن های اداری مدرن شیشه ای می باشند. این پارتیشن ها به صورت تک جداره و یا دو جداره به تولید می رسند و می توانند کاربردهای مختلفی داشته باشند. پارتیشن اداری مدرن شیشه ای تک جداره، یکی از بهترین پارتیشن های شیشه ای است که می تواند برای زیبایی دکوراسیون داخلی اداره نیز مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از پارتیشن اداری شیشه ای، مزیت های زیادی را به دنبال دارد. به طور مثال، این پارتیشن ها امکان عبور نور را از خودشان می دهند. به همین خاطر، نیازی به استفاده از چراغ های مصنوعی در اداره نیست. از طرفی امکان نصب پارتیشن های شیشه ای اداری در کوتاه ترین زمان ممکن وجود دارد.

پارتیشن اداری شیشه ای تک جداره

در صورتی که به دنبال خرید پارتیشن اداری ارزان می گردید، می توانید اقدام به خرید پارتیشن های شیشه ای فریم لس کنید. این پارتیشن ها بدون فریم آلومینیومی و چوبی هستند و همین موضوع باعث کاهش قیمت آن ها شده است. مجموعه پارتیشن ساز با ارائه خدمات مختلف در زمینه نصب و فروش انواع پارتیشن اداری، می تواند به شما برای خرید پارتیشن های اداری شیشه ای کمک کند.

 

  • نمونه سوم؛ پارتیشن اداری مدرن شیشه ای دو جداره

یک نمونه دیگر از پارتیشن های اداری شیشه ای، پارتیشن هایی هستند که به صورت دو جداره به تولید رسیده اند. پارتیشن شیشه ای دو جداره، عمدتا دارای زیبایی منحصر به فردی هستند و از طرفی مقاومت بالایی نیز در برابر خرد شدن دارند.

پارتیشن اداری شیشه ای دو جداره، بیشتر برای فضایی از اداره مورد استفاده قرار می گیرد که در آن جا نیاز به عایق صدا و حرارت می باشد. به طور مثال، اتاق های کنفرانس و جلسات اداره ها، باید با پارتیشن شیشه ای دو جداره ساخته شوند. در صورتی که نیاز باشد، می توان در بین دو جداره از پارتیشن های شیشه ای، پرده کار گذاشت تا در صورت نیاز، پرده کشیده شود.

پارتیشن اداری مدرن شیشه ای دو جداره، گزینه ای منحصر به فرد برای اتاق های جلسات، اتاق مدیران و ... می باشد. امکان نظم دهی سیم های سیستم های کامپیوتری با کمک پارتیشن های شیشه ای دو جداره وجود دارد.

 

  • نمونه چهارم؛ پارتیشن اداری شیشه ای هوشمند

یکی از لوکس ترین و شاید گران ترین پارتیشن اداری، پارتیشن های شیشه ای هستند که با شیشه هوشمند به تولید رسیده اند. این پارتیشن ها با کمک برق کار می کنند و می توانند در صورت نیاز مات و در صورت نیاز شفاف شوند.

پارتیشن های شیشه ای هوشمند بهترین گزینه برای اتاق جلسات و اتاق مدیران محسوب می شوند. چرا که در صورت نیاز به محدود کردن داخل اتاق، می توان با یک اشاره پارتیشن را به صورت مات کرد.

قیمت پارتیشن اداری شیشه ای هوشمند، نسبت به پارتیشن های شیشه ای معمولی بالاتر می باشد. بنابراین، نمی توان با بودجه خیلی کم اقدام به خرید این نوع پارتیشن اداری نمود.

 

  • نمونه پنجم؛ پارتیشن های ترکیبی با چوب و شیشه

یکی از انواع پارتیشن اداری موجود در بازار، پارتیشن هایی هستند که با چوب و شیشه و به صورت ترکیبی به تولید رسیده اند. این پارتیشن ها هم برای فضاهای مدرن و جدید اداره ها مناسب هستند، هم برای فضاهای قدیمی تر!

روش ترکیب کردن چوب و شیشه در هر یک از انواع پارتیشن های ترکیبی می تواند متفاوت باشد. به همین خاطر، افراد می توانند بسته به سلیقه و نیاز خودشان اقدام به خرید پارتیشن های شیشه ای چوبی و شیشه ای کنند.

پارتیشن های اداری ترکیبی با چوب و شیشه

بیشتر پارتیشن های اداری مدرن که با چوب و شیشه ساخته می شوند، دارای یک بخش چوبی و یک بخش شیشه ای می باشند. یعنی ممکن است که درب پارتیشن به صورت شیشه ای باشد؛ اما بقیه بخش های پارتیشن به صورت چوبی طراحی شده باشد.

پارتیشن های شیشه ای - چوبی، می توانند برای فضاهایی که نیاز به عبور نور و ایجاد دید مناسب می باشد، مورد استفاده قرار گیرند. به طور مثال، در دانشگاه ها، اتاق اساتید بهتر است با این نوع پارتیشن اداری ساخته شوند تا دانشجویان بتوانند از حضور استاد در اتاقش مطلع شوند.

 

 

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم در رابطه با انواع پارتیشن اداری، صحبت کنیم تا در صورت نیاز به سفارش این پارتیشن ها، بهترین آن ها را انتخاب کنید.

مجموعه پارتیشن ساز، در زمینه فروش و نصب پارتیشن های مختلف اداری فعالیت می کند. افرادی که علاقه مند به خرید انواع پارتیشن های اداری شیشه ای و چوبی می باشند، می توانند از طریق این مجموعه سفارش خود را ثبت کنند. حتی در صورت نیاز، امکان ارتباط گرفتن با کارشناسان این مجموعه وجود دارد تا افراد برای انتخاب بهترین پارتیشن، راهنمایی گردند.