مقالات

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

بالکن شیشه‌ ای نوعی پوشش از جنس شیشه است‌؛ که از آن برای جلوگیری از ورود آلاینده‌ها، گرد و غبار، حشرات و سرما و گرمای هوای بیرون به فضای داخل بالکن یا تراس، استفاده می‌شود.

علاوه بر موارد مذکور، دلایل دیگری نیز وجود دارد که سبب افزایش محبوبیت این محصول شده است مانند:

 • مقاومت و ایمنی بالا در اثر استفاده از شیشه‌های سکوریت در ساخت آن‌ها
 • زیباسازی نمای ساختمان مورد نظر
 • استفاده از آن به‌عنوان عایق صوتی جهت ممانعت از نفوذ صدای محیط بیرون
 • جلوگیری از وارد شدن آب باران یا برف به محیط داخل
 • امکان بهره‌مندی بیشتر از نور خورشید در طول روز
 • امکان محافظت بیشتر از کودکان و حتی بزرگ‌سالان در فضای بالکن یا تراس
 • امکان استفاده از طرح‌ها و شکل‌های گوناگون و مطابق سلیقه، از جمله شکل‌های گرد، سهمی

و ...

 

بالکن شیشه‌ای به دلیل داشتن ویژگی‌ها و مزایای مذکور در مکان‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زیر به برخی از مکان‌هایی که استفاده از بالکن‌های شیشه‌ ای در آن‌ها معمول‌تر است اشاره شده است:

 1. تراس ساختمان‌های مسکونی
 2. گلخانه‌ها
 3. سالن اجتماعات یا کنفرانس
 4. مرکزهای اداری
 5. پنت هاوس برج‌ها
 6. ویترین مغازه‌ها و فروشگاه‌ها
 7. رستوران‌ها و هتل‌ها
 8. سالن‌های ورزشی و استخرها

 


بالکن شیشه‌ای معمولاً با استفاده از پروفیل‌های آلومینیومی نصب می‌شود. هنگام نصب این محصول باید از کیفیت و مقاومت آن اطمینان حاصل شود زیرا در مجاورت با محیط بیرون ساختمان بوده و تغییرات آب و هوایی یا برخورد اجسام سخت از محیط بیرونی می‌تواند به آن آسیب برساند.


 

 

انواع بالکن‌های‌ شیشه‌ ای

بالکن شیشه‌ای دارای انواع مختلفی است که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.


انواع بالکن شیشه ای

 

بالکن‌های شیشه‌ای تاشو

عملکرد بالکن‌های شیشه‌ای تاشو به این‌گونه است که یک پنل شیشه‌ای آن ثابت و سایر قسمت‌ها به‌صورت متحرک و جمع شونده هستند. معمولاً در ساخت آن‌ها از شیشه‌های سکوریت با ضخامت ۸ تا ۱۰ میلی‌متر استفاده می‌شود.

 

بالکن‌های شیشه‌ای دارای قاب

این نوع بالکن‌های شیشه‌ای در مقایسه با بالکن‌های شیشه‌ای تاشو دارای دید کمتری هستند اما استحکام بیشتری دارند؛ لذا زمانی که بخواهیم در یک فضای بزرگ شیشه بالکن نصب کنیم، یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها بالکن‌های شیشه‌ای دارای قاب هستند.

 

بالکن‌های شیشه‌ای بدون قاب

در این نوع بالکن‌های شیشه‌ای از هیچ اتصالی به ‌خصوص اتصالات عمودی استفاده نمی‌شود. شیشه بالکن‌های بدون قاب، وسعت دید بیشتری را نسبت به سایر انواع بالکن‌های شیشه‌ای می‌دهند.

 

بالکن‌های شیشه‌ای ریلی

برای استفاده بالکن‌های شیشه‌ای ریلی ابتدا از دو ریل از جنس آلومینیوم در سقف و کف بالکن استفاده می‌شود. پنل‌های شیشه‌ای در وسط این دوره قرار گرفته و قابلیت حرکت در این ریل‌ها را خواهد داشت.

 

بالکن‌های شیشه‌ای پنجره‌ای

بالکن‌های شیشه‌ای یا پنجره بالکن همانند پنجره‌ها باز و بسته می‌شود. البته تفاوتی که با پنجره معمولی یا دوجداره دارد در استحکام و دید بیشتر آن است.

 

پارتیشن شیشه‌ای تراس یا نرده شیشه‌ای تراس

این محصول شیشه‌ای نوعی محافظ بالکن یا تراس به شمار می‌رود و نسبت به سایر شیشه بالکن‌ها ضخیم‌تر بوده و دارای حداقل قطر ۱۰ میلی‌متر است. علاوه بر ایمنی، زیبایی منحصربه‌فردی که این محصول به ساختمان مورد نظر می‌دهد سبب افزایش تقاضا برای خرید آن شده است.

مجموعه پارتیشن ساز انواع بالکن‌های شیشه‌ای را با تضمین کیفیت بالا و قیمت مناسب ارائه می‌دهد.

 

 

 

قیمت بالکن شیشه‌ ای و عوامل تعیین‌کننده در قیمت آن

 

قیمت بالکن شیشه ای

قیمت بالکن‌‌های شیشه‌ ای تابع مواردی از قبیل، نوع شیشه، مواد به‌کاررفته، یراق‌آلات و... می‌باشد. سایر عوامل تأثیرگذار در قیمت این محصول عبارت‌اند از:

 

 • اندازه بالکن یا تراس مورد نظر

اولین و مهم‌ترین عاملی که در قیمت بالکن‌ شیشه‌ای تأثیرگذار است، متراژ و مساحت بالکن یا تراس مورد نظر است. به‌طورمعمول هرچه متراژ بالکن یا تراس بیشتر باشد، مواد اولیه به‌کاررفته بیشتر می‌شود؛ در نتیجه قیمت تمام‌شده افزایش می‌یابد.

 

 • نوع بالکن‌های شیشه‌ای به‌کاررفته

همان‌طور که می‌دانید بالکن‌های شیشه‌ای انواع مختلفی دارند که با توجه به نوع آن قیمت آن نیز متغیر است.

 

 • با قاب یا بدون قاب بودن شیشه بالکن

به کار بردن قاب در این نوع بالکن‌ها سبب افزایش قیمت آن‌ها می‌شود. درنتیجه بالکن‌هایی که در آن‌ها از قاب استفاده نشده است، قیمت کمتری دارند.

 

 • ضخامت و کیفیت شیشه و سایر مواد به‌کاررفته در نصب

به‌طورمعمول در هر محصول، افزایش کیفیت ماده اولیه سبب افزایش قیمت آن محصول می‌شود؛ بنابراین با افزایش ضخامت و کیفیت شیشه و سایر مواد اولیه به‌کاربرده شده، سبب افزایش هزینه تمام‌شده می‌شود.

 

 • نوع شیشه از نظر مقاومت مانند لمینت، سکوریت و معمولی

مقاومت شیشه به‌کاربرده شده در بالکن در قیمت آن تاثیر گذار است. شیشه از نوع لمینت گران‌ترین نوع شیشه بالکن بوده و در رده‌های بعد به ترتیب سکوریت و معمولی قرار می‌گیرند.

 

 • رنگ شیشه و قاب

به طور معمول هر رنگی که پرطرفدارتر باشد، قیمت محصول را بیشتر می‌کند.

 

 • حمل‌ونقل و نصب آن

به دلیل شیشه‌ای بودن این محصول حمل و نقل آن دشوار بوده و احتمال آسیب‌دیدگی وجود دارد؛ در نتیجه هزینه حمل و نقل آن بالا است.

 

 

 

نگهداری صحیح از شیشه بالکن و تراس

 

 • روغن‌کاری ریل‌ها

یکی از موارد اصلی در نگهداری شیشه بالکن روغن‌کاری ریل‌هایی است که شیشه‌ها روی آن قرار گرفته و حرکت می‌کنند. روغن‌کاری به‌طور متوسط حدود یک الی دو بار در سال انجام می‌شود.

 

 • تمیز کردن شیشه‌ها

همانند سایر سطوح شیشه‌ای، در پارتیشن شیشه‌ای تراس و بالکن‌های شیشه‌ای نیز لازم است عمل تمیز کاری صورت گیرد. برای این کار می‌توان از شیشه‌پاک‌کن‌های معمولی استفاده کرد.

 

 • تمیز کردن پروفیل

پروفیل‌ها از اجزای اصلی بالکن‌های شیشه‌ای هستند. برای تمیز کردن آن‌ها می‌توان از آب و دستمال تمیز استفاده کرد.

 

 • رفع یخ‌زدگی شیشه

در برخی از روزهای سرد زمستانی امکان دارد روی پنل‌های شیشه‌ای لایه‌ای مانند یخ ایجاد شود. در این صورت بهتر است به جای تمیز کردن آن از طریق آب یا پارچه با شرکت سازنده شیشه تماس بگیرید. در صورت اقدام برای برطرف کردن لایه یخی روی شیشه از طریق آب و پارچه امکان آسیب‌دیدگی آن در بلندمدت وجود دارد.

 

 • مراقبت از نوارهای دور شیشه‌های تراس

برای آنکه نوارهای دور شیشه تراس سالم بمانند لازم است سالی یک‌بار با استفاده از اسپری تفلون دور این نوارها را بپوشانید.

 


برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد انواع شیشه بالکن و تراس و همچنین هزینه‌های مربوطه می‌توانید با مجموعه پارتیشن ساز تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را از کارشناسانی که در این زمینه پاسخگو هستند دریافت نمائید.

09121054610 - 09124398678