بهینه سازی فضای اداری به وسیله پارتیشن های اداری

امروزه طراحی دکوراسیون داخلی و رعایت اصول و قواعد مربوط به آن برای همه فضاها از جمله فضای اداری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. کارمندان ساعت های بسیار طولانی را در محیط اداری سپری می کنند. اگر اصول طراحی دکوراسیون داخلی در اداره ها به درستی رعایت نشود، این محیط ها تبدیل به یک مکان بی نظم و آشفته می شوند که باعث خستگی کارمندان و کاهش راندمان کاری آن ها می شود. استفاده از المان های مختلف از جمله پارتیشن ها در محیط های اداری بسیار کمک کننده خواهد بود.

همچنین پارتیشن بندی اداری بهره برداری حداکثری از فضا را امکان پذیر می کند. در این مطلب سعی داریم در مورد پارتیشن اداری و تاثیر آن در بهینه سازی فضای اداره ها اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. تا پایان همراه ما باشید.

بهینه سازی فضای اداری چه اهمیتی دارد؟

در دنیای امروز نمی توان تاثیر طراحی دکوراسیون داخلی روی بهبود روحیه و عملکرد کارمندان و یا در تعریفی بهتر تاثیر پارتیشن اداری بر راندمان کاری کارمندان را نادیده گرفت. از سوی دیگر پارتیشن بندی اداری این امکان را برای کارفرما فراهم می کند تا از فضای محل کار، بیشترین بهره برداری را داشته باشد و بتواند با تفکیک فضا، اتاق هایی مجزا را برای کارمندان فراهم کند. در این حالت حفظ حریم شخصی کارمندان به خوبی امکان پذیر خواهد شد. کارمندان در این فضا احساس خوبی دارند و می توانند با همکاران خود در تعامل باشند.

همچنین با استفاده از پارتیشن اداری می توان یک فضای بزرگ را به بخش های کاملا مجزا و بسیار کاربردی تفکیک کرد؛ به عنوان مثال می ‌توان فضایی مانند اتاق کنفرانس را ایجاد کرد. این اتاق محلی برای تعامل و همفکری کارمندان و مدیران با یکدیگر خواهد بود یا با ایجاد انبارهای کوچک فضایی را برای نگهداری از وسایل و تجهیزات فراهم کرد. البته نصب پارتیشن اداری مزایای دیگری هم دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

پارتیشن بندی اداری چه مزایایی دارد؟

مزایایی پارتیشن بندی اداری

 1. زیبایی: تجربه ثابت کرده است که یک محیط اداری آرام و منظم باعث افزایش بازده کارمندان می گردد. از نظر زیباشناختی هم تاثیر پارتیشن اداری در مدرن سازی دفتر کار  بسیار قابل توجه بوده و باعث زیبایی، جذابیت و دلچسب شدن فضای کاری می ‌شود.
 2. قیمت به صرفه: نصب و اجرای پارتیشن اداری نسبت به سازه های آجری قیمت پایین تری دارد و شما با یک هزینه ی معقول می تواند از این پارتیشن ها استفاده کنید.
 3. سهولت در جابجایی: در صورت افزایش و کاهش تعداد نیروها و برحسب نیاز بایستی فضای محیط کار تغییر کند. استفاده از پارتیشن اداری متحرک این امکان را برای شما فراهم می کند تا با جابجا کردن قطعات پارتیشن، فضا را تغییر دهید. از سوی دیگر در زمان تغییر مکان هم با مشکل مواجه نخواهید شد.
 4. سازگاری با انواع فضاها: پارتیشن های اداری این قابلیت را دارند که در ابعاد مختلف طراحی و اجرا شوند. همچنین با توجه به نیاز خود می توانید پارتیشن ها را به صورت تمام ارتفاع و یا با ارتفاع دلخواه نصب و مورد استفاده قرار دهید. افزون بر این، پارتیشن اداری متحرک گزینه بسیار مناسبی برای بسیاری از دفاتر کاری است.
 5. نصب و اجرای آسان: نصب پارتیشن ها نیاز به آماده سازی خاصی ندارد و آسیبی به ساختمان وارد نمی کند. از طرف دیگر نصب این پارتیشن ها به زمان زیادی نیاز ندارد.
 6. تنوع بالا: جنس و رنگ پارتیشن ها بسیار متنوع است به همین دلیل با انواع طراحی دکوراسیون داخلی هماهنگ می شود.
 7. عایق بندی صوت و حرارت: پارتیشن اداری به عنوان عایق صوت و حرارت عمل می کند؛ به این ترتیب مدیریت مصرف انرژی امکان پذیر خواهد شد. عایق صوتی بودن در هنگام برگزاری جلسات و کنفرانس ها اهمیت پیدا می کند.
  البته برای بهره مندی از این مزایا بایستی به سراغ تیم های حرفه ای و مجرب در حوزه پارتیشن بندی اداری بروید. همکاران ما در مجموعه پارتیشن ساز با افتخار در خدمت شما عزیزان هستند.
  پارتیشن اداری باعث زیبایی و جذابیت فضا می ‌شود و یک محیط مدرن و دلچسب را فراهم می کند.

از چه نوع پارتیشن هایی برای بهینه سازی فضای اداری استفاده می شود؟

از متریال مختلفی برای طراحی و ساخت پارتیشن اداری استفاده می شود که بر این اساس تقسیم بندی پارتیشن ها اداری انجام خواهد شد.

پارتیشن شیشه ای
• پارتیشن چوبی
پارتیشن ام دی اف
• پارتیشن فلزی

از طرف دیگر پارتیشن های اداری به دو شیوه آماده و سفارشی در بازار وجود دارند. مراحل پارتیشن بندی یک فضای اداری در این دو نوع کاملا متفاوت می باشند، به طوری که برای نصب پارتیشن اداری آماده، نیازی به حضور نصاب های حرفه ای نیست و خود شما می توانید قطعات را با توجه به سلیقه خودتان در جای مناسب قرار دهید، در حالیکه برای نصب و اجرای پارتیشن های اداری سفارشی بایستی کارشناسان مربوطه در محل حضور پیدا کند و اندازه گیری های لازم را انجام دهد. در این حالت مطابق با فضای مورد نظر، پارتیشن ها طراحی و ساخته می شوند. بعد از اتمام کار ساخت، با حضور نصاب، کار نصب پارتیشن صورت می گیرد.
توجه نمایید که پارتیشن شیشه ای یکی از انواع پرطرفدار پارتیشن های اداری است.

در هنگام خرید پارتیشن اداری به چه نکاتی توجه کنیم؟

1. نوع پارتیشن اداری: همان طور که در قسمت قبل اشاره شد انواع مختلفی از پارتیشن های اداری وجود دارد که هر کدام از آن ها مزایا و معایب خود را دارند.

2. قیمت پارتیشن اداری: پارتیشن اداری تنوع قیمت بالایی دارد و شما می توانید بر اساس میزان بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید خرید کنید. پارتیشن اداری ارزان، یکی از گزینه هایی است که همواره توجه بسیاری از صاحبان مشاغل را به خود جلب کرده است.

3. کیفیت پارتیشن اداری: سعی کنید در موقع انتخاب، کیفیت متریال و تجهیزات را در اولویت انتخاب خود قرار دهید تا مجبور نباشید برای تعمیر آن ها هزینه ای اضافه تر را پرداخت کنید.

4. ابعاد فضا: اگر فضای مورد نظر شما ابعاد گسترده ای ندارد می توانید از پارتیشن های شیشه ای استفاده کنید. این پارتیشن ها باعث می شوند فضا بزرگ تر از آن چه هست به نظر برسد.

5. تیم اجرایی پروژه : سعی کنید که برای اجرای پروژه های پارتیشن بندی اداری، گروه های حرفه ای را انتخاب کنید. این افراد تخصص و مهارت کافی را در اختیار دارند و می توانند این کار را با بالاترین کیفیت به انجام برسانند.
پیشنهاد ما مجموعه پارتیشن ساز است که با سابقه درخشان در این حوزه در حال فعالیت است. شما می توانید با خیال آسوده از خدمات این مجموعه بهره ببرید.

Call Now Button