تصورات غلط درباره ی پارتیشن شیشه ای

پارتیشن‌های شیشه‌ای به طور فزاینده‌ای در طراحی اداری مدرن محبوبیت یافته‌اند. این پارتیشن‌ها به عنوان جایگزینی براق و شیک برای دیوارهای سنتی عمل می‌کنند، در عین حال امکان حفظ حریم خصوصی و عایق صدا را نیز فراهم می‌کنند. با این وجود، همچنان تصورات غلطی دربارهٔ پارتیشن‌های شیشه‌ای وجود دارد که مانع از پذیرش کامل این روند طراحی توسط برخی مشاغل می‌شود. در ادامه ای مقاله، به بررسی برخی از رایج‌ترین تصورات اشتباه در مورد پارتیشن‌های شیشه‌ای می‌پردازیم و سعی می‌کنیم تا شفافیت لازم را در این باره به ارمغان بیاوریم.با پارتیشن ساز همراه باشید.

دوام نداشتن پارتیشن‌های شیشه‌ای

یکی از باورهای اشتباه درباره‌ی پارتیشن‌های شیشه‌ای، دوام نداشتن و شکننده بودن این محصولات است. بارها دیده شده که مردم به اشتباه تصور می‌کنند که از آنجا که پارتیشن‌های شیشه‌ای از جنس شیشه هستند، قادر به مقاومت در برابر سایش و پارگی نیستند. جالب است بدانید که این تصور از پایه اشتباه است. این محصولات از شیشه سکوریت تولید شده و به همین دلیل از مقاومتی بالا برخوردار هستند.

سازندگان پارتیشن‌های شیشه‌ای از شیشه‌های سکوریت یا لمینت ساخته شده و مقاومتی بیشتر از شیشه‌های معمولی دارند. پیش از ساخت، شیشه سکوریت را تا دمای بالا گرم کرده و سپس آن را به سرعت سرد می‌کنند؛ همین امر سبب می‌شود تا این ماده چهار برابر قوی‌تر از شیشه معمولی باشد. از سوی دیگر، شیشه لمینت با قرار گرفتن یک لایه پلاستیک بین دو لایه شیشه تولید شده و به همین دلیل، دوام بیشتر دارد.

استیکر پارتیشن

امکان تغییر دادن پارتیشن‌های شیشه‌ای وجود ندارد!

یکی دیگر از رایج‌‌ترین تصورات غلط درباره‌ی پارتیشن شیشه‌ای، سخت تغییر دادن آن‌ها است. طبیعی است که مردم نیاز داشته باشند تا هر چند وقت یک بار پارتیشن‌های نصب شده را تغییر داده و جابه‌جا کنند. خوشبختانه در عصر حاضر، انواع زیادی از پارتیشن‌های شیشه‌ای متحرک و مدولار طراحی و تولید شده‌اند؛ به همین دلیل می‌توان به سادگی پیکربندی مجدد آن‌ها را انجام داده و نیازی به کار ساخت و ساز عمده برای آن نیست.

پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون اداری

عایق صدا نبودن پارتیشن‌های شیشه‌ای

برخی مردم به اشتباه تصور می‌کنند که پارتیشن‌های شیشه‌ای عایق صوتی نبوده و نمی‌توانند از ورود صداهای آزار دهنده جلوگیری کنند. این درست است که این محصولات قادر نیستند تا به اندازه دیوارهای جامد عایق صوتی از ورود صدا جلوگیری کنند؛ اما با این وجود می‌توانند انتقال نویز را به حداقل برسانند. استفاده از پارتیشن شیشه‌ای دوجداره می‌تواند با هدف مهر و موم صوتی و عایقی برای کاهش دادن سطح سر و صدا، انجام شود. شرکت پارتیشن پارتیشن ساز یکی از تولید کنندگان اصلی انواع پارتیشن شیشه ای از جمله پارتیشن های شیشه ای دوجداره مانند پارتیشن شیشه ای دوجداره با لاین نوری و پارتیشن شیشه ای با ضخامت شیشه 10 میل میباشد. برای دریافت اطلاعاتی بیشتر با شماره های موجود در سایت با ما در تماس باشید.

پارتیشن شیشه ای با لاین نوری

نگه‌داری از پارتیشن‌های شیشه‌ای سخت است!

یکی از دلایل اینکه کاسبان تمایلی به استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای ندارند این است که فکر می‌کنند این محصولات به نگه‌داری زیادی نیاز دارند. این در حالی است که نگه‌داری و تمیز کردن آن‌ها به سادگی انجام می‌شود. تنها کافی است تا از یک پارچه نرم و محلول شیشه پاک‌کن ساده استفاده کرده و به آرامی آن‌ها را تمیز کرد. جالب است بدانید که حتی می‌توان به آسانی خط و خش‌هایی که با گذر زمان روی پارتیشن شیشه‌ای ایجاد می‌شود را ترمیم کرده و به شکل اول خود بازگرداند.

تنها نگه‌داری ضروری از پارتیشن‌های شیشه‌ای، تمیز کردن و شستشوی منظم آن‌ها است. البته نباید فراموش کرد که تمیز کردن این محصولات با محلول‌های شوینده قوی می‌تواند به آن‌ها آسیب بزند. از سوی دیگر، برخورد ضربه به پارتیشن‌های شیشه‌ای ممکن است باعث شکستن این محصولات شود.

پارتیشن های اداری

گران بودن پارتیشن‌های شیشه‌ای

گران بودن پارتیشن‌های شیشه‌ای، دلیل دیگر است که مردم به اشتباه به سراغ پارتیشن‌های شیشه‌ای نمی‌روند. در پاسخ این امر باید گفت که با وجود اینکه این محصولات قدری گران‌تر از دیوارهای سنتی هستند، اما این تفاوت قیمت آنقدر زیاد و قابل توجه نیست. از سوی دیگر، از آنجا که پارتیشن‌های شیشه‌ای از نور جلوگیری نکرده و سبب کاهش هزینه‌های مورد نیاز برای روشنایی مصنوعی می‌شوند. این صرفه‌جویی می‌تواند در طولانی مدت اختلاف قیمت این محصولات با دیوارهای سنتی را جبران کند. شما میتوانید از طریق سایت پاتیشن ساز و در بخش قیمت پارتیشن شیشه ای با محاسبه گر آنلاین از مبلغ حدودی میزان پارتیشن موردنیازتان مطلع شوید.

پارتیشن منزل شیشه ای

نداشتن حریم خصوصی در پارتیشن‌های شیشه‌ای

اگر در کسب و کار خود به فضای خصوصی نیاز دارید، تنها کافی است تا از پارتیشن‌های شیشه‌ای با شیشه‌های مات یا رنگی و یا استیکر پارتیشن شیشه ای استفاده کنید. حتی برای ایجاد حریم خصوصی بیشتر می‌توان از پرده استفاده کرد. لازم به ذکر است که شیشه‌های به کار رفته در این محصولات، در اکثر موارد از نوع شیشه‌های ایمن و دارای ضخامتی بالا بوده و در کنار امنیت بالا، از دید روبه‌روی افراد به یکدیگر جلوگیری می‌کنند.

استیکر مات کن پارتیشن

سخن پایانی

در این مقاله توانستیم به بررسی و بیان تصورات غلط مرسوم دربارهٔ پارتیشن‌های شیشه‌ای بپردازیم و نشان دهیم که این تصورات معمولاً بر پایهٔ اطلاعات ناقص یا اشتباهی استوار هستند. امیدواریم که این مطالب به خوانندگان کمک کرده باشد تا در انتخاب و استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای، تصمیمات بهتری بگیرند و از عواقب ناخوشایند جلوگیری کنند. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه انواع پارتیشن ها با مشاورین ما در تماس باشید.

Call Now Button