نحوه ایجاد کردن حریم خصوصی در پارتیشن های شیشه ای

ایجاد حریم خصوصی در پارتیشن های شیشه ای در برخی شرکت ها و ادارات لازم و ضروری است. راه حل های متعددی در این زمینه وجود دارد که اینگونه راه حل ها توسط تیم حرفه ای پارتیشن ساز ارائه می شوند. این مجموعه در واقع با بهره گیری از روش های کارساز و متنوع توانسته نیاز پرسنل و صاحب کار از حریم خصوصی را برطرف نماید.

پارتیشن شیشه ای، پانل های شیشه ای هستند که می توان به کمک آن، یک فضای بزرگ را به قسمت های کوچک تر و مجزایی تقسیم کرد. استفاده از این پارتیشن ها به خصوص در فضاهای اداری بسیار رایج بوده و دارای مزایای بسیاری نیز هست. ما در اینجا به بررسی و شرح ویژگی ها و مزایای پارتیشن شیشه ای و نحوه ایجاد حریم خصوصی با استفاده از آن می پردازیم.

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای

مزایای پارتیشن شیشه ای مات

انعطاف پذیری در تغییر پیکربندی

پارتیشن شیشه ای این امکان را فراهم می کند تا به سرعت فضای خود را در پاسخ به درخواست های مشتری تغییر شکل داده و پیکربندی مجدد کنید. زیرا انتقال آنها به موقعیت ‌های جدید بسیار ساده و راحت است و می تواند بهترین گزینه برای پارتیشن ‌های سنتی باشد که برای جابجایی از مکانی به مکان دیگر طراحی نشده‌ اند. برای مثال، با استفاده از دیوارهای شیشه ‌ای قابل حمل، فضایی متشکل از اتاقک ‌های کوچک، می‌ تواند به سرعت و به راحتی به یک فضای کاری با پلان باز و اتاق کنفرانس مجاور و اتاق جلسه تبدیل شود.

آکوستیک بودن

از دیگر ویژگی های پارتیشن شیشه ای، آکوستیک بودن آنها است. یکی از مشکلاتی که اغلب در فضاهای کاری مدرن و با پلان باز با آن مواجه می شوند، نویز بیش از حد و سر و صدای ناشی از بخش های مختلف است. حل این مشکل با دیوار خشک یا سایر فناوری های پارتیشن بندی سنتی بدون تغییر ماهیت پلان باز فضاهای مورد نظر دشوار است.
اما پارتیشن ‌های شیشه ‌ای به مدیران ساختمان این امکان را می‌ دهند که صدای محیط را در فضاهای کاری بزرگ و مطبوع کاهش دهند، بدون اینکه به ظاهر و طراحی داخلی اصلی آسیبی وارد شود. با استفاده از پارتیشن‌ های شیشه ‌ای نیمه‌ ارتفاع، می ‌توانید صدای محیط را در مناطق پر صدا به میزان قابل توجهی کاهش دهید و در عین حال تمام ویژگی ‌های مثبت یک دفتر کار با پلان باز را نیز حفظ کنید.

بازسازی کم هزینه

بازسازی کم هزینه، دیگر ویژگی مطلوب پارتیشن های شیشه ای است. چه بخواهید طراحی داخلی فضای تجاری خود را در پاسخ به درخواست مشتری تغییر دهید یا آن را برای مخاطب هدف خود در آینده جذاب تر کنید، پارتیشن های شیشه ای مدولار می تواند گزینه ای مقرون به صرفه باشد. از آنجایی که پارتیشن‌ های مدولار با در نظر گرفتن قابلیت حمل طراحی شده ‌اند، می‌توان آن ‌ها را با سرعت بیشتری نسبت به پارتیشن ‌های سنتی جابجا کرد، بدون اینکه نیازی به استفاده از ابزارهای خاص یا بستن ساختمان برای کارهای طولانی‌ مدت بازسازی باشد.

حتما بخوانید: صفر تا صد اجرای پارتیشن شیشه ای مطب دندانپزشکی

 بازسازی کم هزینه پارتیشن شیشه ای

نورپردازی با نور طبیعی

پارتیشن های شیشه ای نور طبیعی بیشتری را وارد می کنند و چه از نوع قابل حمل و چه ثابت، از نظر زیبایی ظاهری دلپذیر هستند و با اصول و گرایش های طراحی مدرن مطابقت دارند. با در نظر گرفتن این موضوع، اگر می خواهید بتوانید فضای تجاری و اداری خود را به طور منظم پیکربندی مجدد کنید و علاوه بر آن یک طراحی زیبا و همیشه جذاب داشته باشید، سرمایه گذاری روی یک سیستم پارتیشن شیشه ای مدولار منطقی است.

نور طبیعی بیشتر، از مزایای مهم پارتیشن شیشه ای است.

پارتیشن ‌های شیشه ‌ای منجر می شود که نور طبیعی حتی به تاریک ‌ترین گوشه ‌ها نفوذ کند. این امر علاوه بر صرفه جویی در هزینه های گزاف برق برای روشنایی در روز، احساس مطبوع تری نیز ایجاد می کند. چشمان ما در طول روز کاری چیزهای زیادی برای تحمل کردن دارند. ما نه تنها به نورهای مصنوعی مانیتور کامپیوتر، لپ تاپ و تبلت خود خیره می شویم، بلکه اغلب در فضاهایی با نور مصنوعی کار می کنیم. با افزودن جداکننده های شیشه ای به فضای داخلی دفتر خود، میزان نور طبیعی روز را در سراسر محل کار به حداکثر می رسانید. قرار گرفتن در معرض نور طبیعی می تواند استرس را کاهش دهد و به افراد کمک کند تا ریتم شبانه روزی سالم خود را حفظ کنند.

حفظ حس بصری وسعت فضا

پارتیشن های شیشه ای حس جادار بودن را به شما القا می کنند. برای قرن ها، نقاشان از افق به عنوان یک عنصر بصری تثبیت کننده در آثار هنری خود استفاده می کردند. توانایی قضاوت فاصله ها در یک فضای باز به افراد احساس آزادی می دهد. با انتخاب پارتیشن ‌های شیشه ‌ای، این حس بصری وسعت باقی می ‌ماند و فضایی آرامبخش در محیط کار ایجاد می ‌کند. دیوارهای جداکننده شیشه ای همچنین به شما این امکان را می دهد که با تقسیم یک فضای باز به اتاق های کوچکتر، دما را بهتر تنظیم کنید.

حتما بخوانید: تعمیر و رگلاژ انواع پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای و فضای خصوصی

ایجاد فضای خصوصی با پارتیشن

پارتیشن های شیشه ای می توانند یک فضای باز و گسترده را به فضاهای مجزا و با کاربری های متفاوت تبدیل کنند و این امر در ادارات و محیط های تجاری بسیار حائز اهمیت و مورد نیاز است. زیرا بدون صرف هزینه و اتلاف وقت برای به منظور آماده کردن یه محیط بزرگ با اتاق های متعدد، می توان یک فضای باز را به قسمت های متعدد برای کارمندان و اعضای مختلف یک مجموعه، تبدیل کرد. با این حال و علی رغم همه ویژگی ها و مزایای پارتیشن های شیشه ای، عدم حفظ حریم خصوصی در پشت دیوارهای شیشه ای، می تواند معضل بزرگی باشد.

هیچ بحثی وجود ندارد که فضاهای خصوصی تقریبا در هر محیط کاری موفقی از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی از محیط های اداری ممکن است به سطوح بالاتری از محرمانگی نسبت به سایرین نیاز داشته باشند و به طور خاص، وجود مکان هایی برای جلسات محرمانه در هر مجموعه ای الزامی به نظر می رسد.

شاید اینگونه به نظر برسد که پارتیشن های شیشه ای با نقض این حریم خصوصی، گزینه مناسبی برای محیط های نیازمند محرمانگی در بخش های اداری و تجاری نیستند؛ اما چنین نیست. با انتخاب گزینه های مناسب در میان پارتیشن های شیشه ای موجود، می توان فضایی را طراحی کرد که علاوه بر داشتن مزایای ذکر شده، حریم خصوصی را نیز به خطر نمی اندازد. در ادامه به انواع پارتیشن های شیشه ای که به کمک آنها می توان حریم خصوصی را نیز به فضا اضافه کرد، می پردازیم.

انواع روش های افزودن حریم خصوصی به پارتیشن شیشه ای

حریم خصوصی پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای دو جداره

پارتیشن های شیشه ای دو جداره، اگرچه ظاهری شبیه به پارتیشن های تک جداره دارند، از دو ورقه شیشه ای تشکیل شده که به هم چسبیده اند تا عایق بیشتری ایجاد کنند. در واقع اگر بین دو شیشه سکوریت فاصله ای ایجاد گردد، این فاصله به وسیله گاز آرگون به طور کامل پر خواهد شد. این بدان معناست که دیوارهای شیشه ای دو جداره ثابت نسبت به سیستم های تک جداره ما عایق صدا را بهبود بخشیده اند. علاوه بر آکوستیک پیشرفته، گزینه مناسبی برای افزودن حریم خصوصی به فضا می باشند. با این حال این نوع از پارتیشن، به دلیل شفافیت، همچنان نور کافی را به داخل فضا هدایت می کند و بر زیبایی آن می افزاید. در واقع عایق خوبی در برابر صدا است اما از ورود نور به درون محیط جلوگیری نخواهد کرد.

پارتیشن شیشه ای آکوستیک

پارتیشن آکوستیک

پارتیشن های شیشه ای آکوستیک، مناسب ترین گزینه برای اتاق های جلسات محرمانه هستند و میزان کاهش صدا در آنها تا 50% بیشتر از شیشه های دو جداره است. این پارتیشن ها همچنین برای فضاهایی مانند اتاق مشاوره، ملاقات های خصوصی، اتاق های مدیتیشن و… مناسب اند.

در این نوع از پارتیشن ها، یک لایه نازک PVC به شیشه متصل می شود و با جذب انرژی صوتی از نفوذ و عبور آن جلوگیری می کند؛ بدون اینکه با چشم غیر متخصص قابل تشخیص باشد. تنها تفاوت عمده، اختلاف ضخامت شیشه است که حدود 8 میلی متر افزایش می یابد. این لایه حتی بر روی شیشه های دو جداره نیز قابل نصب بوده و عایق بیشتری فراهم می کند.


میزان عایق صدا (آکوستیک) پارتیشن شیشه ای


استفاده از لایه های پوشاننده یک طرفه

لایه های پوشاننده حریم خصوصی یک طرفه، نه تنها حریم خصوصی بسیار خوبی را فراهم می کند، بلکه مزایای بزرگ دیگری نیز دارد. این لایه ها در تابستان، اشعه ماوراء بنفش را مسدود می کند که به جلوگیری از تخریب مبلمان و رنگ رفتگی آنها منجر می گردد و همچنین آسیب به پوست را کاهش می دهد.
این لایه در حالی که اشعه های خورشید را مسدود می کند، دمای اتاق را خنک تر نگه می دارد. لایه های پوشاننده، هیچ چسبی ندارد و فقط توسط استاتیک می‌چسبد. این به معنای آشفتگی کمتر ونصب آسان تر است که به راحتی نیز قابل حذف می باشد. تنها چیزی که نیاز دارید یک خط کش و قیچی برای اندازه گیری و برش لایه است.

 • پارتیشن شیشه ای مات
  پارتیشن های شیشه ای مات یکی از بهترین گزینه ها برای حفظ حریم خصوصی تصویری هستند و در عین نور رسانی مطلوب و تفکیک فضا، به دلیل عدم شفافیت، از نمایش فضا خودداری می کنند. این شیشه ها برای اتاق های معاینه، سرویس های بهداشتی، اتاق جلسات محرمانه و اتاق های خصوصی بسیار مناسب و مورد استفاده هستند.
 • رنگ های شیشه ای
  رنگ های شیشه مستقیما به سطح شیشه می چسبد و یک راه حل دائمی برای حفظ حریم خصوصی است. همچنین این توانایی را دارد که اشعه های مضر UV را مسدود می کند. این رنگ ها حتی عبور نور طبیعی از طریق پنجره ها را امکان پذیر می کند. استفاده از رنگ شیشه ای بسیار ساده است. این رنگ ها قابلیت استفاده به وسیله اسپری ها را دارد و به سادگی بر روی شیشه اسپری شده و در کمتر از دو ساعت نیز خشک می شود. رنگ های شیشه ای نیز راهکار مناسبی برای حفظ حریم تصویری هستند و در موارد استفاده شیشه های مات، قابل استفاده می باشند.
 • کرم های قلم زنی
  این کرم ها که به کرم اچینگ یا کرم اسید نیز نامیده می شوند، بسیار ارزان قیمت اند و برای طراحی سطح پارتیشن شیشه ای همراه با طرح و نقش های جذاب مناسب اند و می توان آن را با شابلون نیز اعمال کرد تا جذابیت بیشتری داشته باشد. برای استفاده از آن، بعد از اینکه کرم را با اسفنج، پارچه یا برس بر روی شیشه قرار دادید، حدود بیست دقیقه صبر کنید تا خشک شود. شیشه را با یک پارچه خشک تمیز پاک کنید و ببینید چقدر زیبا شده است.
 • پرده
  اگر نمی خواهید یا نمی توانید از هیچ یک از روش های زیر استفاده کنید، پرده ها بهترین گزینه برای حفظ حریم خصوصی روی درهای شیشه ای هستند. این کار شیشه را شفاف نگه می ‌دارد و می توانید تنها در مواقعی که می‌ خواهید از آن استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که میله های پرده و پرده های خود را انتخاب کرده و شیشه ها را بپوشانید. شما می توانید انتخاب کنید که یک پرده آویزان از یک میله، یک میله در بالا و پایین، یا 2 میله جداگانه برای یک جفت پرده داشته باشید. حتی می‌توانید برای ظاهری مناسب ‌تر، یک بالش به بالا اضافه کنید. پرده ها همچنین به شما امکان می دهند نور و اشعه ماوراء بنفش را نیز مسدود کنید.

جمع بندی
همانگونه که در این مطلب بررسی نمودیم، راه های بسیاری برای افزودن حریم شخص به پارتیشن های شیشه ای وجود دارد. شما با توجه به سلیقه خود، نوع فضا و بسیاری موارد دیگر می توانید از هریک از روش های ذکر شده برای افزودن حریم شخصی به پارتیشن اداری استفاده نمایید. پارتیشن ساز به عنوان مجموعه ای فعال و معتبر در زمینه انواع پارتیشن می تواند راهنمای شما در انتخاب روش بهتر باشد.

Call Now Button