راه‌های جلوگیری از بخار گرفتن شیشه‌های اداری

بخار گرفتن شیشه‌های اداری می‌تواند یکی از مسائل مزاحم و ناخوشایند در محیط کار باشد. این موضوع می‌تواند منجر به کاهش وضوح دید، کاهش حفظ حریم خصوصی، و حتی خطرات ایجاد شکستگی در شیشه‌ها شود. در نتیجه، استفاده از روش‌های مناسب برای جلوگیری از بخار گرفتن شیشه‌های اداری اهمیت بسیاری دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با پارتیشن ساز همراه باشید.

روش‌های مؤثر جلوگیری از بخار گرفتن شیشه‌های اداری

بخار گرفتن شیشه‌ و پارتیشن اداری به خصوص در هوای سرد مشکل بسیاری از این مراکز می‌باشد که برای کارکنان خوشایند نیست. چون نوعی حالت خفگان در محیط حاکم می‌شود و در روحیه‌‌ی افراد تأثیر منفی دارد. بخار روی شیشه‌ها بیشتر به دلایلی مانند رطوبت بالا، تفاوت دمای زیاد بیرون و داخل محیط، آلودگی هوا، تمیز نکردن شیشه و… به وجود می‌آید؛ بنابراین باید به نحوی از بروز این مشکل در شیشه‌های اداری جلوگیری شود.

در این مورد روش‌های مختلفی وجود دارد که از بروز بخار روی شیشه‌ها پیشگیری می‌کنند. احتمالاً ذهن شما نیز در تکاپو است که متداول‌ترین راه‌های بخار نزدن شیشه چیست؟ در پاسخ باید بگوییم که پاک کردن مداوم شیشه‌ها، کاهش رطوبت محیط، استفاده از محلول سرکه، تمیز نکردن شیشه با آب گرم، بهره گیری از لایه محافظ، تمیز کردن شیشه با پاک کن ضد بخار، استفاده از گلیسیرین و بکارگیری مایع ظرفشویی از راه‌های جلوگیری تشکیل بخار روی شیشه هستند. در ادامه به نحوه‌ی استفاده از این روش‌ها خواهیم پرداخت.

دلایل بخار شیشه

پاک کردن مداوم شیشه‌ها

همان طور که قبلاً اشاره کردیم تشکیل بخار روی شیشه‌های اداری به دلایل مختلفی انجام می‌گیرد اما یک دلیل بخار یا تعریق شیشه کثیف بودن آن می‌باشد. بنابراین بهتر است شما به طور مداوم شیشه‌ها را تمیز نگه دارید. برای اینکار با پارچه‌ی نرم و پاک کننده‌ی شیشه به طور مرتب آن‌ها را پاک کنید. آلودگی‌ها باعث تشکیل بخار روی شیشه‌ها می‌شوند.

کاهش رطوبت محیط

رطوبت عامل دیگری است که نقش مهمی در بخار گرفتن شیشه‌های اداری دارد. برای از بین بردن یا کاهش رطوبت محیط بهتر است پنجره‌ها را باز کنید. در هوای سرد و برفی با باز کردن پنجره‌ها ممکن است سرما بخورید. برای جلوگیری از این مشکل زمستان‌ها می‌توانید از دستگاه رطوبت گیر در محیط اداری استفاده کنید.

استفاده از محلول سرکه

استفاده از محلول سرکه و آب یکی از روش‌های طبیعی موجود برای پیشگیری از بخار گرفتن شیشه‌های اداری است. برای این منظور یک فنجان سرکه و آب و چند قطره مایع ظرفشویی را مخلوط کرده و آن را روی شیشه‌ها اسپری کنید. در صورتی که به بوی سرکه حساس هستید بجای سرکه آبلیمو بریزید. در نهایت شیشه را با حوله‌ی تمیز پاک کنید.

تمیز نکردن شیشه با آب گرم

تمیز کردن شیشه‌ها با آب گرم باعث گرفتگی بخار روی آن‌ها می‌شود. اگر شما با آب گرم شیشه را تمیز کنید هنگام خشک کردن تشکیل لایه‌های ضعیف بخار را روی آن مشاهده خواهید کرد. بنابر این بهتر است شیشه‌ها را با آب سرد پاک کنید.

بهره گیری از لایه محافظ

امروزه لایه‌های ضد بخار وجود دارند که از آن‌ها در جهت جلوگیری از بخار گرفتگی شیشه‌های اداری می‌توان بهره گرفت. این لایه‌ها با نشستن روی شیشه از تشکیل بخار پیشگیری می‌کنند.

تمیز کردن شیشه با پاک کن ضد بخار

استفاده از شوینده‌های ضد بخار و گرد و غبار یکی از راه‌های مؤثر جلوگیری از بخار گرفتگی شیشه‌ها می‌باشد. در صورتی که با این شوینده‌ها شیشه‌ها را پاک کنید از ایستایی و تشکیل زود هنگام قطرات بخار روی شیشه می‌توانید پیشگیری نمایید.

چرا شیشه ها بخار میگیرد

استفاده از گلیسیرین

گلیسیرین یکی از مواد مؤثر ضد بخار است که از تشکیل بخار روی شیشه‌های اداری جلوگیری می‌کند. برای این کار می‌توانید چند قطره گلیسیرین را به هر محلول شیشه پاک کن اضافه کرده و سپس شیشه‌ها را تمیز کنید.

بکارگیری مایع ظرفشویی

برای استفاده از مایع ظرفشویی جهت پیشگیری از گرفتگی بخار چند قطره از آن را روی دست خود ریخته و شیشه‌ها را پاک کنید. در نهایت شیشه‌ها را با آب شستشو دهید.

رفع بخار از روی شیشه‌های اداری

برای رفع بخار گرفتگی شیشه روش‌های بسیار ساده‌ای وجود دارند که تا حدودی تأثیر گذار هستند. در صورت مشاهده‌ی بخار روی شیشه با سشوار می‌توانید آن را در عرض چند ثانیه از بین ببرید. در روش دوم با پارچه‌‌ی نرم بخارات شیشه را پاک کنید، البته این کار به زمان زیادی نیاز دارد و خسته کننده است.

Call Now Button