شیشه هوشمند در پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای هوشمند، جداساز خلاق یک محیط با استفاده از  شیشه هوشمند است. کریستال های شیشه که در مسیر جریان  الکتریکی ضعیف، از خود واکنش نشان داده و با تغییر رنگ، خصوصیات فیزیکی شیشه را تغییر می دهد، فضایی ارزش آفرین را برای کاربر خلق می‌کند که مزایای زیادی داشته و امکان برق گرفتگی هم ندارد. در واقع پارتیشن شیشه ای هوشمند، پارتیشنی است که با یک کلید، امکان شفاف یا مات شدن شیشه را از راه دور برای کاربر فراهم می کند.

از  نقطه نظر دکوراسیون داخلی، عاملی برای تقویت برندینگ کارفرمایی و جلوه گری محیط است. پارتیشن شیشه ای هوشمند را می توان در محیط‌های اداری، تجاری و آموزشی پیاده سازی کرد و متناسب با سلیقه کاربر و وضعیت حریم خصوصی مورد نیاز و میزان نوردهی محیط، از فوایدش بهره‌برد. انواع پارتیشن شیشه ای هوشمند، مزایای پارتیشن شیشه ای هوشمند، نحوه قیمت گذاری پارتیشن شیشه ای هوشمند از جمله موضوعاتی است که در ادامه این گفتار  مرور شده است.

چرا پارتیشن شیشه ای هوشمند؟

پارتیشن شیشه‌ ای فریم لس  هوشمند

امروزه استفاده از شیشه هوشمند در پارتیشن شیشه‌ ای بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و علاوه بر پارتیشن شیشه‌ ای فریم لس و سایر مدل‌ های پارتیشن، از شیشه‌ های پارتیشن هوشمند که قابلیت مات و شفاف شدن از راه دور را دارند، نیز در فضاهای مختلفی مانند ادارت و دفاتر مختلف استفاده می‌ گردد.

شیشه هوشمند در پارتیشن شیشه ای را می توان به عنوان یکی از مهم ترین اجزای موجود در این محصولات در نظر داشت. باید توجه داشته باشید که استفاده از این محصولات برای شما مزایای بسیار زیادی خواهد داشت. یکی از این مزایا انعطاف بسیار بالای آن می باشد. در دنیای فناوری امروزه شیشه هوشمند را می توان به عنوان یکی از پرمصرف ترین محصولات موجود عنوان کرد.

در این محصولات شما با استفاده از یک فناوری به روز می توانید کنترل های بسیار خوبی را در اختیار داشته باشید. باید در نظر داشته باشید که برای مات کردن این محصولات از شیشه اسمارت استفاده می کنند. قابلیت های موجود در این محصولات به گونه ای می باشد که هر فردی به راحتی می تواند از این وسایل به خوبی استفاده کند. باید در نظر داشته باشید که استفاده از شیشه های هوشمند برای مات کردن و شخصی سازی می باشد.

کنترل پذیری در این محصولات را می توان به عنوان بهترین ویژگی موجود در این محصولات عنوان کرد. با توجه به نیاز شما می توانید به راحتی در زمان های مختلف شیشه ها را مات کرده و بعد از اتمام کار به حالت اولیه خود برگردانید. ایجاد یک فضای خصوصی برای تمرکز بیشتر در این محصولات بسیار عالی می باشد. پارتیشن هوشمند اداری را می توان به عنوان پرکاربردترین محصولات موجود در فضاسازی جذاب و پر کاربرد در ساختمان های تجاری و اداری لوکس سراسر کشور در نظر گرفت. در این محصولات شما می توانید به راحتی فضای بسیار جذابی را برای پرسنل خود ایجاد نمایید که در جلب نظر مشتری و ارباب رجوع هم بی تاثیر نیست.

یکی از کاربرد های بسیار جذاب در این محصولات تغییر کاربری یک فضای کاری می باشد. برای ایجاد جداسازی های مختلف می توان از این محصولات به صورت گسترده ای استفاده نمود. باید توجه داشته باشید که در استفاده از این محصولات شما باید به نوع نصب و کیفیت متریال توجه ویژه ای داشته باشید. پارتیشن‌ ها از مواد اولیه مختلفی ساخته می‌ شوند و انواع مختلفی از جمله پارتیشن با شیشه سکوریت، پارتیشن شیشه و استیل، پارتیشن بلوک شیشه‌ ای، پارتیشن تمام شیشه و پارتیشن شیشه‌ ای فریم لس دارند، اما با گسترش فناوری و ساخت شیشه هوشمند، استفاده از این شیشه‌ ها در پارتیشن‌ ها طرفداران خاص خود را پیدا کرده است.

پارتیشن شیشه هوشمند دارای انواعی مثل پارتیشن شیشه ای هوشمند برچسبی و پارتیشن شیشه ای هوشمند لمینتی است که بهترین طرح ها و قیمت ها را پارتیشن ساز در اختیار کارفرمایان حقوقی و حقیقی سراسر کشور قرار می دهد.

شیشه هوشمند چیست؟

شیشه‌ های هوشمند یا SMART GLASSES به انواعی از شیشه اطلاق می‌ شوند که با استفاده از جریان برق مات یا روشن‌ می‌ گردد. در شیشه‌ های هوشمند می‌ توان میزان جذب نور را به‌صورت دستی تغییر داد و تنها با فشردن یک کلید، شیشه از حالت شفاف به تیره تغییر می‌ یابد. شیشه هوشمند در برابر جریان الکتریسیته از خود واکنش نشان می‌ دهد و با تغییرات شیمیایی سبب تغییر خصوصیات فیزیکی شیشه می‌ شود.

این شیشه‌ ها برای اولین بار توسط کمپانی شیشه‌ های هوشمند در کشور آمریکا ساخته و روانه بازار شدند. شیشه‌ های هوشمند محدودیت استفاده نداشته و می‌ توان از آنها برای اکثر ساختمان‌ ها استفاده نمود.

در اجرای پارتیشن شیشه ای هوشمند تمامی متعلقات شیشه هوشمند در فریم های شیشه پارتیشن جاساز گشته و از طریق آن، برق در ابتدا به رسیور دستگاه متصل و سپس توسط به شیشه منتقل می شود و مدیریت جذب نور توسط کاربر انجام خواهد شد. دستگاه اینورتر یا کاهنده برق، چون ولتاژ شهر را به یک چهارم کاهش می دهد، امکان برق گرفتگی وجود ندارد.

انواع پارتیشن های شیشه ای هوشمند

شیشه هوشمند در پارتیشن شیشه ای را می توان در موارد بسیار زیادی مورد استفاده قرار داد. باید توجه داشته باشید برای هوشمند کردن انواع شیشه های سکوریت می توان از دو روش استفاده نمود. هریک از این روش ها دارای قابلیت های خاص خود بوده و به راحتی می توان از آن ها استفاده نمود.

باید دقت کنید که قابلیت های موجود در هر یک از این شیشه ها برای شما می تواند بسیار مفید باشند. در اولین مدل موجود می توان یک لایه کریستالی را در بین دو لایه از این شیشه ها قرار داد. این لایه کریستال با قرار گرفتن در مسیر جریان الکتریکی دچار تغییر شده و می تواند از خود قابلیت هایی را نشان دهد. باید توجه داشته باشید که استفاده از این محصولات هیچگونه محدودیتی را نداشته و به راحتی برای هر مکانی قابل استفاده می باشند. در حالتی که شما جریان را برقرار می کنید کریستال ها به صورت منظم در آمده و شیشه به صورت شفاف می شود.

با قطع جریان برق ذرات کریستال نامنظم شده و حالت مات را به وجود می آورند. نکته دیگر اینکه برقراری این جریان به شکل های مختلف امکان پذیر می باشد. با استفاده از کنترل های مختلف می توان این جریان الکتریکی را به وجود آورد.

باید توجه داشته باشید که برای کنترل مات کردن و شفاف نمودن این محصولات می توان از روش ها و ریموت های مختلف استفاده نمود. در نمونه های امروزه حتی می توان با گوشی موبایل نیز این کار را انجام داد. در نوع دیگری از این محصولات شیشه یک تکه بوده و یک لایه برچسب مانند از این کریستال را بر روی آن ها قرار می دهند. برای اینکه از بهترین کیفیت شیشه هوشمند استفاده کنید باید از مجموعه های معتبر استفاده کنید. پارتیشن ساز به عنوان یکی از بهترین مجموعه های موجود در این زمینه آماده همکاری با کارفرمایان حقیقی و حقوقی سراسر کشور است. .

پارتیشن شیشه‌ ای اسمارت مات شونده

پارتیشن شیشه‌ ای هوشمند مات شونده در کسری از ثانیه و تنها توسط یک کلید مات می‌ شود، ازاین‌رو به آن شیشه پارتیشن مات شو اتوماتیک نیز گفته می‌ شود. شیشه پارتیشن مات شو اتوماتیک نمایی بسیار زیبا داشته و علاوه بر زیبایی مانع از ورود نور مزاحم به داخل فضای شما می‌ گردد. در این بخش ساختار شیشه هوشمند مات شونده را برای شما توضیح داده تا نحوه کارکرد این شیشه‌ ها را به‌طور کامل درک نمایید.

شیشه هوشمند مات شونده توسط دو لایه شیشه ساخته می‌ شود و مابین دو لایه شیشه یک عدد فیلم دیجیتال قرار دارد که توسط آن شیشه به حالت‌ های مختلف در می‌ آید. ساختار فیلم هوشمند استفاده‌ شده برای این‌گونه شیشه‌‌ ها چندلایه است؛ یکی از لایه‌ ها هادی جریان الکتریسیته بوده که از جنس پلیمر است و دو لایه داخلی و خارجی شیشه را تشکیل می‌ دهد، لایه میانی این دو لایه نیز کریستال‌ های مایع هستند که به‌صورت نامنظم ما بین لایه‌ های پلیمری پخش‌شده و با روشن شدن کلید جریان الکتریسیته باعث شکست نور شده که سطح شیشه را مات نشان می‌ دهند.

با خاموش شدن باعث انتقال نور شده و شیشه شفاف به نظر می‌ رسد. شیشه مات‌ شو اتوماتیک جایگزین خوبی برای روش‌ های سنتی مثل کرکره‌ های مات‌ کننده، پرده‌ های زبرا و… است.

روش جایگذاری فیلم هوشمند در شیشه‌ پارتیشن هوشمند

پارتیشن شیشه‌ ای هوشمند

  • به‌ صورت برچسبی به پشت شیشه چسبانده می‌ شود که به دلیل حساسیت بالای فیلم هوشمند بسیار آسیب‌ پذیر بوده و به‌ ندرت استفاده می‌ شود. در این روش از یک لایه شیشه ۱۰ میل سکوریت و سوپر کلیر استفاده می‌ شود که طلق هوشمند به صورت استیکری روی شیشه چسبانده می‌ شود و سیم‌ های ورودی سیستم از بالای شیشه به سمت مدار هوشمند هدایت می‌ شود. ترانس و اینورتر سیستم را می‌ توان در سقف کاذب یا تابلو برق اصلی ساختمان نصب نمود و با مدار کردن سیستم با ریموت کنترل یا کلید برق می‌ توان اقدام به کنترل شیشه کرد. از روش برچسبی برای ادارات و شرکت‌ ها که پارتیشن شیشه‌ ای از قبل نصب شده باشد استفاده می‌ کنند.
  •  به‌ صورت یک نوار هوشمند در بین دو لایه شیشه با روش لمینت کردن قرار گرفته و مطمئن‌ تر از روش اول است. طلق هوشمند را بین دو لایه شیشه ۵ میل سکوریت شده قرار می‌ دهند و لمینت می‌ کنند. برای لمینت کردن شیشه‌ ها در این روش از فیلم EVA استفاده می‌ شود. این روش جز روش‌ های اصولی و گران قیمت می‌ باشد ولی از لحاظ کیفیتی بسیار خوب و مطلوب می‌ باشد.

نصب شیشه پارتیشن هوشمند

برای نصب پارتیشن‌ هایی که از شیشه هوشمند در آنها استفاده شده است، مانند سایر پارتیشن‌ های شیشه‌ ای به فریم و یا همان چهارچوب نیاز است. بعد از قرار دادن شیشه هوشمند در قاب مورد نظر و تثبیت آن سیم کشی‌ های لازم انجام می‌ شود. شیشه هوشمند با برق شهری کار نمی‌ کند و نیاز به یک اینورتر یا ترانس دارد که برق ۲۲۰ ولت را به برق آداپتوری تبدیل می‌ کند و محدوده ولتاژ آن بین ۴۸ تا ۶۰ ولت می‌ باشد.

بعد از سیم کشی‌ های لازم در چهارچوب و نصب یک گیرنده و فرستنده به طوری که دیده نشود و زیبایی ظاهری را برهم نزد، برق به شیشه متصل می‌ گردد و می‌ توان توسط کنترل از راه دور اقدام به روشن و خاموش کردن شیشه هوشمند پارتیشن نمود.

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای هوشمند

پارتیشن شیشه‌ ای هوشمند

به دلیل قابلیت مات و شفاف شوندگی شیشه‌ های هوشمند استفاده شده در پارتیشن‌ ها این نوع پارتیشن‌ ها مزایای قابل توجهی به نسبت سایر مدل‌ ها دارند که از مهمترین آنها می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت استفاده در اتاق‌ های کنفرانس،پارتیشن‌ های اداری و اتاق جلسات
  • با قابلیت پخش فیلم روی شیشه به عنوان صفحه نمایشگر با ویدئو پروجکشن
  • قابل اجرا تا عرض ۱۸۰ سانتی متر و طول نامحدود
  • قابل اجرا در رنگ‌ های متنوع سفید، دودی، برنز و آبی
  • قابل اجرا و کنترل با کلید و ریموت
  • قابلیت پخش تصویر بر روی خود توسط ویدئو پروژکتور

پارتیشن شیشه ای هوشمند با اینکه از مزایای بسیاری برخوردار است، اما هزینه اجرایی بالایی به نسبت پارتیشن شیشه ای غیر هوشمند دارد. با این حال این نکته اهمیت دارد که با پرداخت این هزینه می‌توانید ارزش مالی ساختمان را نیز افزایش دهید. یعنی پرداخت هزینه اجرا پارتیشن شیشه ای هوشمند نه تنها باعث ضرر نمی‌شود، بلکه باعث ارزش آفرینی هم  خواهد شد. به دلیل فناوری جدید استفاده شده در این نوع از پارتیشن‌ها، قیمت پارتیشن شیشه ای هوشمند به نسبت پارتیشن شیشه ای معمولی بالاتر است.

قیمت پارتیشن شیشه‌ ای هوشمند

شیشه‌ های هوشمند به دلیل استفاده از فیلم‌ های هوشمند و حساسیت بسیار این شیشه‌ ها، دارای قیمت نسبتا بالایی هستند، از این رو پارتیشن‌ های شیشه‌ ای که از شیشه هوشمند استفاده می‌ کنند، از سایر مدل‌ ها قیمت بالاتری دارند. همچنین نوع فریم و ابعاد و اندازه پارتیشن شیشه‌ ای اسمارت نیز در قیمت آن تاثیر دارد.

قیمت پارتیشن شیشه ای هوشمند را می توان به عوامل بسیار زیادی نسبت داد. از آنجایی که نوع شیشه هوشمند در پارتیشن شیشه ای بسیار با اهمیت بوده، کیفیت در تعیین قیمت این محصولات نیز بسیار موثر باشد. در هنگام خرید این محصولات شما با کیفیت های مختلف روبرو خواهید شد بنابراین برای خرید پارتیشن شیشه ای هوشمند باید به کیفیت برند های موجود نیز توجه نمایید.

برند تولید کننده و تجهیزات و فناوری به کار رفته برای تولید شیشه هوشمند پارتیشن یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت آن می‌ باشد زیرا اکثر شیشه‌ های هوشمند که برای پارتیشن استفاده وارداتی هستند.

برای هر نوع فضایی باید از شیشه ای خاص استفاده نمود. برای فضاهای بزرگ تر می توان از طرح های مختلف مات شونده استفاده نمود. یکی از موارد بسیار با اهمیت در این محصولات یراق آلات موجود می باشد. باید توجه داشته باشید که استفاده از یراق آلات با کیفیت می تواند به شما کیفیت بالاتری را ارائه کند. بطوری که هرچه یراق آلات با کیفیت تر باشند امکان جابجایی های چند باره نیز وجود خواهد داشت.

برای اینکه از این محصولات به خوبی استفاده کنید باید کریستال های با کیفیت را مورد استفاده قرار دهید. یکی از مهم ترین موارد و نکات در قیمت گذاری شیشه هوشمند در پارتیشن شیشه ای ضخامت های موجود می باشد. ضخامت های مختلف دارای وزن و قیمت بسیار متنوعی می باشند. برای اینکه بهترین قیمت را در این محصولات در اختیار داشته باشید بهتر است که از نمایندگی های مجاز خرید خود را انجام دهید.

نوع کاربرد در این محصولات نیز در تعیین قیمت این وسایل و تجهیزات بسیار با اهمیت می باشد. نوع برچسب های به کار رفته و همچنین نوع کنترل های موجود در تعیین قیمت می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. باید در نظر داشته باشید که استفاده از این محصولات برای شما بسیار مفید نیز می باشند.و هم به شیک شدن محیط کار کمک میکند و هم در برندینگ مجموعه تاثیرگذار خواهد بود.


جهت مشاوره و بازدید رایگان با پارتیشن ساز تماس بگیرید : 09124398678


جمع بندی

بطور کلی می توان گفت که شیشه هوشمند در پارتیشن شیشه ای بسیار با اهمیت بوده و نمی توان به راحتی این محصولات را نصب نمود. باید توجه داشته باشید که استفاده از پارتیشن های هوشمند برای ایجاد فضاهای خصوصی بسیار با اهمیت می باشد. می توانید با استفاده از این محصولات راندمان بالای کاری را نیز مشاهده کنید

مجموعه پارتیشن ساز با سال‌ ها فعالیت در زمینه طراحی و اجرای پارتیشن‌ های شیشه‌ ای در فضاهای مدرن و لوکس اداری آماده ارائه خدمات به شما دوستان و همکاران عزیز می‌ باشد. برای نصب پارتیشن شیشه‌ ای هوشمند با کیفیت و ایده آل در دفتر کار خود با کارشناسان تخصصی ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره و بازدید رایگان این مجموعه بهره مند شوید.

 

سوالات متداول

1-آیا امکان تغییر جذب نور در پارتیشن شیشه ای هوشمند وجود دارد؟

همانطور که گفته شد، امکان مدیریت جذب نور در پارتیشن شیشه ای هوشمند با توجه به وضعیت تابش نور خورشید و میزان نوردهی مورد نیاز، وجود دارد. موضوع مهمی در اتاق جلسات مدیریت و مراکز زیبایی و دندانپزشکی و غیره. چون شیشه هوشمند، با جریان برق، مات یا روشن می شود و جذب نور در پارتیشن شیشه ای هوشمند به صورت دستی تغییر می کند.

2-آیا محدودیتی در استفاده از شیشه هوشمند، وجود دارد؟

خیر. هیچ محدودیتی در استفاده از شیشه هوشمند در ساختمان های تجاری، اداری، آموزشی و پزشکی وجود ندارد و نصب آن ها نیز نیازمند مجوز نیست. طراحی و اجرای شیشه های هوشمند و مات شونده در ابعاد مختلف با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت. به همراه دو سال گارانتی و خدمات پس از فروش و استفاده از بهترین متریال داخلی و خارجی توسط پارتیشن ساز در سراسر کشور برای کارفرمایان گرامی اجرا می شود.

3- آیا پارتیشن شیشه‌ ای هوشمند را می توان با ریموت هم کنترل کرد؟

بله. یکی از مزایای پارتیشن شیشه ای هوشمند آن است که علاوه بر قابلیت پخش فیلم روی شیشه به عنوان مانیتور در محیط های آموزشی و اداری، می توان مدیریت نور را با ریموت هم انجام داد. این نوع پارتیشن در رنگ های گوناگون و در ابعادی با عرض 180 سانتی متر و طولی به میزان نیاز کارفرما، قابلیت طراحی و اجرا در محیط های مختلف را دارد.

4- آیا پارتیشن شیشه ای هوشمند، مصرف برق بالایی دارد؟

خیر. میزان مصرف برق آن در حد نرمال بوده و سبب افت فشار برق در محیط تجاری و اداری و افزایش سرسام آور هزینه برق مصرف کننده نخواهد شد.

5- آیا پارتیشن شیشه ای هوشمند با برق شهری کار می کند؟

خیر. پارتیشن شیشه ای هوشمند، با برق شهری کار نمی کند و بایستی از ترانس با مبدل جریان برق استفاده کنید. محدوده ولتاژ برق پارتیشن شیشه ای، بین 48 تا 60 ولت است و برق 220 ولت شهری را به این محدوده ولتاژ تبدیل می کند.

6- چه عواملی در محاسبه قیمت پارتیشن شیشه ای هوشمند موثر است؟

متراژ فضای پروژه، فناوری به کار رفته، روش اجرا پارتیشن شیشه ای هوشمند (چسبی – لمنیت) نوع شیشه (تک جداره – دو جداره) نوع پروفیل استفاده شده در اتصالات نگهدارنده پارتیشن (آلومینیوم، استیل، آهن و …) ، ابعاد شیشه ، نوع شیشه (رنگی، معمولی و …) نوع سقف و کف برای نصب پارتیشن شیشه ای هوشمند، نوع درب، موارد مربوط به مات شدن شیشه از جمله متغیرهایی است که در قیمت گذاری موثر است. برای اطلاع از قیمت پارتیشن شیشه ای هوشمند متناسب با پروژه خود می‌توانید با کارشناسان پارتیشن ساز صفحه تماس گرفته تا پس از برآورد اولیه و اطلاع از خط سلیقه و نیاز شما، پیش فاکتوری از قیمت پارتیشن شیشه ای هوشمند ارائه شود.

Call Now Button