چگونه پارتیشن شیشه ای می تواند فضای داخل اتاق های کوچک مدرن را بهبود بخشد؟

پارتیشن شیشه ای در بهبود فضا برای اتاق های منزل بخصوص اتاق های کوچک بسیار کاربردی است. به طور کلی در سال های اخیر استفاده از شیشه در مصالح ساختمانی بسیار زیاد شده است. این متریال به دلیل داشتن خواص جالب، می تواند کاربرد های جالبی نیز در دکوراسیون منازل داشته باشد. در این مقاله از پارتیشن ساز می خواهیم مهم ترین کاربرد ها و نقش های شیشه و پارتیشن آن در بهبود فضای اتاق ها را بررسی کنیم. پیشنهاد می کنیم حتماً تا انتهای مقاله جامع همراه ما باشید تا مهم ترین کاربردهای این شیشه را به همراه تصاویر آن در بهبود فضای اتاق ها مشاهده کنید.

پارتیشن شیشه ای چه کاربردی در منزل دارد؟

پارتیشن شیشه ای | اتاق های کوچک مدرن

پارتیشن شیشه ای می تواند به شما در کمترین زمان و اقتصادی ترین هزینه ممکن، یک اتاق فوق العاده زیبا و متفاوت از قبل ارائه دهد. با استفاده از پارتیشن های شیشه ای شما نیاز به تغییر زیاد در دکوراسیون نخواهید داشت؛ فقط کافی است کمی تغییر در ذهنیت دکوراتور خود ایجاد کنید! با استفاده از شیشه های پارتیشن، شما نیاز به تخریب دیوار سقف و کف خانه نیز ندارید.

شما می توانید سفارش این پارتیشن ها را به راحتی بدهید و سپس مطمئن باشید که نصب آن ساده و با سرعت انجام خواهد شد. یکی از بهترین ویژگی های شیشه که باعث می شود این ماده در دکوراسیون منزل کاربرد های بسیار زیادی داشته باشد، این است که خاصیت تطبیق پذیری، جبران کمبود نور و ارتباط درست بین دما و تهویه هوا به راحتی با شیشه قابل انجام است.
به طور کلی هدف اصلی استفاده از پارتیشن های شیشه ای تقسیم متناسب هوا و همچنین بخش بندی فضای اتاق ها است. این یعنی اینکه شما بدون نیاز به خرید متریال سنگین و تغییر اساسی در منزل، می توانید فضای اتاق را به چند بخش کاربردی تقسیم کنید.

در زمان های قدیم برای تقسیم بندی فضاهای اتاق، از دیوارهای ضخیم و مصالح ساختمانی سنگین وزن استفاده می شد. اما رفته رفته مشاهده شد که نیاز به تغییر مداوم دکوراسیون همیشه احساس می‌شود. علاوه بر این، شاید در برخی اتاق ها شما فضای بسیار کوچکی داشته باشید و نتوانید از مصالح ساختمانی سنگین مثل دیوار استفاده کنید.

در این مواقع، بهتر است این نکته را به یاد داشته باشید که استفاده از مصالح سبک ولی کاربردی می تواند بسیار مفید باشد. در این راستا، خرید شیشه به صورت پارتیشن شیشه ای می تواند در بهبود فضای اتاق ها به خصوص اتاق های کوچک بسیار کاربردی باشد

چرا برای اتاق های کوچک پارتیشن شیشه ای خریداری کنیم؟

پارتیشن شیشه ای منزل

ابتدا بیایید یک مثال جالب را بررسی کنیم تا ببینید که بخش بندی اتاق ها با پارتیشن شیشه ای چه نتیجه جالبی می تواند داشته باشد.
فرض می گیریم اگر محیطی که ما داریم یک عرض و یک طول مشخص داشته باشد، می توان در آن وسایل مختلفی چید. فرض کنید شما یک اتاق ۳ در ۴ به عنوان اتاق خواب مد نظر دارید. مساحت این اتاق ۱۲ متر می شود و شما اگر بخواهید ۴ وسیله یک در یک در آن قرار دهید، تنها ۸ متر برای شما باقی خواهد ماند.
حال شما باید بخشی از اتاق را برای رفت و آمد در نظر بگیرید و بخشی از آن را نیز باید برای یک محیط کوچک برای استراحت در نظر داشته باشید. پس عملا شما تنها می توانید ۴ شیء یک در یک در آن قرار دهید تا بتوانید از تخت خواب استفاده کنید.

حال اگر از پارتیشن های شیشه ای استفاده کنید، می توانید این اتاق را به سه بخش یا چهار بخش متفاوت تقسیم کنید. در یکی از بخش ها، تخت خود را قرار دهید، در یکی از بخش ها ۴ شیء خود را قرار دهید و بخش دیگری را نیز برای عبور و مرور و رفت و آمد در اتاق اختصاص دهید. می بینید که نظم موجود در این اتاق بسیار بیشتر خواهد شد و علاوه بر این شاهد استفاده کاملا مفید از ذره‌ذره فضای اتاق با کمترین هزینه خواهید بود.

⇐ حتما بخوانید: پارتیشن شیشه ای نیویورکی یا وینتج

مزایای خرید پارتیشن شیشه ای برای بهبود فضا در اتاق های کوچک

مزایای خرید پارتیشن های شیشه ای بسیار فراوان اند. برای مثال:

 • سازگاری بسیار بالا با محیط زیست
  شیشه ها برخلاف دیگر مصالح ساختمانی، بسیار با طبیعت سازگار اند! یعنی علاوه بر اینکه آلودگی خاصی ندارند، بازیافت آن ها نیز ساده تر است.
 • راحتی نصب و استفاده
  پارتیشن های شیشه ای به راحتی قابل نصب و جداسازی هستند؛ پس از سفارش پارتیشن شیشه ای می توانید منتظر باشید تا به سرعت پارتیشن شما در اتاق مورد نظر پیاده سازی شود.
 • قابل انطباق با سبک های دکوراسیون مختلف
  پارتیشن شیشه ای در انواع مختلفی تولید می شوند؛ برای مثال انواع شیشه های شفاف، مات، رنگی، طرح دار و غیره را می توانید به عنوان پارتیشن شیشه ای در منزل خود استفاده کنید.
 • قابلیت اطمینان
  برای ساخت پارتیشن های شیشه ای، پارتیشن ساز از شیشه های لمینت کاملاً ایمن شده استفاده می کند که ایمنی خاصی به پارتیشن های شما خواهد داد.
 • مقاومت در برابر عوامل خارجی
  شیشه معمولاً ضد عبور آب و عایق هوا و صدا است. این متریال در استفاده در منزل تغییر شکل نمی دهد و زنگ هم نمی زند.
 • بهبود فضای قابل مشاهده در اتاق
  معمولاً استفاده از شیشه‌های شفاف ورنگی می تواند عبور نور خورشید را بسیار زیبا کند. معمولاً دکوراتورها و مجریان طراحی دکوراسیون می توانند بهترین پیشنهادات را در خصوص رنگ و طرح شیشه مورد نظر به شما بدهند.
 • حل مشکلات دکوراسیون اتاق های کوچک و آپارتمان ها
  استفاده از پارتیشن شیشه ای می تواند باعث به حداقل رساندن نیرو و زمان لازم برای تقسیم فضا در اتاق ها و آپارتمان های کوچک شود. مزیت اصلی این متریال این است که شما می توانید با همین داشته های خود اقدام به تغییر دکوراسیون بکنید. شیشه ها معمولاً شیک مدرن و زیبا هستند.

نقش پارتیشن های شیشه ای در بهبود فضای اتاق ها به همراه تصویر!

پارتیشن شیشه ای فضای مدرن

پارتیشن های شیشه ای در بهبود فضای اتاق ها بسیار کاربردی اند. فرض کنید شما یک فضایی در اختیار دارید و می خواهید از آن به خوبی استفاده کنید؛ اگر تمام وسایل را بدون نظم در این مکان قرار دهید، قطعا نتیجه دلنشینی نخواهید گرفت. به همین دلیل بهتر است محیط اتاق ها بخصوص اتاق های کوچک را به چند بخش تقسیم کنید.
حال برای تقسیم اتاق ها به فضا های کوچک تر می توانید از متریال مختلفی استفاده کنید. معمولا دیوار ها با ضخامت بالا برای جداسازی مناسب نیستند؛ زیرا اکثرا شما نیاز دارید از فضا به خوبی استفاده کنید و این یعنی فضا کم است. حال اگر بخواهید از یک دیوار با ضخامت بالا هم استفاده کنید که می شود قوز بالا قوز! راهکار مناسب، استفاده از پارتیشن شیشه ای است. انواع پارتیشن های شیشه ای که برای کاربرد های مختلفی ساخته می شوند را می توانید به راحتی سفارش دهید.
اما ابتدا باید بدانید که هر یک از کاربرد های این پارتیشن ها در بخش های مختلف منزل چگونه است. علاوه بر این، باید بدانید که این کاربرد ها باعث می شوند نتیجه مورد نظر بهتر شود یا خیر. پیشنهاد می شود در ادامه این مقاله، تمامی موارد را به خوبی بررسی کنید و نکات آن را در ذهن داشته باشید. هرگاه خواستید پارتیشن خود را سفارش دهید نیز دوباره به این مطلب آمده و مروری بر عکس ها و مطالب داشته باشید.

1. فضاهای پرتی به خوبی استفاده خواهند شد.

با استفاده از پارتیشن های شیشه ای، تمامی بخش ها و فضا های اتاق به خوبی استفاده می شوند. شما با استفاده از پارتیشن ها دیگر هیچ متریال دیگری لازم ندارید؛ زیرا هم عایق صدا دارید، هم عایق حرارت، هم عایق نور و هم جدا کننده فضا. برای مثال، تصویر زیر را ببینید:
در این تصویر می بینید که فضای پشت ستون یک فضای واقعا پرت و اضافی محسوب می شود که اگر به خوبی نتوانید از آن استفاده کنید، حیف خواهد شد. به همین دلیل استفاده از پارتیشن باعث شده است تا یک تخت خواب در آن جا جای گیرد. به بیانی دیگر، در فضای کوچکی مثل پشت ستون، می توان یک اتاق خواب کوچک برای خود درست کرد!
پارتیشن های شیشه ای اصلا فضای زیادی اشغال نمی کنند، می بینید که با یک فریم بسیار کوچک، این پارتیشن اجرا شده است. این فریم به انتخاب شما می تواند متنوع باشد. علاوه بر این، نوع شیشه مصرفی شما نیز توسط خود شما انتخاب می شود؛ پس بهترین متریالی که می خواهید، در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

2. بدون استفاده از دیوار می توانید اتاق خود را به دو بخش تقسیم کنید.

گاهی اوقات در اتاق نشیمن و در حد فاصل این اتاق و آشپزخانه، هیچ فضای آزادی برای دیوار کشی وجود ندارد. یا شاید امکان دیوار کشی به طور کلی وجود نداشته باشید؛ زیرا ممکن است دو طرف فضای باز، ستون و یا دیوار دیگری وجود نداشته باشد. همانند تصویر زیر، شما ناچار به استفاده از متریالی هستید که با ضخامت کم و وزن بسیار کمتر قابل اجرا باشد.
قطعا راهکار اصلی شما در این مواقع، استفاده از پارتیشن شیشه ای است. برای بهبود فضای اتاق، می توانید این پارتیشن ها را براحتی بین دو فضای متفاوت در منزل اجرا کنید. این پارتیشن نیاز به دیوار و یا ستون خاصی برای اجرا شدن ندارد. به همین دلیل می توانید با کمترین ضخامت و کمترین هزینه، دو قسمت مختلف منزل را از هم جدا کنید.
البته این قضیه ممکن است برای دیگر بخش های منزل نیز صادق باشد. مخصوصا اگر حمام و دستشویی شما یکجا باشد و فضای اضافه در آنجا نداشته باشید، می توانید از پارتیشن ها استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. البته باید ذکر کنیم که برای اتاق های خواب نیز می توانید این ایده را اجرایی کنید. فقط حواستان باشد که با توجه به دیگر متریال موجود در اتاق، شیشه خود را سفارش دهید.

3. در کوچک ترین فضای ممکن، یک بخش برای مطالعه بسازید.

همه ما زمانی را برای خلوت و مطالعه نیاز داریم؛ این زمان شاید همیشه برای ما مهیا نباشد. اما راهکار این است که بتوانید این زمان را در هر لحظه که خواستید، برای خود مهیا کنید. معمولا اتاق های مطالعه در بخش کوچکی از اتاق ها و فضای نشیمن منزل شما ساخته می شوند.
این اتاق دارای چند قفسه و میز و صندلی است که بتواند نیاز شما برای یک مطالعه آرامش بخش را فراهم کند. این اتاق را بهتر است ابتدا با در نظر داشتن علایق خود در ذهن تداعی کنید. همانند، تصویر زیر، می توانید برای این اتاق یک فضای کوچک ولی دلنشین طراحی کنید:
در این اتاق شما نیاز به متریال خاصی ندارید، می توانید یک میز و صندلی و چند کتاب از کتاب های مورد علاقه خود قرار دهید و به دنیای کتاب ها سفر کنید. نقش پارتیشن شیشه ای در بهبود فضای اتاق به این شکل است که می توانید از یک فضای غیر قابل استفاده در منزل، یک اتاق مطالعه جذاب بسازید. این اتاق می تواند دکوراسیون متناسب با دیگر متریال منزل شما داشته باشد. به همین دلیل بهتر است ابتدا نیاز خود از شیشه را با ما در میان بگذارید.


پارتیشن شیشه ای منزل


 4. در دوران اوج کرونا، باشگاه مخصوص خود را بسازید.

پارتیشن شیشه ای | اتاق های کوچک مدرن6

معمولا ورزش در خانه سختی های بسیاری به همراه دارد. یکی از انواع این سختی ها نیز نبود وسایل مورد نیاز و محیطی عایق صدا و دما برای ورزش است. اما خرید پارتیشن شیشه ای می تواند این مشکلات را حل کند. ممکن است کرونا باعث تعطیلی باشگاه ها در سراسر شهر شده باشد؛ پس شما می توانید باشگاه خود را درون منزل بسازید. تصویر زیر را ببینید:
جداسازی منزل برای ساخت باشگاه خانگی، با استفاده از پارتیشن های شیشه ای بسیار ساده است. شما می توانید در آن واحد که ورزش می کنید، در منزل حضور داشته باشید، سر و صدای ورزش و آهنگ شما دیگران را اذیت نکند و هر وقت که خواستید، نوشیدنی و غذای مورد نیاز در دسترستان باشد. البته اگر با شفاف بودن شیشه برای باشگاه خانگی خود راحت نیستید، می توانید شیشه مات را برای پارتیشن خود سفارش دهید.

5. بخشی عایق صدا برای کار و یا سرگرمی خود بسازید.

معمولا مهمان ها همیشه باعث شادی و لذت شما خواهند شد؛ اما گاهی ممکن است شما در اوج میزبانی نیاز به خلوتی چند دقیقه ای داشته باشید. این خلوت بدون داشتن محیطی عایق صدا امکان پذیر نخواهد بود. حال، درخواست ترک موقت منزل به بهانه کار نیز برای مهمانان بسیار ناخوشایند خواهد بود. می توانید تصویر زیر را ببینید و سپس توضیحات ما را در این خصوص بشنوید:
پارتیشن های شیشه ای می توانند محیطی آرام و عایق صدا در کنار مهمانان برای شما فراهم کنند. می توانید برای چند دقیقه، کمی آن طرف تر و درون فضایی که با پارتیشن شیشه ای عایق شده است، بنشینید. این کار باعث می شود تا راحتی مهمانان سر جای خود باقی بماند، به میزبانی شما لطمه ای وارد نشود، کار خود را به سرانجام برسانید و در همه این لحظات حواستان به همه چیز باشد. پس می توان یکی از کاربرد های پارتیشن شیشه ای برای بهبود منزل را ساخت مکانی عایق صدا نامید.

6. مکانی قابل مشاهده، زیبا ولی کوچک برای حیوانات خانگی بسازید.

پارتیشن شیشه ای | اتاق های کوچک مدرن7

نگهداری حیوانات خانگی دیگر از آن تصورات قدیمی خود فاصله گرفته است. شما می توانید حیوانات خانگی خود را در فضایی قابل مشاهده نگه دارید. این فضا را می توانید با سفارش پارتیشن های شیشه ای اجرایی کنید. برای این کار، کار سختی در پیش ندارید. فقط کافی است بدانید که چه مقدار فضا برای حیوان خانگی خود و وسایل او احتیاج دارید. برای مثال، تصویر زیر را ببینید:
نگهداری چند گربه کوچک در یک بخش از منزل که با پارتیشن شیشه ای جدا شده باشد، می تواند بسیار جذاب باشد. دیگر نگران این نخواهید بود که حیوانات را کی نگه دارید تا منزل را بهم نریزند و نگران نخواهید بود که غذای آن ها تمام شده است یا خیر. می توانید یک پارتیشن شیشه ای خریداری کنید و محیط زندگی آن ها را از محیط زندگی خود جدا کنید؛ البته که می توانید هر لحظه آن ها را ببینید و آن ها هم همینطور!

7. با کوچکترین متریال با کمترین ضخامت، مکان های مختلف منزل را از هم جدا کنید.

پارتیشن شیشه ای | اتاق های کوچک مدرن9

گاهی اوقات نیاز دارید با کمترین هزینه، آشپزخانه و سر و صدا و بوی آن را از اتاق نشیمن جدا کنید. برای این کار می توانید مانند تصویر زیر، هوشمندانه عمل کنید. می بینید که استفاده از پارتیشن شیشه ای در کوچکترین فضا ها و غیر قابل باور ترین کاربرد ها نیز قابل انجام است.
یک بخش کوچک از شیشه های قابل جمع شدن را در نظر بگیرید. این شیشه ها فضای آشپزخانه را از دیگر بخش های منزل جدا خواهند کرد. به همین سرعت می توانید شروع به آشپزی کنید و خیالتان از بابت نیامدن بوی غذا ها به محیط نشیمن راحت باشد. معمولا از این ایده برای اتاق های نشیمن کوچک و آشپزخانه های نقلی استفاده می شود.

جمع بندی
در این مقاله از پارتیشن ساز بررسی کاربرد پارتیشن شیشه ای برای افزایش تنوع دکوراسیون و بهبود فضا برای اتاق های کوچک را انجام دادیم. گفتیم که انواع مختلفی از شیشه ها در پارتیشن ها استفاده می شوند؛ می توانید از شیشه های شفاف استفاده کنید تا نهایت نور را به درون منزل و اتاق های خود دریافت کنید.
اگر می خواهید دید شیشه ها به درون را محدود کنید، از شیشه های مات استفاده کنید. به طور کلی همه شیشه های پارتیشن ساز عایق صدا و حرارت هستند و می توانید با استفاده از آن ها بهترین نتیجه را از تغییر دکوراسیون منزل خود دریافت کنید.
شما می توانید دیگر مقالات وب سایت ما را نیز مطالعه کنید تا بهترین دید را نسبت به خرید پارتیشن شیشه ای دریافت کنید. همچنین می توانید با بررسی ایده های مختلفی که در این مقاله و دیگر مقالات به شما نشان می دهیم، دکوراسیون منزل خود را فوق العاده تر از همیشه بکنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید پارتیشن شیشه ای و سوالات مرتبط، با ما تماس بگیرید.

Call Now Button