پارتیشن شیشه‌ای بهتر است یا پارتیشن ام دی اف؟

در دنیای طراحی داخلی و دکوراسیون، انتخاب میان پارتیشن‌های شیشه‌ای یا چوبی ام دی اف از مسائلی است که بسیاری از طراحان و معماران با آن روبه‌رو می‌شوند. هر کدام از این دو نوع پارتیشن، ویژگی‌ها، استحکام، زیبایی، و کاربری‌های مختلفی را در اختیار دارند که برای محیط‌های مختلف و نیازهای مختلف، انتخاب مناسبی می‌توانند باشند. در این مقاله، به مقایسه و بررسی مزایا و معایب پارتیشن‌های شیشه‌ای و چوبی ام دی اف می‌پردازیم تا بهترین انتخاب برای فضای مورد نظرتان را انجام دهید. با پارتیشن ساز تا انتهای این مقاله همراه باشید.

تفاوت های پارتیشن شیشه‌ای و پارتیشن ام دی اف

پارتیشن‌ها جدا کننده‌‌های رایجی می‌باشند که فضاهای اداری، شرکت‌ها و سایر مراکز را به بخش‌های مختلف تقسیم کرده و فضا را مدیریت می‌کنند. پارتیشن شیشه‌ای و ام دی اف هر دو برای فضاها انتخاب می‌شوند و هر کدام دارای ویژگی‌ها‌ی خاصی هستند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید پارتیشن شیشه‌ای یا ام دی اف؟ کدام بهتر است؟ برای پاسخ به این سؤال باید آن‌ها را از جهات مختلف مقایسه کنیم تا در نهایت به جواب مناسبی برسیم.

مقایسه پارتیشن ام دی اف و شیشه‌ای نشان می‌دهد که این دو از نظر ظاهر و سبک، عایق بودن، نحوه‌ی نصب، مقاومت، قابلیت‌ها، ایجاد حریم خصوصی، قابلیت هدایت نور در محیط، قیمت و مقاومت در برابر رطوبت تفاوت دارند. در ادامه با بررسی هر کدام از این موارد مشخص خواهد شد که کدام پارتیشن بهتر است؟

پارتیشن ششه ای خوبه

ظاهر و سبک پارتیشن‌های شیشه‌ای و ام دی اف

پارتیشن شیشه‌ای و ام دی اف دو متریال کاملاً متفاوت هستند که در ظاهر هر کدام به گونه‌ای خاص محیط را جذاب‌تر می‌سازند. پارتیشن ام دی اف از سبک کلاسیک پیروی می‌کند که بسیار پرطرفدار است. در کفپوش‌های این پارتیشن‌ها از پارکت لمینت یا از طرح‌های چوبی استفاده می‌شود. رنگ غالب این پارتیشن‌ها قهوه‌ای می‌باشد که هنگام نصب باید با دکوراسیون محیط مطابقت داشته باشد.

پارتیشن‌های ام دی افاز نظر رنگ بسیار متنوع هستند و با استفاده از دستگاه‌های لیزر و سی ان سی می‌توان طرح‌های جذابی روی آن‌ها ایجاد کرد. پارتیشن‌های شیشه‌ای فضا را به گونه‌ای مدرنیته جلوه می‌دهند در روی آن‌ها نورپردازی‌های مختلفی انجام می‌شود که زیبایی خاصی به محیط می‌بخشند. شیشه‌های شفاف یا مات فضایی مدرنیته خلق می‌کنند.

دیوار پوش‌های پارتیشن شیشه‌ای طرح‌های مدرنی دارند و کفپوش‌های آن به رنگ روشن می‌باشند. اگر شما برای محیط اداری خود طرح کلاسیک را بیشتر می‌پسندید  پارتیشن ام دی اف پیشنهاد می‌شود. در صورت علاقه داشتن به طرح‌های مدرن بهتر است  نوع شیشه‌ای را انتخاب کنید.

عایق بودن پارتیشن‌ها

پارتیشن شیشه‌ای و ام دی اف هر دو عایق صدا و حرارت خوبی هستند اما باید از نوع دو جداره‌ی آن‌ها استفاده کنید. پارتیشن‌های تک جداره در این مورد عملکرد بسیار ضعیفی دارند. نکته‌ی قابل توجه این است که پارتیشن شیشه‌ای دو جداره نسبت به ام دی اف دو جداره عایق صدای بهتری می‌باشد. در ادارات و مراکز پر سر و صدا پارتیشن‌های دو جداره اهمیت بالایی دارند.

 نصب پارتیشن شیشه‌ای و ام دی اف

نصب پارتیشن شیشه‌ای نسبت به ام دی اف سخت‌تر به نظر می‌آید. چون شیشه‌ها شکستنی هستند و در برابر فشار‌ها و ضربه‌ها آسیب پذیر می‌باشند. نصب آن‌ها باید با استانداردها و اصول خاصی انجام بگیرد و به زمان زیادی نیاز دارد. پارتیشن ام دی اف به طور سریع و آسان نصب می‌شود و کار کردن با آن راحت‌تر است. این پارتیشن‌ها ابعاد بزرگ‌تری دارند و نیازی به حساسیت بالا در نصب آن‌ها نیست.

پارتیشن ام دی اف

مقاومت پارتیشن‌ها

پارتیشن ام دی اف در برابر فشار‌ها، ضربه‌ها و در برخورد با وسایل سنگین بسیار مقاوم می‌باشد. نوع دو جداره‌ی این پارتیشن‌ها در مقایسه با تک جداره مقاومت بالایی دارد. پارتیشن ام دی اف در صورت آسیب به آسانی تعمیر می‌شود در حالی که پارتیشن شیشه‌ای این مزایا را ندارد. اگر قسمتی از پارتیشن شیشه‌ای شکسته شود یا آسیب ببیند تعمیر نخواهد شد. پارتیشن شیشه‌ای اغلب از شیشه‌‌ی سکوریت ساخته می‌شود که قدرت تحمل ضربه‌‌های معمولی و آهسته را دارد اما در اثر برخورد با ضربات سنگین مقاومت خود را از دست می‌دهد.

قابلیت‌های پارتیشن شیشه‌ای و ام دی اف

پارتیشن ام دی اف دارای قابلیت‌های مختلفی می‌باشد و پس از نصب امکان کارکردن روی آن وجود دارد، برای مثال سوراخ خاصی می‌توان در هر قسمت این پارتیشن ایجاد کرد. در حالی که پارتیشن شیشه‌ای چنین قابلیتی ندارد. کابل‌ها و سیم کشی‌‌ها محیط را نامنظم جلوه می‌دهند که بهتر است روی آن‌ها پوشیده شود. در پارتیشن ام دی اف این لوازم را از بین دیواره‌ها عبور داده و آن‌ها را می‌پوشانند. در پارتیشن‌های شیشه‌ای مات و شفاف سیم‌ها و کابل‌ها را نمی‌توان در بین جداره‌ها پوشاند.

ایجاد حریم خصوصیتوسط پارتیشن‌ها

پارتیشن ام دی اف حریم خصوصی بهتری را در مقایسه با نوع شیشه‌ای ایجاد می‌کند. چون با نصب آن داخل فضا در دید قرار نمی‌گیرد. پارتیشن شیشه‌ای شفاف و حتی مات حریم خصوصی ضعیف‌تری ایجاد می‌کند و داخل فضای تفکیک شده از بیرون قابل مشاهده است.

قابلیت هدایت نور در محیط

پارتیشن شیشه‌ای نور را از خود عبور می‌دهد و محیط را روشن‌تر می‌سازد. نور طبیعی در روحیه‌ی کارکنان و عملکرد آن‌ها تأثیر بالایی دارد و کیفیت کاری افراد را افزایش می‌دهد. پارتیشن ام دی اف نور را به داخل هدایت نمی‌کند و از این نظر پارتیشن شیشه‌ای بهتر است.

قیمت پارتیشن شیشه‌ای و ام دی اف

پارتیشن شیشه‌ای در مقایسه با ام دی اف قیمت بالاتری دارد. پارتیشن‌های ام دی اف با وجود داشتن تنوع رنگی بالا ارزان‌تر هستند. در قیمت آن‌ها هزینه‌های تولید، نوسانات ارز، میزان تقاضا و عوامل مختلفی مؤثر می‌باشند.

مقاومت در برابر رطوبت

پارتیشن شیشه‌ای در برابر آب یا رطوبت مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد و در محیط‌های مرطوب دچار خوردگی نمی‌شود. پارتیشن‌های ام دی اف در اثر رطوبت باد می‌کنند یا دچار سایش می‌شوند.

قیمت آنلاین پارتیشن شیشه ای دوجداره

کدام پارتیشن بهتر است ام دی اف یا شیشه‌ای؟

همان طور که در بخش‌های قبلی اشاره کردیم پارتیشن‌ها هر کدام مزایا و معایبی دارند که بهتر بودن آن‌ها را مشخص می‌سازند. برای مثال پارتیشن شیشه‌ای محیط را روشن می‌سازد و در برابر رطوبت مقاوم است. در حالی که ام دی اف از این مزایا بی بهره است اما در برابر ضربات مقاوم می‌باشد و حریم خصوصی بهتری را به وجود می‌آورد. افراد با در نظر گرفتن ویژگی‌های مختلف پارتیشن‌ها را انتخاب می‌کنند و این به علایق و سلایق آن‌ها بستگی دارد.

شاید شما در ذهن خود کنجکاو باشید که بالاخره پارتیشن شیشه‌ای بخریم یا MDF؟ قبل از خرید بهتر است با بررسی ویژگی‌های هر دو پارتیشن برای محیط خود مناسب‌ترین آن را تهیه نمایید. اگر نور محیط و مدرن جلوه دادن پارتیشن مهم است باید نوع شیشه‌ای را خریدکنید در غیر این صورت پارتیشن ام دی اف بهتر است.

اگر به دنبال خرید انواع پارتیشن هستید، می‌توانید به راحتی از طریق سایت پارتیشن ساز به نمونه‌کارهای متنوع پارتیشن شیشه ای دسترسی پیدا کنید. این سایت مجموعه‌ای از پارتیشن‌های شیشه‌ای متنوع را ارائه می‌دهد، از جمله پارتیشن شیشه‌ای دوجداره که از طریق آن می‌توانید جلوه‌ای زیبا و متفاوت به فضای خود ببخشید، پارتیشن شیشه ای نیویورکی که با طراحی مدرن و زیبا مناسب برای فضاهای اداری و تجاری است، و پارتیشن شیشه ای فریم لس ، امکان جداکردن فضاهای مختلف را فراهم می‌کند. برای خرید و سفارش طراحی پارتیشن‌های مختلف، می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید تا مشاوران ما با توجه به نیازها و سلیقه‌های شما، بهترین گزینه‌ها را برای شما پیشنهاد دهند و در فرآیند خرید و نصب شما را راهنمایی کنند.

سخن پایانی

در نهایت، تصمیم برای استفاده از پارتیشن شیشه‌ای یا چوبی ام دی اف باید با توجه به نیازها، سلیقه‌ها و استفاده مورد نظر گرفته شود. هر کدام از این دو نوع پارتیشن ویژگی‌ها و مزایای منحصربه‌فردی دارند که در طراحی و ایجاد اتمسفر مطلوب و مناسب برای هر فضا می‌تواند تأثیرگذار باشد. با در نظر گرفتن عواملی همچون نورپذیری، شکل‌دهی به فضا، استحکام و مقاومت در برابر ضربه، می‌توانید تصمیمی هوشمندانه‌تر برای انتخاب پارتیشن مناسب برای فضای خود اتخاذ کنید و از نتایج بهتری بهره‌مند شوید.

Call Now Button