مزایا و معایب استفاده از پارتیشن اداری متحرک

پارتیشن اداری متحرک به عنوان جدا کننده ی فضا استفاده می شود. مزایای پارتیشن متحرک اداری نیز مانند پارتیشن های دیگر زیاد است. فضاهایی که ما در طول زندگی استفاده می کنیم اغلب پارتیشن بندی شده هستند. البته پارتیشن ها انواع متحرک و ثابتی دارند که پارتیشن اداری متحرک از نوع پارتیشن های قابل جا به جایی است. دیوارها نیز کار پارتیشن بندی را انجام می دهند اما از انواع ثابت جدا کننده های فضا هستند. از معایب پارتیشن ها می توان به استحکام کم و حذف راحت آنها اشاره کرد. معایب پارتیشن متحرک در مقایسه با مزیت هایی که دارد بسیار ناچیز است و در اغلب فضا ها این نقص ها به عنوان نقطه قوت خود را نشان می دهد.

این معایب در فضاهای اداری مانند بیمارستان ها، شرکت ها، سازمان ها و…. که تغییرات در فضا بسیار صورت می گیرد به عنوان یک مورد مثبت در نظر گرفته می شود. در ادامه به سایر مزایای پارتیشن های متحرک می پردازیم.

نقش پارتیشن بندی در فضاهای مختلف

  •  به وجود آوردن چند فضای مجزا با کارکردهای گوناگون از یک فضای یکپارچه
  •  به وجود آوردن مرزهای بصری بین دو فضا و تعریف حریم
  • عایق حرارتی در انواع مختلف با مصالح خاص
  • استفاده به عنوان یک جداره زیبا و هنری با قابلیت جا به جایی
  • استفاده به عنوان یک عنصر تکمیل کننده معماری در فضاهای داخلی
  • ترکیب با جداره های دیگر به عنوان عایق صدا

چرا پارتیشن متحرک انتخابی هوشمندانه است؟

پارتیشن اداری متحرک به جرات یک انتخاب هوشمندانه است. هر فرد تمایل دارد برای تصمیم گیری گزینه های زیادی را در اختیار داشته باشد، یا در بین گزینه ها بتواند پرسود ترین گزینه را انتخاب کند. پارتیشن ها عمدتا تمامی این ویژگی ها را دارند. فضاهای اداری و ساختمان هایی که برای مشاغل متغیر تعریف می شوند و تنها قسمتی از شبانه روز مورد استفاده قرار می گیرند با معیارهای خاصی طراحی می شوند.

فضاهای دائمی و مسکونی با یک عملکرد ثابت معمولا نیازهای ثابتی را به وجود می آورند و نیاز کمتری به پارتیشن متحرک دارند. اما نیاز اصلی یک ساختمان اداری که دارای حریم نیمه خصوصی است و نیازمند فضاها و بخش های متفاوت است یک پارتیشن متحرک است. در این میان بجز ویژگی های معمول پارتیشن های اداری متحرک می توان با انتخاب یک برند بخصوص این مزیت ها را افزایش داد. مجموعه پارتیشن ساز توانسته یکی از بهترین نوع از پارتیشن اداری متحرک در بازار را تولید کند.

بهترین راهکار برای داشتن فضایی زیبا و کاربردی:

فضاها از جداره های عمودی و افقی تشکیل شده است. دیوارها که نقش جدارهای عمودی را به عهده دارند هزینه ی زیادی را به خود اختصاص می دهند. قیمت پارتیشن اداری متحرک را می توان از جهات بسیاری مقرون به صرفه دانست. با یک مقایسه ی ساده می توان به این نتیجه رسید که مدت زمان برای اجرای یک پارتیشن متحرک اداری بسیار کمتر از ساختن یک دیوار است. از طرفی پارتیشن ها از متریال های گوناگونی ساخته می شوند و تنوع رنگ و مصالح در آنها پاسخگوی تمامی سلیقه ها است. به عنوان مثال، امروزه در فضاهای اداری پارتیشن شیشه ای بسیار مورد مصرف قرار می گیرد.

با وجود صفات ذکر شده، یک پارتیشن به سادگی می تواند خود را با فضا همراه کند. به عنوان مثال پارتیشن های مدرن اداری می توانند علاوه بر جداسازی فضا باعث زیباتر شدن محیط شوند. هر پارتیشن می تواند به عنوان یک فرنیچر لوکس یا کلاسیک در فضا ظاهر شود و سبک خاص مد نظر مشتری را به فضا القا کند.

چرا پارتیشن اداری متحرک پرطرفدار است؟

متحرک بودن بزرگترین مزیت یک پارتیشن محسوب می شود. اغلب مردم از این که یک فضا به راحتی قابل تغییر باشد لذت می برند. با داشتن این صفت هر وسیله ای بسیار عملکردی تر خواهد بود. پارتیشن اداری متحرک می تواند در قسمت های مختلفی از فضا قرار گیرد و ابعاد متفاوتی از فضا را تعریف کند. یک فضا با چندین نوع چیدمان نیز می تواند این فرصت را به شما بدهد که شکل های مختلفی را امتحان کنید و در نهایت بهترین گزینه را اجرا کنید.

قابلیت متحرک بودن در کنار مزیت هایی که گفته شد می تواند برای مستقر شدن افراد در ساختمان های اداری نیز بسیار مفید باشد. تقسیم یک فضای بزرگ به دو قسمت برای دو نیروی کار کوچکترین کاربرد یک پارتیشن است. مزایای پارتیشن اداری متحرک به سادگی باعث رقابت کردن آن با سایر گزینه ها می باشد. مزیت زیاد باعث می شود با اطمینان فراوان خرید پارتیشن اداری متحرک را در دستور کار قرار دهید.

 

پارتیشن متحرک شیشه ای

نصب پارتیشن اداری متحرک بهترین گزینه اجرایی

یکی از بزرگترین مقوله ها در اجرای پروژه ها و دکوراسیون داخلی هر فضا نصب کردن اجزایی است که نیازمندهای فضا را برطرف می کند. بسیاری از مجریان برای نصب انواع ملزومات از جمله نصب پارتیشن های اداری غرب تهران، با مشکلات بسیاری برخورد می کنند که گاها به علت پرهزینه بودن مجبور به حذف برخی گزینه ها می شوند.

پارتیشن های اداری متحرک که توسط مجموعه پارتیشن ساز تهیه می شوند این مشکل را برای استفاده کنندگان و مشتریان تا حدودی برطرف کرده است. نصب پارتیشن اداری متحرک بسیار آسانتر از اعمال گزینه های دیگر در فضا است. زمانبر بودن نصب یکی از دلایل عمده ای است که می تواند برای بسیاری از مردم حائز اهمیت باشد. نصب سریع باعث می شود که پارتیشن های متحرک از محبوبیت خاصی برخوردار باشند.

آشنایی با انواع پارتیشن اداری متحرک

پارتیشن اداری متحرک از نظر متریال به چند دسته می شود: پارتیشن شیشه ای، پارتیشن شیشه ای فریم لس، پارتیشن چرمی و پی وی سی از جمله پارتیشن های پرکاربرد متحرک هستند. علاوه بر فضای اداری برای فضاهای مسکونی و فضاهای تجاری فضاهایی مانند کافی شاپ و رستوران نیز پارتیشن ها بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند.

با وجود تفاوت در متحرک بودن و ثابت بودن، جنس و متریال، ابعاد و اندازه، پارتیشن های متحرک در شکل نیز متنوع هستند. در این میان پارتیشن متحرک ریلی و پارتیشن شیشه ای آکاردئونی که توسط مجموعه پارتیشن ساز تولید می شود از مدل های مشهور پارتیشن هستند که توانسته اند در این مدت رضایت بسیاری از مشتریان را به همراه بیاورند. این پارتیشن ها با کیفیت بسیار بالا تولید شده و نحوهی نصب آنها زمان کمی را به خود اختصاص می دهد. قیمت تمام شده مزیت پارتیشن متحرک پس از اجرا در مقایسه با هر نوع دیگری از جداکننده بسیار مناسب تر است.

Call Now Button