ایده های جذاب طراحی داخلی آپارتمان با پارتیشن شیشه ای

امروزه استفاده از انواع متفاوت متریال به ما اجازه می دهد تا بتوانیم ظاهری خاص و زیبا به خانه خود ببخشیم. یکی از این محصولات جدید پارتیشن شیشه است. استفاده از پارتیشن شیشه ای در آپارتمان وقتی به درستی انجام گردد، مزایای زیادی را در اختیار شما می گذارد. معمولا در شرکت ها یا ادارات مختلف بیشتر از پارتیشن شیشه ای استفاده می شود. اما این روزها این محصولات می توانند به جذاب شدن بیشتر طراحی آپارتمان ها نیز کمک کنند.

با کمک پارتیشن شیشه ای علاوه بر این که تاثیرات زیادی روی ظاهر مکان مورد نظر خود می گذارید، به استفاده بهینه از فضا نیز کمک خواهید کرد. در ضمن روش های خلاقانه مختلفی برای استفاده از پارتیشن داخلی وجود دارد که باعث می شود به کارگیری این نوع متریال با خلاقیت بالایی همراه باشد. در ادامه ایده های جذاب طراحی داخلی آپارتمان با پارتیشن شیشه ای را با شما در میان خواهیم گذاشت.

جداسازی بخش های مختلف آپارتمان با پارتیشن شیشه ای

جداسازی با پارتیشن

امروزه آپارتمان ها دارای متراژ پایینی هستند و از همین رو طراحان باید به فکری باشند که فضای کافی در اختیار شما قرار بگیرد و از طرفی فضا بیش از حد بسته یا خفه به نظر نرسد. با استفاده از پارتیشن می توان روند جداسازی اتاق های مختلف را به راحتی انجام داد. اما در این میان شفاف بودن پارتیشن های شیشه ای باعث می شود تا نور به راحتی در بخش های مختلف خانه جریان یابد.

همچنین این روزها قابلیت طراحی انواع پارتیشن شیشه ای متحرک و کشویی نیز وجود دارد. در چنین شرایطی به عنوان مثال هرگاه نیاز به اتاق بزرگتری داشتید می توانید پارتیشن شیشه ای را حرکت دهید و آن را از سر راه بردارید. در ضمن با استفاده از شیشه های مات در پارتیشن می توان حریم خصوصی بهتری را برای افراد ساکن خانه ترتیب داد.

 • کنتراست و تفاوت رنگ را جدی بگیرید.

در بسیاری از موارد طراحان علاوه بر استفاده از پارتیشن شیشه ای سعی می کنند فضا های دیگر خانه یا آپارتمان که قصد جداسازی آن را دارند، به شکل دیگری رنگ آمیزی کنند. این کار باعث می شود تا حال و هوای بخش های خاصی مثل اتاق خواب و… را بتوانید بهتر حفظ کنید.
از سوی دیگر بعد از جابجایی پارتیشن ها در صورت لزوم می بینید که این اختلاف رنگ باعث شده تا بخش های داخلی آپارتمان شما از یکنواختی بیرون بیایند. البته در نظر داشته باشید که ترکیب رنگ های گوناگون با کاربری بخش های مختلف آپارتمان باید سازگاری داشته باشد. با انجام این کار انرژی که از دیدن فضای مورد نظر در بیننده ایجاد می شود را می توانید بهتر کنترل کنید.

 • به استفاده های دائمی و موقت یک بخش آپارتمان توجه کنید

استفاده از پارتیشن شیشه ای برای جداسازی بخش های مختلف آپارتمان قطعا راهکار بسیار مناسبی است. اما وقتی این کار را به صورت هوشمندانه انجام ندهید، استفاده از پارتیشن شیشه ای قطعا برای شما گزینه خوبی نخواهد بود. از همین رو روند پارتیشن بندی فضای آپارتمان باید به صورتی باشد که با حرکت دادن پارتیشن ها بتوان فضای بیشتری را در اختیار داشت.

موضوع اصلی اینجاست که شاید عده ترجیح دهند از انجام چنین کاری خودداری کنند و استفاده از پارتیشن شیشه ای متحرک برایشان گزینه خوبی محسوب نشود. اما قطعا این روش به کار گرفتن پارتیشن انتخاب به صرفه تری خواهد بود و در شرایطی مانند وقتی قصد برگزاری مهمانی را دارید، فضای بیشتر در اختیار شما خواهد بود.

 • ایجاد تضاد بین سازه بتنی و پارتیشن شیشه ای

مات بودن بتن و شفافیت شیشه قطعا تضاد چالبی را در کنار یکدیگر بوجود می آورند. از همین رو طراحان خلاق در بسیاری از موارد سعی کنند تا رنگ تیره سازه های بتی داخلی یک آپارتمان را به همانگونه حفظ کنند، اما برای از بین بردن فضای منفی آن سراغ پارتیشن های شیشه ای بروند.

استفاده از چنین طرحی قطعا می تواند نتیجه نهایی بسیار زیبا و چشمگیر داشته باشد. اما از آنجایی که احتمال سرد شدن طراحی داخلی فضای آپارتمان می شود؛ پیشنهاد می کنیم که سراغ استفاده از رنگ های گرم برای بقیه بخش ها مانند پرده، میز، صندلی یا مبل بروید. همچنین وجود گل و گیاه های زیبای سازگار با فضای آپارتمان نیز باعث می شود زیبایی این قسمت ها دو چندان به نظر برسد. رنگ سبز گیاهان نیز یک تضاد جذاب با سازه بی روح بتی بوجود می آورد که در نوع خود زیبا و چشمگیر است.

حتما بخوانید: قیمت و نصب پارتیشن شیشه ای مات در کمترین زمان

 • استفاده از پارتیشن شیشه ای مات

استفاده از پارتیشن های شیشه ای مات باعث می شود تا حریم خصوصی بخشهای مختلف ساختمان مانند اتاق خواب را تا حد زیادی حفظ کنید. از طرفی این شیشه ها به خوبی نور را عبور می دهند و از همین رو شاهد کاهش نیاز به وسایل نورپردازی خواهید بود.
علاوه بر این حال و هوایی که استفاده از پارتیشن مات به ساختمان می دهد نیز برای بسیاری از طراحان جذاب است. چرا که بکارگیری این محصولات از وضوح بخش های مختلف بخش های داخلی آپارتمان می کاهد و از این رو عنصر ابهام، ظاهری دلنشین، لطیف و صد البته رازآلود به محیط شما خواهد داد. البته این ایده در بیشتر موارد برای اتاق خواب گزینه مناسبی است.

 • استفاده از چراغ آویز

از آنجایی که بعد از نصب پارتیشن شیشه ای برای جداسازی بخش های آپارتمان؛ نور به راحتی در بخش های مختلف خانه پخش می شود، استفاده از تجهیزات نورپردازی باید هوشمندانه صورت پذیرد. در بسیاری از موارد می بینیم که نور به خوبی در بخش های مختلف یک ساختمان پخش می شود و وجود پارتیشن شیشه ای را اصلا نمی توان به عنوان یک مانع در نظر گرفت.
در چنین شرایطی برای نورپردازی داخل بخش های پارتیشن بندی شده که می تواند دفتر کار شخصی، اتاق خواب و… باشد؛ بهترین گزینه برای شما لامپ های آویز هستند. این محصولات سازگاری زیادی با سبک های مختلف معماری خواهند داشت و به راحتی نور را در قسمت های مورد نیاز شما تامین می کنند.

پارتیشن شیشه ای منزل

 • استفاده از پارتیشن آینه ای برای ورودی آپارتمان

در صورتی که علاقه دارید ورودی آپارتمان خود را به شکلی زیبا و کاربردی طراحی کنید، پس بهتر است سراغ انواع پارتشین های آینه ای بروید. استفاده از این نمونه پارتیشن در ورودی خانه باعث می شود تا بخش های داخلی از دید بقیه افراد پنهان بماند. از سوی دیگر افرادی که وارد خانه می شوند یا قصد خروج را دارند می توانند از این آینه برای چک کردن وضعیت لباس ها، مو و… خود استفاده کنند. در این میان قرار دادن بخش های دیگر مانند قفسه کفش، رخت آویز مناسب و دکوراتیو و… نیز به زیبا سازی بیشتر محیط کمک می کند.

 • اجرای پارتیشن های کوچک

این روزها بسیاری از مشاغل در خانه نیز قابل انجام هستند و به این صورت می توان بخشی از خانه را به محیط کار تبدیل کرد. استفاده از پارتیشن های شیشه ای مات، آینه ای یا شفاف برای ساخت یک اتاقک می تواند گزینه مناسبی باشد. درون این اتاقک شما می توانید یک محیط ایزوله که از سروصدا و سایر عوامل مزاحم بیرون به دور است برای خود درست کنید.

همچنین استفاده از چراغ آویز در چنین فضا های کوچکی نور مورد نیاز شما برای انجام فعالیت های مختلف را تامین خواهد کرد. علاوه بر این وجود چنین اتاقک دنج و دوست داشتنی برای مطالعه، مراقبه و استراحت نیز می تواند گزینه خوبی باشد. قرار دادن یک صندلی مناسب به همراه میز، کتاب، دفتر و… در این اتاقک اتمسفری جذاب برای مطالعه و نوشتن را برای شما فراهم خواهد کرد.

حتما بخوانید: دکوراسیون داخلی منزل کوچک+ 4 ترفند

 • استفاده از پارتیشن شیشه ای به همراه قفسه

در طراحی های خلاقانه می بینیم که برای استفاده بهینه از فضای آپارتمان، سراغ استفاده از پارتیشن های شیشه ای با فریم های فلزی می روند. بر روی این نمونه پارتیشن می توان قفسه های مربعی قرارداد و وسایل مختلف را درون آن نگهداری کرد. البته این روش تنها یکی از راه های استفاده بهینه از فضای آپارتمان است. در شرایطی که قصد آماده سازی دفتر کار شخصی یا اتاق خواب با پارتیشن شیشه ای را دارید می توانید سراغ استفاده از روش بیایید. چرا که امکان دسترسی به وسایل و ابزارهای مختلف در زمان کار را به سادگی برای شما فراهم می کند. از سوی دیگر قرار دادن وسایل تزیینی مختلف درونی پارتیشن های شیشه ای باعث میشود تا آنها از دو سمت پارتیشن به چشم بیایند.

 • استفاده از فضاهای پرت آپارتمان

در بسیاری از موارد بعد چند سال ممکن است نیازهای شما تغییر کند و نیاز به اتاقک مناسبی داشته باشید. پیشنهاد می شود تا در چنین شرایطی با کمترین هزینه سراغ پارتیشن بندی بروید. این کار برطرف کننده نیاز های شما خواهد بود و از طرفی این امکان را دارید که مابقی بودجه خود را برای مصارف دیگر مانند خرید میز و صندلی استاندارد مصرف کنید. پس برای اضافه کردن اتاق های کوچک برای استراحت یا کار سعی کنید سراغ بخش هایی بروید که در حالت عادی استفاده خاصی در ساختمان ندارند.

نکته مهمی که در اینجا باید به یاد داشته باشید، انجام این کار به صورت اصولی و آگاهانه است. در بسیاری از موارد ممکن است مشاهده کنید که افراد بدون مشورت با افراد متخصص اقدام به پارتیشن بندی آپارتمان خود می کنند و همین باعث میشود تا نتیجه نهایی باب میل آنها نباشد.

 • انتخاب پالت رنگی دراماتیک

ترکیب رنگ های مختلف از نظر روانشناسی تاثیرات متفاوتی روی افراد می گذارد. در بسیاری از موارد طراحان برای آپارتمانهای کوچک که قصد استفاده از پارتیشن شیشه ای را دارید، سراغ رنگ های خلاقانه می روند. به عنوان مثال در مواردی مشاهده شده که فضای بیرونی پارتیشن که مربوط به پذیرایی یا راهرو است را به رنگ خاکستری درآورده اند. اما از آنجایی که خاکستری رنگی خنثی می باشد، برای ایجاد حال و هوای پر انرژی سراغ رنگ هایی مانند: زرد، آبی، نارنجی یا سبز می روند. در بسیاری از موارد که شما قصد استفاده از پارتیشن شیشه ای برای اتاق کودکان یا نوجوانان را دارید؛ استفاده از این ایده گزینه مناسبی خواهد بود.

 • ترکیب حال و هوای قدیمی و جدید

استفاده از پارتیشن برای آپارتمان باعث می شود تا حال و هوایی امروزی به خانه شما داده شود. از همین رو بسیاری سعی می کنند سراغ عناصر مختلف بروند که کمی از این مدرنیزه شدن جلوگیری کرده و حس و حالی قدیمی به آن بروند. ترکیب عناصر قدیمی و مدرن باعث میشود تا توجه هر بیننده به این تضاد ایجاد شده جلب شود. البته در این زمینه نباید بی احتیاط عمل کنید. چرا که در بسیاری از موارد شاهد آن بوده ایم که افراد بدون در نظر داشتن تناسب اقدام به انجام این کار می کنند و در نتیجه نهایتا کار باب میل آنها نخواهد بود. چرا که ذات طراحی هایی که در آنها از پارتیشن های شیشه ای استفاده شده، به عنوان طراحی های معاصر شناخته می شوند و ترکیب آنها با عناصر سنتی باید با دقت و ظرافت بالایی انجام شود.

 • سراغ استفاده از کفپوش های براق بروید

استفاده از کفپوش های براق باعث می شود تا نور طبیعی وارد شده از پنجره ها بتواند به راحتی در فضای شما پخش شود. حال و هوای گرم و صمیمی نور خورشید، قطعا باعث زیبایی محیط آپارتمان شما می شود. از سوی دیگر وقتی به جای دیوارهای معمولی سراغ انواع پارتیشن می روید، روند پخش شدن نور در فضای آپارتمان شما بهتر انجام خواهد. این موضوع باعث کاهش مصرف برق در طول روشنایی روز خواهد شد. البته نباید فراموش کنید که کفپوش های براق زودتر هرگونه کثیفی را نشان می دهند. پس قبل از تصمیم گیری نهایی در این خصوص باید جنبه های مختلف کار را بررسی کرد. البته نباید فراموش کرد که بسیاری بر این عقیده هستند استفاده از کفپوش های مات می تواند گزینه بهتری باشد. چرا که کثیفی روی این محصولات کمتر به چشم می آید و از همین رو بیشتر اوقات ظاهر محیط مورد نظر شما تمیز به نظر خواهد رسید.

دکوراسیون منزل با پارتیشن شیشه ای

 • سراغ طراحی ژاپنی بروید

در خانه های سنتی ژاپنی معمولا از درب های کشویی استفاده می شود. درب های کشویی دارای شبکه بندی های مربعی هستند که باعث می شود ظاهری متفاوت داشته باشد. امروزه با استفاده از پارتیشن شیشه ای می توان چنین طرح هایی را پیاده کرد و جلوه خاصی به آپارتمان داد. در بسیاری از موارد افراد تصمیم می گیرند که سراغ پالت رنگی متمایل به زرد و قرمز بروند. از سوی دیگر وقتی قصد انجام چنین کاری را دارید باید به سایر عناصر موجود در آپارتمان خود را با توجه به طراحی خانه های قدیمی ژاپنی انتخاب کنید. البته انجام این کار تا حد زیادی بستگی به سلیقه شما دارد و می تواند باعث شود که فضای آپارتمان منحصر به فرد به نظر برسد.

 • استفاده از پارتیشن شیشه ای شفاف به همراه گل و گیاه

اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید از انواع مختلف گیاه های آپارتمانی در خانه خود نگهداری کنید، استفاده از پارتیشن شیشه ای شفاف گزینه خوبی برای شما خواهد بود. همانطور که قبلا هم به این موضوع اشاره کردیم استفاده از پارتیشن های شیشه ای باعث می شود تا نور طبیعی در ساعات روز در بخش های مختلف ساختمان پخش شوند. در نتیجه امکان قرار دادن گل و گیاه در قسمت های مختلف آپارتمان برای شما فراهم می شود. از سوی دیگر از آنجایی که به کارگیری پارتیشن شیشه ای قابلیت رویت تمامی بخش های آپارتمان را به شما می دهد، وجود فضاهای خالی زیاد ممکن است در نگاه اول زننده باشد. از همین رو استفاده از انواع گیاهان آپارتمانی گزینه بسیار مناسبی برای پر کردن فضاهای خالی است.

 • استفاده از پارتیشن شیشه ای برای آشپزخانه

در طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان ها بسیاری ترجیح می دهند تا آشپزخانه را از سایر قسمت ها جدا کنند. یکی از گزینه های بسیار مناسب برای این کار استفاده از پارتیشن شیشه ای است. به کارگیری محصولات اجازه می دهد تا فضای نهایی آپارتمان شما زیباتر به نظر برسد و اصطلاحاً دلباز باشد. این در صورتی است که می بینیم استفاده از دیوارهای کاذب باعث بسته به نظر رسیدن فضای خانه خواهد شد. برای زیباتر کردن فضای خانه خود در صورت استفاده از پارتیشن شیشه ای در آشپزخانه، می توانید رنگ آمیزی و طراحی این قسمت را متفاوت از سایر بخش های آپارتمان انجام دهید. وجود چنین تناقض هایی در بخش های مختلف آپارتمان که با استفاده از پارتیشن شیشه ای جدا شده اند، تضاد زیبایی به وجود می آورد.

آشنایی با انواع پارتیشن شیشه ای مناسب برای آپارتمان

امروز هم با هم تفاوت پارتیشن شیشه ای در بازار موجود است که هر کدام از آنها ویژگی های کاربردی و ظاهری گوناگونی را در اختیار ما قرار می دهند. شناخت انواع پارتیشن های اجازه می دهد تا به ایده های جذاب تری برای استفاده از پارتیشن شیشه ای در خانه خود دست پیدا کنید. این موارد عبارتند از:

 1. پارتیشن شیشه ای فریم لس
  نمونه از پارتیشن شیشه ای با یراق آلات خاصی نصب می شوند. بعد از تکمیل پارتیشن های شیشه ای فریم لس خواهید دید که هیچ قابی به دور آنها موجود نمی باشد و صرفاً یک دیوار شیشه ای به این فضاهای مختلف آپارتمان قرار گرفته است.
 2. پارتیشن شیشه ای فریم دار
  یکی از یراق آلات مخصوص به کار رفته در این نوع پارتیشن فریم یا قاب خاص آن می باشد. وجود این قابلیت باعث می شود تا کلیت پارتیشن شیشه ای بهتر به چشم بیاید و در نهایت فضای آپارتمان شما منظم تر خواهد بود.
 3. پارتیشن شیشه ای دوجداره
  برای تولید این نمونه از پارتیشن سراغ استفاده از شیشه های دو جداره رفته اند. از همین رو می بینیم که قدرت عایقی بالایی در برابر حرارت و آلودگی صوتی از خود نشان می دهند. استفاده از این محصولات برای اتاق خواب یا اتاق کار قطعاً گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.
 4. پارتیشن شیشه ای وینتج یا نیویورکی
  امروزه استایل وینتیج به دلیل آرامشی که می تواند در محیط خانه  بوجود بیاورد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. علاوه بر آرامش این پارتیشن ها دارای ظاهری زیبا و شیک هستند که حال و هوایی جذاب به محیط مورد نظر شما می دهند. در سال های اخیر که شاهد افزایش استقبال از سبک مینیمال در طراحی بودیم، سادگی از اهمیت بالاتری برخوردار شد. اما مینیمالیسم دارای جلوه ای بسیار مدرن است و همین باعث می شود افرادی که علاقه به طراحی کلاسیک و قدیمی تر دارند، به دنبال روش ها و سبک های دیگری باشند.

پارتیشن شیشه ای نیویورکی

سخن نهایی

انعطاف پذیری انواع پارتیشن شیشه ای در زمان نصب باعث شده تا با سبک های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی سازگار باشند. همچنین انواع متفاوت این محصولات از نظر ظاهری و کاربردی حق انتخاب گسترده ای را به شما خواهند داد.
بهتر است زمان خرید پارتیشن شیشه های سراغ فروشندگان معتبری بروید که تنوع محصولی بالاتری دارند. همچنین جنس شیشه بر روی استحکام پارتیشن و جلوه نهایی آن تاثیر زیادی خواهد داشت. مورد مهم بعدی توجه به نوع یراق آلات مورد استفاده است، هر چقدر این محصولات با کیفیت تر باشند استحکام و عمر پارتیشن بیشتر خواهد بود.

Call Now Button