پارتیشن اداری متحرک و انواع آن

یکی از انواع پارتیشن اداری که برای جداسازی و تقسیم‌ بندی فضای محل کار استفاده می‌ شود، پارتیشن اداری متحرک است. پارتیشن متحرک کاربردها و مزایای بسیاری دارد و می‌ تواند علاوه بر ایجاد محیطی اختصاصی برای مدیران و کارمندان، به زیبایی دکوراسیون و فضای اداری نیز کمک کند.

به همین دلیل در سال‌ های اخیر از این نوع پارتیشن اداری در مکان‌ های مختلف مانند دفاتر کار، سازمان‌ ها، ادارات، رستوران‌ ها و … استفاده زیادی پیدا کرده است.

اگر شما هم قصد دارید برای زیباسازی و جدا نمودن بخش‌ های مختلف اداره و محل کار خود از پارتیشن اداری استفاده کنید، به شما پیشنهاد می‌ کنیم تا انتها با ما همراه باشید. در این مقاله از پارتیشن ساز می‌ خواهیم به به بررسی پارتیشن اداری متحرک و انواع آن بپردازیم.

آشنایی با پارتیشن اداری متحرک

پارتیشن متحرک اداری

پارتیشن اداری متحرک نوعی از پارتیشن است که قابلیت حرکت از طریق ریل یا چرخ را دارد و برای جداسازی موقت و یا دائمی فضاهای مختلف استفاده می‌ گردد. از پارتیشن متحرک در مکان‌ های مختلفی مانند ادارات، محیط‌ های آموزشی، دفاتر کار، مغازه، فروشگاه، هتل، بیمارستان و … می‌ توان بهره گرفت. با به کارگیری این نوع پارتیشن می‌ توانیم به آسانی در هر زمان فضاهای مختلفی که مد نظر داریم را ایجاد کنیم.

پارتیشن اداری از فاکتورهای بسیار مهم در طراحی دکوراسیون شیک و دوست داشتنی در فضاهای اداری بزرگ و کوچک است. از شاخص‌های تاثیرگذار در ارتقا بهره‌وری و حفظ حریم خصوصی پرسنل در ساعت اداری، همین فضاسازی با پارتیشن اداری ثابت یا متحرک است. شما می‌توانید با پارتیشن اداری شیشه‌ای و غیر شیشه‌ای، فضای جذابی خلق کنید و لوگو خود را روی پارتیشن هم ثبت کنید.

محیط کاری خوب، پاسخگوی نیازهای مطلوب کارفرما باید باشد و فرهنگ سازمانی را ارتقا بخشد. منابع انسانی، به معماری و دکوراسیون دفتر کار کوچک توجه زیادی دارند چون خانه دوم آن ها محسوب می شود و بایستی بیش از 8 ساعت بعضا در آن باشند وکار کنند.
یک محیط اداری مناسب، دکوراسیون مناسب داشته و می تواند نقش زیادی در ارتقا کارایی منابع انسانی داشته باشد. پس به چیدمان اداری خود دقت کنید. پارتیشن ساز، یک مشاور حرفه‌ای برای ارائه طرح‌های خلاقانه جهت نصب پارتیشن اداری زیبا و برازنده است.

جنس پارتیشن متحرک اداری می‌ تواند از چوب، شیشه، آلومینیوم و MDF باشد و به صورت پنل‌ های عمودی طراحی می‌ گردد. انتخاب جنس متریال مصرفی برای پارتیشن های متحرک به نوع دکوراسیون اداری فضای شما، نوع نورپردازی محیط، نوع کاربرد محیط و سلیقه شما بستگی دارد.

برای حرکت دادن پارتیشن شیشه ای متحرک یا مدل‌ های دیگر از ریل‌ های سقفی و کفی و یا چرخ استفاده می‌ شود. قابلیت جابجایی پارتیشن متحرک اداری این امکان را می‌ دهد که بتوانید یک دیوار موقت داشته باشید و در مواقع لزوم آن را به کار بگیرید.

انواع پارتیشن اداری متحرک

انواع مختلفی از پارتیشن اداری متحرک در بازار موجود می‌ باشد که بر اساس نوع نیاز می‌ توانید از آنها استفاده کنید. شما باید با توجه به فضای مورد استفاده و نکات دیگری مانند توجه به دکوراسیون و زیبایی ظاهری و بودجه خود مناسب‌ ترین مدل را انتخاب کنید.

 پارتیشن اداری متحرک ریلی

شاید بتوان گفت بهترین نوع پارتیشن متحرک مدل ریلی آن است زیرا بخاطر قابلیت حرکت بر روی ریل و جمع شدگی، در فضاهای مختلف حتی فضاهای کوچک و بسته به راحتی می‌ توان از آن استفاده کرد. برای نصب پارتیشن متحرک ریلی از پنل‌ های مختلف چوبی، شیشه‌ ی و … با فرم آلومینیومی بهره گرفته می‌ شود. این پنل‌ ها که دارای چرخ‌ های مخصوص هستند، بر روی ریل‌ هایی که در سقف و کف قرار می گیرند نصب شده و می‌ توانند به جهت‌ های چپ و راست حرکت کنند.

پارتیشن شیشه ای را می‌ توان هم به صورت ثابت و هم به صورت ریلی طراحی کرد و باعث زیباسازی محیط و ایجاد فضایی حرفه‌ ای و مدرن شد. ریل‌ ها از جنس آلومینیوم درجه یک هستند و از مقاومت خوبی برخوردارند.پارتیشن های اداری متحرک شیشه ای در انواع و اقسام فضاهای تجاری از کافه ها تا مطب ها و مراکز خدمات کارایی دارد.

پارتیشن اداری متحرک آکاردئونی

در این مدل پارتیشن هم برای حرکت دادن پنل‌ ها از ریل استفاده می‌ شود اما نوع حرکت آنها کمی متفاوت می‌ باشد. باز و بسته شدن پارتیشن شیشه ای آکاردئونی به صورت لایه‌ هایی روی یکدیگر و مشابه ساز آکاردئون روی ریلی از جنس آلومینیوم صورت می‌ گیرد. از پارتیشن متحرک آکاردئونی به دلیل ظاهری زیبا و مقاومت زیاد در برابر صدا، سرما، گرما و رطوبت، برای مکان‌ های مختلفی مانند جداسازی فضاهای اداری و آموزشی، درب ورودی ساختمان‌ ها، بالکن شیشه‌ ای‌ و پنجره استفاده می‌ شود.

پنل‌ های این نوع پارتیشن می‌ تواند از جنس‌ های مختلف چوب، شیشه، چرم، پی وی سی، پارچه یا ترکیبی باشد. برای مثال جهت جداسازی فضایی در دفتر کار که نمی‌ خواهیم ارباب رجوع آن را ببیند، می‌ توانیم از پارتیشن آکاردئونی چوبی استفاده کنیم.

قیمت پارتیشن اداری متحرک آکاردئونی چوبی یا غیر چوبی به ابعاد و جنس محصول بستگی دارد که مشتری شفارش می دهد.

پارتیشن اداری متحرک چرخ دار

پارتیشن متحرک چرخشی

برای حرکت دادن این مدل پارتیشن اداری از چرخ‌ های مخصوص و با کیفیتی استفاده می‌ شود. این چرخ‌ ها در زیر پنل‌ ها نصب شده و می‌ توان به هر جهتی پارتیشن را حرکت داد. از پارتیشن چرخ دار در بیمارستان‌ ها و و فضاهای آموزشی و بهداشتی و دانشگاهی بسیار استفاده می‌ شود.

پارتیشن اداری متحرک دو جداره نما

از جمله پارتیشن‌های اداری متحرک که توسط پارتیشن ساز قابلیت طراحی، نصب و اجرا در محل متقاضیان دارد، پارتیشن اداری متحرک دوجداره نما است. پارتیشن دو جداره نما، با سازه فولادی و طراحی مدولار، محصولی مطلوب برای سازمان ها و موسسات به منظور تجهیز نوآورانه فضای اداری به شمار می رود.

با قابلیت مدولار خود، به راحتی با محیط ، هماهنگ شده و جلوه خوبی به فضای اداری می دهد. امکان اجرا و اتصال به انواع سقف را میسر کرده و می توان از شیشه و چوب و ام دی اف و فلز در رنگ ها و طرح های گوناگون در طراحی پارتیشن اداری دوجداره استفاده کرد.
شیشه های دوجداره به کار رفته در این پارتیشن اداری، سبب کاهش حجم صدا و حفظ حریم خصوصی پرسنل می شود.

پارتیشن اداری متحرک با پنل افقی

پارتیشن اداری با پنل افقی از دیگر انواع پارتیشن اداری است که توسط متخصصان پارتیشن ساز قابلیت نصب و اجرا برای متقاضیان در سراسر کشور دارد. در این نوع پارتیشن اداری از پنل افقی استفاده می شود. با ساختار افقی و کشیده این پارتیشن که قابلیت جابجایی هم دارد، می توان در فضا، عمق و وسعت ایجاد کرد و در صورت نیاز به عبور سیم کشی، با باز کردن پنل مربوطه، عیوب تجهیزات ساختمان را رفع کرد.

قیمت پارتیشن اداری متحرک

پارتیشن های اداری با توجه به عوامل مختلفی مانند جنس، ابعاد و اندازه، برند تولید کننده و … از قیمت‌ های متفاوتی برخوردارند. پارتیشن متحرک اداری نیز از این قضیه مستثنی نمی‌ باشد.

قیمت پارتیشن اداری متحرک به نوع ریل، نوع چرخ‌ ها، متراژ محیط مورد استفاده، ابعاد و اندازه پنل‌ ها، جنس پنل‌ ها، گروه تولید کننده، خارجی یا داخلی بودن قطعات و لوازم و از این دست موارد بستگی دارد.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید آن است که قیمت پارتیشن اداری متحرک هر سال روند صعودی دارد. به دلیل وضعیت حاکم بر اقتصاد ایران. لذا اگر قصد و تصمیم تغییر چیدمان فضای اداری دارید، زودتر تصمیم بگیرید و به پارتیشن ساز اطلاع دهید تا با قیمت کمتر، این کار عملیاتی شود. یادتان باشد که پارتیشن اداری متحرک، یک سرمایه است و به راحتی می تواند جابجا شود.
پارتیشن ساز با تجربه و دانش فنی خود در طراحی و نصب و اجرای انواع پارتیشن اداری متحرک با طرح ها و رنگ های مختلف مورد نظر مشتریان گرامی، آماده ارائه بهترین جنس با بهترین قیمت است.

حتما خوانید:نحوه ایجاد کردن حریم خصوصی در پارتیشن های شیشه ای

مزایای پارتیشن اداری متحرک

یکی از بهترین راه‌ های جداسازی فضا در محیط‌ های مختلف استفاده از پارتیشن اداری است. در بین انواع پارتیشن اداری پارتیشن متحرک به خاطر مزایا و ویژگی‌ های بسیار خوبی که دارد، می‌ تواند یکی از گزینه‌ های اصلی در نظر گرفته شود.

از مهمترین مزایای پارتیشن اداری متحرک می‌ توان به نصب سریع، قابلیت جابجایی، ایجاد حریم خصوصی، وزن کم و سبکی، بهینه سازی فضا، قیمت مناسب، زیباسازی محیط و … اشاره نمود.نمود که در ادامه این گفتار به شماری از ویژگی‌های پارتیشن اداری متحرک برای شرکت ها و موسسات و سازمان های ایرانی اشاره می کنیم.

 • سرعت و راه اندازی پارتیشن های اداری متحرک
  یکی از ویژگی های مهم و بارز پارتیشن اداری متحرک، سرعت بالا در استقرار و نصب آن است. تغییر دکوراسیون اداری نیازمند گچ بری و کارهای بنایی و عمرانی مختلف است که فضا را تغییر داده و گاها منابع انسانی را مجبور به ترک محل تا پایان مراحل عمرانی می کند.
  اما پارتیشن اداری متحرک، به دلیل سرعت بالای راه اندازی و نصب، هیچ نیازی به تغییرات عمده عمرانی در فضای اداری نداشته و نیازی به تغییر تیغه ها نیست و با گروه های مختلف ساخت و ساز هم در ارتباط و چالش نخواهید بود و مجبور نیستید که محیط کاری آشفته را تحمل کنید.
  در ایجاد دکور با استفاده از پارتیشن ها شما فقط و فقط به یک روز زمان احتیاج خواهید داشت و برای تغییر مدل هم یک شب کافیست.
 • استفاده مجدد از پارتیشن اداری متحرک
  از فواید نصب و اجرای پارتیشن اداری متحرک، امکان استفاده مجدد از ان ها در هر فضای اداری یا تجاری است. تیغه های گچی بعد از اجرا در جای خود خواهند بود تا وقتی که با پتک و چکش برچیده شوند. اما پارتیشن های اداری متحرک مثل مانند میزهای اداری، قابلیت حمل و نقل آسان داشته و برای تغییر در آرایش و چیدمان آنها ،فقط به چند نیروی خدماتی نیاز خواهید داشت.
 • سازگاری مطلوب با محیط پیرامونی
  اگر قصد دارید فضای کاری شما، با معیارهای کسب و کار سبز همخوانی داشته باشد و متریال کمتری در ساخت و ساز فضای اداری خرج کنید، پارتیشن اداری متحرک گزینه خوبی است. شاید نیازمند جابجایی یکی از دیوارها باشید تا نور بیشتری به فضای دفتر وارد شود. در اینصورت، پارتیشن اداری متحرک ، راهکار خوبی است.
  کافی است تا یک شیشه مات را با یک شیشه شفاف در پارتیشن عوض کنید. در پارتیشن اداری متحرک می‌توانید از رنگ های متنوع برای انتقال رنگ سازمانی و برند خود هم‌چنین زنده کردن محیط کار که نقش زیادی در سلامت و شادابی پرسنل در طول فعالیت اداری دارد، استفاده کنید.
 • به صرفه بودن پارتیشن متحرک از نظر قیمت
  اگر قصد داشته باشید چند ماه یا چند سال آینده، دیزاین محیط کاری را تغییر دهید و حتی کسب و کار را تغییر دهید و از فروشنده کالا تبدیل به مرکز تماس (کال سنتر) شوید، پارتیشن اداری متحرک، به راحتی می تواند خواسته شما را عملیاتی کند. اما پارتیشن اداری ثابت، چنین امکانی را ایجاد نمی کند. پس فایده مالی پارتیشن اداری متحرک را نیز در نظر داشته باشید که یک دارایی ارزشمند خواهد بود.

کاربردهای پارتیشن متحرک اداری

پارتیشن اداری متحرک وکاربردهاش

حال که با مجموعه مزیت ها و انواع پارتیشن اداری متحرک آشنا شدید، قصد داریم تا به بررسی مهم ترین کاربردهای این پارتیشن ها پرداخته و در این راستا اطلاعات مفیدی را به شما انتقال دهیم. شما از پارتیشن های متحرک می توانید در شرایط مختلفی استفاده کنید چرا که از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار هستند. از مهم ترین کاربردهای پارتیشن اداری متحرک موارد زیر را می توان نام برد.

 1. تقسیم نمودن فضاهای اداری
 2. تقسیم بندی سالن های کنفرانس
 3. ایجاد یک فضای اختصاصی برای کارمندان و جداسازی آن ها
 4. جداسازی بخش های زنانه و مردانه ادارات مانند نمازخانه ها و سالن های استراحت

مهم ترین مواد سازنده پارتیشن‌های متحرک

پارتیشن اداری متحرک با قابلیت های بی نظیر خود بایستی با استفاده از مواد اولیه باکیفیت تولید و به بازار عرضه گردد. این پارتیشن ها جزو بهترین پارتیشن های مدرن اداری هستند. در چنین شرایطی انتخاب یک تولید کننده معتبر که از محصولاتی باکیفیت برخوردار باشد اهمیت بسیار زیادی می یابد.

از مهم ترین موادی که به عنوان مواد اولیه در تولید پارتیشن اداری متحرک مورد استفاده قرار می گیرند می توان به موارد زیر اشاره نمود. توجه داشته باشید، ما در مجموعه پارتیشن ساز با درنظر گرفتن تمامی نیازمندی های شما از بهترین مواد اولیه استفاده می کنیم.

 • شیشه های دوجداره
 • ورقه های ام دی اف
 • استیل
 • شیشه های تک جداره
 • ملامین

حتما بخوانید: خرید و نصب انواع پارتیشن اداری در غرب تهران

ویژگی های بارز این نوع پارتیشن اداری چیست؟

همان گونه که در بخش های قبل هم اشاره شد پارتیشن اداری متحرک دارای مجموعه ویژگی های خاصی است. در واقع می توان همین ویژگی ها را یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت پارتیشن های اداری دانست. ایجاد تغییر در نوع معماری و پررنگ شدن اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی منجر شد تا پارتیشن ها بتوانند بیش از قبل مورد توجه قرار گیرند. پارتیشن اداری متحرک با ویژگی های بی نظیر خود امکان استفاده بهتر از محیط های اداری را به شما می دهد. شاید بتوان این گزینه را یکی از مهم ترین اهداف تولید چنین پارتیشن هایی دانست.

شما با به کارگیری پارتیشن اداری متحرک می توانید میزان کارایی فضای موردنظر خود را افزایش دهید. نکته ای که باید بدانید این است که پارتیشن ها از گذشته های دور توسط سازمان ها و ادارات مورد استفاده قرار می گیرند. شما در بخش های قبل با انواع پارتیشن ها آشنا شدید.

برخی از این پارتیشن ها علاوه بر جداسازی فضا کاربردهای دیگری نیز دارند. جالب است بدانید پارتیشن اداری متحرک از نوع دوجداره می تواند بهترین گزینه برای عایق سرما و گرما به شمار رود. همین ویژگی بارز موجب شده است تا شاهد استفاده گسترده ای از این پارتیشن ها باشیم.

همان طور که از نام پارتیشن اداری متحرک پیداست، این پارتیشن ها را می توان جا به جا کرد. ممکن است تصمیم بگیرید، فضای مشخصی را به مدت محدودی از دیگر فضاها جدا کنید. پارتیشن متحرک این امکان را برای شما فراهم می سازد تا بتوانید به چنین هدفی دست یابید.

در واقع به بیان ساده تر می توان گفت، پارتیشن اداری متحرک مناسب ترین گزینه برای فضاسازی در ادارات به شمار می رود. در حال حاضر این نوع پارتیشن ها را در جنس های مختلفی تولید و روانه بازار می نمایند.

نکات مهم خرید پارتیشن اداری متحرک

برای خرید پارتیشن اداری متحرک لازم است با توجه به نوع نیاز خود تصمیم بگیرید. به طور کلی متریال مورد استفاده در تولید این پارتیشن ها موجب تفاوت میان آن ها شده اند. با این تفاسیر توصیه داریم قبل از خرید حتما نوع کاربری، شرایط دکوراسیون داخلی محیط، نورپردازی داخلی و سلیقه شخصی خود را مدنظر قرار دهید. علاوه بر این، خرید از فروشگاه های معتبر را نیز فراموش نکنید.

در حال حاضر با توجه به افزایش تقاضا برای تهیه پارتیشن اداری متحرک، ما شاهد روی کارآمدن تولیدکننده ها و فروشگاه های بسیار زیادی می باشیم. نکته ای که وجود دارد این است که نمی توان هر فروشگاهی را معتبر دانست. انتخاب یک فروشگاه مناسب ارتباط مستقیمی باکیفیت محصولات آن دارد.

نتیجه گیری

مجموعه پارتیشن ساز با سال‌ ها فعالیت در زمینه طراحی و اجرای پارتیشن‌ های اداری آماده ارائه خدمات به شما دوستان و همکاران عزیز می‌ باشد. برای نصب انواع پارتیشن اداری متحرک با کیفیت و ایده آل در دفتر کار خود با کارشناسان تخصصی ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره و بازدید رایگان این مجموعه بهره مند شوید.

Call Now Button