پارتیشن MDF منزل

استفاده از انواع پارتیشن ها در طراحی دکوراسیون داخلی منازل و محیط های اداری، این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. در ساخت این پارتیشن ها از متریال مختلف استفاده می شود که یکی ازمهم ترین آن ها انواع چوب از جمله ام دی اف می باشد. در این مقاله همراه ما باشید تا به بررسی همه جانبه پارتیشن ام دی اف منزل بپردازیم.

همانطور که گفته شد پارتیشن ها به دلیل ویژگی ها و مزایای مختلف مثل امکان استفاده بهینه از فضا، حفظ حریم خصوصی، ایجاد زیبایی و تنوع و امکان سازمان دهی و تفکیک قسمت های مختلف منازل، بین طراحان دکوراسیون داخلی و مشتری ها، طرفداران زیادی پیدا کرده اند.

پارتیشن ام دی اف خانگی

از انواع مهم این پارتیشن ها، پارتیشن MDF منزل می باشد. البته میتوانید از پارتیشن‌های شیشه ای در منازل نیز استفاده کنید. بسته به اینکه فضای خانه،دیوارهای آن و همچنین چیدمان منزل چگونه است، می بایست میان این 2 پارتیشن، بهترین را انتخاب کرد.

حال اینکه چرا طراحان و تولیدکنندگان از ام دی اف برای ساخت و اجرای این پارتیشن ها استفاده می کنند، دلایل زیادی دارد که در زیر به بعضی از آن ها خواهیم پرداخت:

 • ام دی اف در واقع نوعی ورقه چوبی بادوام است که با استفاده از تراشه های چوب در دما و فشار بالا به دست می آید. از این رو قیمت پارتیشن ام دی اف منزل، نسبت به انواع چوبی آن، به صرفه تر تمام می شود.
 • شما می توانید پارتیشن mdf خانه را درست مانند چوب واقعی یا هر رنگ دیگری که مایل باشید، رنگ آمیزی کنید. پس استفاده از پارتیشن ام دی اف منزل، باتوجه به قابلیت وسیع رنگ آمیزی آن، دست شما و طراحان داخلی را برای ایجاد هارمونی و هماهنگی با هر نوع سبک دکور داخلی، باز می گذارد.
 • پارتیشن mdf خانه، نسبت به حرارت، قارچ ها و میکروب ها مقاوم است و از استحکام بالایی برخوردار است.
 • تخته های ام دی اف، نسبت به چوب های واقعی و جامد، انعطاف پذیرتر هستند. پس کار کردن و طراحی روی آن ها راحت تر است.
 • ام دی اف ها در واقع محصولات چوبی بازیافتی هستند که از تراشه های چوب ها به دست می آیند. پس برای تولید آن ها هیچ درختی قطع نمی شود.

انواع پارتیشن ام دی اف خانگی و کاربرد‌های آن

انتخاب نوع متریال به کار رفته در پارتیشن mdf خانه، به عوامل زیادی بستگی دارد. تخته های MDF با توجه به ویژگی های متفاوتشان از جمله ظاهر، جنس و چوب های به کار رفته در آن، میزان استحکام و قطر در انواع مختلف دسته بندی می شوند.

با توجه به تنوع بالای ام دی اف ها، شما می توانید با درنظر گیری محیط منزل و بودجه مورد نظرتان همچنین کاربرد پارتیشنی که مایل به اجرای آن هستید؛ از مجموعه پارتیشن ساز مشاوره تخصصی دریافت کنید.

انواع پارتیشن mdf منزل

معمولا پارتیشن ها در محیط منزل، در موارد زیر کاربرد دارند:

 1. پارتیشن ام دی اف خانه، جهت جدا سازی پذیرایی از نشیمن
  استفاده از این نوع پارتیشن ام دی اف خانگی، هم در متراژهای کوچک و هم متراژهای بزرگ برای ایجاد تنوع و جلوگیری از یک دستی کاربرد دارد. شما می توانید از پارتیشن های ساده یا طرح دار در طرح ها و رنگ های مختلف برای این کار، استفاده کنید.
 2. پارتیشن mdf، جهت جداسازی آشپزخانه از نشیمن
  در معماری اکثر خانه های امروزی، استفاده از دیوارهای آجری و گچی بین آشپزخانه و سایر فضاها کاربردی ندارد. استفاده از انواع پارتیشن ها می تواند برای تفکیک فضای آشپزخانه گزینه مناسبی باشد
 3. پارتیشن ام دی اف برای جداسازی راه پله از سایر فضاها
  استفاده از پارتیشن ام دی اف خانگی، به این منظور، علاوه بر ایجاد ایمنی کافی، نمای مدرن و متنوع تری نسبت به انواع نرده ها و حفاظ ها در فضای راه پله ایجاد می کند.
 4. پارتیشن mdf ، قابل استفاده در اتاق خواب های بزرگ
  این نوع از پارتیشن ام دی اف منزل، در اتاق خواب های بزرگ استفاده می شود. شما می توانید از آن برای جداسازی فضای تخت خواب از کمدها و قفسه لباس ها استفاده کنید.
 5. پارتیشن ام دی اف خانه، به صورت شلف و دکوری
  این نوع از پارتیشن ام دی اف منزل، در واقع یک تیر و دونشان هستند. علاوه بر این که فضاهای مختلف را برای شما تفکیک می کنند، تنوع و زیبایی دو چندان را به آن اضافه می کنند. همچنین شما می توانید به این منظور از پارتیشن هایی که باکس گل دارند استفاده کنید.

حتما بخوانید: پارتیشن شیشه ای یا ام دی اف

قیمت پارتیشن ام دی اف منزل

بدون شک قیمت پارتیشن MDF خانگی، بستگی به عوامل زیادی دارد. در ادامه به بعضی از آن ها خواهیم پرداخت:

 • تخته های ام دی اف، برند های مختلف دارد. هر کدام از این برند ها کیفیت، ویژگی ها و ظاهر منحصر به فردی دارد که در میزان قیمت آن، تعیین کننده می باشد.
 • پارتیشن های ام دی اف دو جداره به دلیل استحکام و دوام بالاتر، قیمت بالاتری دارند.
 • مساحت و متراژ پارتیشن، همچنین محل نصب آن از عوامل موثر بر قیمت می باشد.
 • پارتیشن های ساده نسبت به انواع طراحی شده و برش خورده ارزان تر تمام می شوند.

همانطور که گفته شد قیمت پارتیشن ام دی اف منزل، بستگی به عوامل زیادی دارد. شما می توانید پیش ازشروع کار، از مجموعه پارتیشن ساز، در مورد قیمت و انواع ام دی اف ها نیز مشاوره کامل دریافت کنید.

قیمت پارتیشن ام دی اف منزل

جمع بندی

در این مقاله به کاربرد پارتیشن ام دی اف در خانه پرداختیم. ام دی اف نوعی متریال اقتصادی و حافظ محیط زیست می باشد که از بازیافت تراشه های چوبی به دست می آید. استفاده از آن برای طراحی دکوراسیون داخلی نسبت به چوب های جامد به صرفه تر از لحاظ اقتصادی می باشد.

پارتیشن ام دی اف منزل، نوعی از پارتیشن های خانگی می باشد که امروزه به دلیل تنوع بالا در طرح و رنگ طرفداران زیادی پیدا کرده است. در معماری خانه های امروزی استفاده از پارتیشن به عنوان جداکننده به جای دیوارهای آجری و بتنی، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. زیرا علاوه بر حفظ یکپارچگی و صمیمیت در فضا، نوعی تفکیک و حریم نسبی نیز ایجاد می کند.

استفاده از پارتیشن ام دی اف خانگی با طرح و رنگ انواع چوب ها، در طراحی دکوراسیون داخلی نوعی گرما و صمیمیت را به فضاها اضافه می کند. ترکیب این نماهای چوبی با گیاهان سبز و نور طبیعی، می تواند نوعی هارمونی دل نشین در طراحی داخلی خانه شما ایجاد کند.

Call Now Button